gebe
  1. BrAtZ

BrAtZ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

asmalı pilav

Konu, 'Pilavlar' kısmında BrAtZ tarafından paylaşıldı.

1 bardak bulgur, * 300 gr. taze asma yaprağı, * 1 bardak su,
    * 5 diş sarımsak,
    * 3 ortaboy soğan,
    * Tuz, karabiber,
    * Kırmızıbiber, * 1 yemek kaşığı biber salçası, * 1/2 bardak zeytinyağı, * 1 su bardağı su.
    Soyulmuş sarımsaklar, soğanlar ve taze asma yaprakları mümkün olduğunca ince kıyılır ve bulgurla karıştırılır. Biber salçası, tuz, karabiber, kırmızıbiber ve zeytinyağı ilave edilir. Bu karışım tencereye konur 1 bardak da su eklenir, hafif ateşte bulgur suyunu tamamen çekinceye kadar pişirilir. (Bulgurun cinsine göre pişme süresi farklıdır). Yemek servise hazırdır.

asmalı pilav konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. nereye  ne asmalıyız?

nereye ne asmalıyız?

Duvarınıza asacağınız tabloları ya da çerçevelettiğiniz fotoğrafları güzel bir şekilde yerleştirmek, aslında hiç de zor değil. Kanepe veya yatağın arkasında yer alacak bir tabloyu, kanepeye oranlamak veya ortalayacak şekilde yerleştirmek, herkesin rahatlıkla yapabileceği bir iş. Peki ya birden çok tablo... Birden çok tabloyu yerleştirmenin de kendine göre birtakım kuralları var....
  2. Asmalı Konak-Avatar ve İmzalar

Asmalı Konak-Avatar ve İmzalar

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Ayna "Asmalı mescit" 2010

Ayna "Asmalı mescit" 2010

Ayna grubu yeni albümle hayranlarıyla buluştu.Asmalı mescit adını verdikleri bu yeni albümün tanıtım bilgilerini sizler için veriyorum Albümdeki Eserler 1. Asmalımescit Söz & Müzik: Erhan Güleryüz 2. Gemiler Sapasağlam Söz & Müzik: Erhan Güleryüz 3. Kadıköy İskelesi Söz & Müzik: Erhan Güleryüz 4. Öyle Bir Anda Söz & Müzik: Erhan Güleryüz...
  4. Tavuklu Pilav

Tavuklu Pilav

ben pilavın icinde artı olarak nohut ve şehriye olunca cok seviyorum ve sizlere de öneriyorum :) ayrıca acı biber yada damak tadına göre pul biber kara biber :) ve birde ayraan of şahane gece gece olsada yesek :) Malzemeler : 2 bardak pirinç 3 bardak tavuk suyu 2 çorba kaşığı margarin 1/2 tavuk Tuz Hazırlanışı : Bir tencereye 3 bardak su ile tavuğu haşlayın....

Sayfayı Paylaş