gebe
  1. AYTASI

AYTASI Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    32
    Ödül Puanları:
    28

Aslında Adildir Hayat!!!

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında AYTASI tarafından paylaşıldı.

Aslında Adildir Hayat!!!
    Bir çoğumuzun sıkça duyduğu bir cümledir. "Hayat hiç Adil değil!!"

Peki nedir Hayat?

İçerisinde; Hüzün ve mutluluğu, yokluk ve varlığı, hastalık ve sağlığı, Açlık ve tokluğu, Kavuşma ve ayrılığı, doğum ve ölüm gibi kavramları barındıran yaşam gerçeğimiz değilmidir?

Ve işi gücü nedir bilirmisiniz Hayat'ın? "Hergün elindekileri dağıtmak."

Hüzün ve mutluluk
    Yokluk ve varlık
    Hastalık ve sağlık
    Açlık ve tokluk

Doğum ve ölüm gibi olguları dağıtır hergün birilerine.

- "Hüzün sana, Mutluluk'ta O'na."
    - "Yokluk sana, Varlık O'na."
    - "Hastalık sana, Sağlık O'na."
    - ..........
    - ..........

Bizler her ne kadar Hayat menüsünden istediğimizi seçmeye çalışsakta, görevi gereği bazı sürprizlerde yapar hayat. Ve iade şansımız olmayan hediyeler gönderiverir ansızın.

Bu gelen hediyeler bizleri mutlu eden türden ise ne ala. Yok değil ise anında sorgulamaya başlarız Hayat'ın adil'liğini.

Oysa bu zamana kadar mutlu olunan seçenekleri bizlere sunarken, birilerinede mutsuz olunan seçenekleri sunan da aynı hayat değilmiydi?

Mutlulukları hep bize, hüzünleri başkasına veren bir Hayat'ın Adil'liğinden bahsedebilirmiyiz?

Evet.
    Aslında Adildir Hayat.
    Yeterki biz tarafsız gözle bakmasını bilelim.

alinti

2. * MuCiZé *

* MuCiZé * Forum Okuru

katılmıyorum,,, paylaşım için tşkler....

3. AYTASI

AYTASI Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    rica ediyorum ben tesekkür ederim okuyan gözlerinize saglik:)

4. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler canım

Aslında Adildir Hayat!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hayatın en gerçeği düşlerdir aslında

hayatın en gerçeği düşlerdir aslında

Size "öğretilen ve anlatılan dünyanın", anlatıldığı gibi olduğunu söyleyenler sadece anlatanlardır. Korkmanız, çekinmeniz, endişe etmeniz gerektiğini söyleyen her şey, bu betimlemenin pençesindeki insanlarin fikirleridir. Oysa bunlar olumsuz duygulardır ve hiç biri dünyaya geldiği haliyle insanın mayasında olan hisler değillerdir. İnsan korkusuz doğar. Korku "zorla"...
  2. hayatta herşey zordur aslında

hayatta herşey zordur aslında

*Beş yaşında idim. ** > > Babaannem rahmetli,pirinç ayıklıyordu. Bir tane yere > > düştü. Babaannem eğildi, aramaya > > başladı. Sağa bakıyor, sola bakıyor, bulmaya > > çalışıyor. Çocukluk iste,'aman babaanne dedim. Bir > > pirinç tanesi için bu kadar caba harcamaya, yorulmaya > > değer mi?' Rahmetli ilk defa sertleşti bana karşı, > > öfkeyle doğruldu....
  3. Hayat Size Adil Davranıyor mu?

Hayat Size Adil Davranıyor mu?

Sevgili melekler, bu hayat size adil davranıyor mu? Yoksa adaleti yok bu dünyanın diyenlerden misiniz? Cevaplarınızı ve yorumlarınızı paylaşın lütfen (anketi işaretlemeyi unutmayın) Sevgiler...
  4. adile naşitin hayatını araştırıyorum

adile naşitin hayatını araştırıyorum

Ben doğduğumda ölmüştü Adile Naşit ama onu Kemal Sunalın filmleriyle sevdik. Şimdi bir ödev konusu olarak onun hayatını seçtim. Bana Adile Naşitin hayatı hakkında yardımcı olabilir misiniz ?
  5. Aylin Aslım Hayatı Hakkında Bilgiler

Aylin Aslım Hayatı Hakkında Bilgiler

Bu konu, Aylin Aslım Hayatı Hakkında Bilgiler varmektedir. Sevgili melekler, rock müzik camiasının en başarılı kadın vokallerinden biri olan Aylin Aslım hayatı hakkında bilgiler vermek istiyoruz sizlere... 1976 yılında, Almanya'da Lich adında küçük bir kasabada doğdu. 1994’ten itibaren İstanbul'un çeşitli canlı müzik mekanlarında yabancı coverlar söyledi. Beşiktaş Atatürk Anadolu...

Sayfayı Paylaş