gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Aslı - Keşf-i Alem

Konu, 'A-B Harfli Şarkılar' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

Aslı - Keşf-i Alem yıldızları seyrettim hep bilinmez bir huzurla

dünyanın diğer ucuna ulaşsam geçen uçakla

birgün bir yerde

seni bulmaya ümidim var

alıp götürsen beni

keşf-i aleme!

bulutlar bugün fazla umudum yolunda

sığınırım belki sana, belki eski bir anıya

Aslı - Keşf-i Alem konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. alem-i nur

alem-i nur

Resmi Büyütmek İçin Buraya Tıklayınız. Orjinal Resim 967x277 "Ey Resûl-i Ekremim! Benim kullarım "Rabbi-miz uzakta mıdır, yakında mıdır?" diyerek sana beni sordukları zaman sen onlara cevap ver ki: Ben onlara pek yakınımdır. Bana duâ eden kulumun duasını kabul ederim. Duâ ettiğinde benden duâlarının kabulünü istesinler. Ve bana îman etsinler. Umulur ki...
  2. 20 günde devr-i alem

20 günde devr-i alem

Ünlü fotoğraf sanatçısı Nihat Odabaşı, 20 günde devr-i alem yaptı. Odabaşı, 20 günde 44.300 km’lik yol katetti. Nihat Odabaşı’nın dünya turu, Almanya’nın en ünlü erkek department store’u olan Ansons’un yaz kampanyası fotoğraflarını çekmek üzere Avustralya-Sydney’e gitmesiyle başladı. Aynı markaya geçtiğimiz sene İngiltere’deki Isle of Man’de çekim yapan fotoğrafçı, dünya tenis turnuvasını bu...
  3. Alem

Alem

Minare ve bayrak direklerinin tepesindeki hilal,lale vb. şekildeki tepeciği görmek devlet başkanı ile tabir edilir. Bakırdan alem zulüm ve haksızlığa uğramaya, Altın veya gümüşten alem halkın başkanına hayırhah olmasına, Ağaçtan alem devlet başkanının ssöz ve fiillerinde sebatsız, gaddar ve yalancı olmasına delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Minare )Rüyasında bir cami alemi gören kimsenin büyük...
  4. Emre Altuğ - İbret-i Alem

Emre Altuğ - İbret-i Alem

Gün geceye varınca kar gülleri yakınca gel haneme usulca dur karşıma boyunca bir fırtına anında yar ellerim saçımda ter boşanır başımdan her cilveli nazında hiç bir şey koyamam yerine kimsenin gitmesin gücüne sen üstüne alınma bu sitem benden bahtıma ibret-i alem olmaya gönüllüyüm ben ortada yaratmışsın bir defa can dayanır mı ah yatmaya
  5. Zübde-i Alemsin Sen ilahisi

Zübde-i Alemsin Sen ilahisi

Göz neyi görürse akıl onun derdine düşüp onunla meşgul oluyor.. Öyleyse ey göz güzel bak !.. Sen güzel baktıkça güzeli gördükçe kainatın sayfaları açılacak bir bir önüne.. Sen bakmaman gerekenlere baktığında yorulacak akıl ve kalp. Gayenin önünü toz kaplayacak.. Kulak işittiği sözleri tekrarlıyor.. İşitilenlerden akla bir yol gidiyor sanki ve gereksiz her söz o yolda ilerleyip beyin...

Sayfayı Paylaş