Aslında Avukat Olan Şarkıcı Mavi Kimdir Hayatı....

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Aslında Avukat Olan Şarkıcı Mavi Kimdir Hayatı....
Şarkıcı Mavi Kimdir
Şarkıcı Mavi Hayatı

Kaptan şarkısıyla şu sıralar çok dinlenen şarkıcı mavi aslında kimdir hayatı hakkında bilgi almak isteyen meleklerimiz sizler için Mavi'ye ait bazı bilgilerini paylaşıyorum....

Mavi%20-%20Kaptan-99.jpg

Mavi Kimdir....

Mavi aslında mavi saçlı bir avukat. Bir gün yaşadığı hayattan ve etrafındaki takım elbiseli adamlardan sıkıldı. İşinden istifa etti. Ailesinin karşı çıkmasına rağmen, şarkı söylemeye başladı. Bir de albüm hazırladı. Çıkışını da 30 yaşındaki kadınların marşı olmaya aday ‘30’ isimli şarkıyla yaptı. Bize de bir kadının hayatını nasıl değiştirebileceğini anlattı

Mavi’nin (31) gerçek adı Ayşegül. Bu ismi arkadaşları yıllar önce mavi gözlerinden dolayı taktı ve öyle de kaldı. Çevresinde herkes onu Mavi olarak tanıdı, arkadaşları arkasından öyle seslenip çağırdı. Kendisi de bu durumdan çok memnundu. Öyle ki, sonunda saçlarını bile maviye boyadı: “Bildiğim tek şey, herkesin zamanla biraz ismine dönüştüğü. O gün bugündür, bana bir mavilik peydah oldu” diyor.

Selanik göçmeni avukat bir anneyle, Gümüşhaneli avukat bir babanın kızı. İlk konser teşebbüsünü dün gibi hatırlıyor. Beş yaşındayken, Efes Antik Tiyatrosu’nda üstsüz bir haldeyken elini mikrofona dönüştürdü. Mekanın akustiğinden de faydalanarak, karşındaki Alman turist kafilesine Ajda Pekkan şarkıları söyledi. Okul yıllarında, favori müzik grubu Duran Duran’ın parçalarını koridorlarda bağıra çağıra seslendirdi. Ardından müzik okuma aşkına kapıldı. Ama önünde büyük bir engel vardı: Ailesi!

“Ailem şarkıcıların ve oyuncuların günümüzden farklı algılandığı bir dönemde benim müzikle uğraşmamı istemedi. Üniversiteye girerken de sinema-televizyon yazmak istedim. Babam ‘oyuncu kız istemem’ dedi. Garantili bir mesleğim olması için ısrar etti. Kısaca tutucu bir ailem vardı. Hala da öyleler” diyor Mavi.

Geri