gebe
  1. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

Aspirin kurabiye

Konu, 'Bisküviler - Kurabiyeler' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

aspirin kurabiye Adını şeklinden ve boyutlarından alan süper bi tarif.Şahsen denedim ve çok beğendim :)

Malzemeler:
    1 paket yumuşak margarin
    2 paket vanilya
    1 çay bardağı pudra şekeri
    1 su bardağı un
    2 su bardağı mısır nişastası

Üzerine bolca pudra şekeri

Tüm malzeme güzelce yoğrulur. Hamuru toparlamak için gerekirse elimizi nişastaya batırabiliriz. Hamurlardan küçük toplar yapıp üzerine başparmağımızla hafifçe bastırıyoruz. Hamur oldukça yumaşak bir hamur olduğu için toplarımız kolayca şekil alıyor ve hamurun üzerinde çatlamalar olmuyor. Tepsiye hafif aralıklarla dizip sıcak fırında pişiriyoruz. (Ben 150 derecede pişiriyorum) Fırının başından ayrılmayın rengi beyaz kalacak. Fırından çıkardıktan sonra 3-5 dakika soğutup üzerine bolca pudra şekeri serpiyoruz. Afiyet olsun.

2. aSqimSin

aSqimSin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Bunu da denemek lazım. Sen deneyip onay vermişsen güzeldir :D Teşekkürler tarif için canım.

Aspirin kurabiye konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. aspirin intoleransi

aspirin intoleransi

Asetil salisilik asit ya da herkesin bildiği adıyla Aspirin, sık kullanılan ve reçetesiz satılan, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır. HER İLAÇTA OLDUĞU GİBİ Aspirin de bazı hastalarda allerjiye neden olabilir. Aspirin allerjisi, astım ve kronik ürtiker gibi hastalığı olanlara aspirin (asetil salisilik asit) kullanmaması öğütlenmektedir. Ancak asetil salisilik asit içeren tek ilaç Aspirin...
  2. kurabiye

kurabiye

: KurabiyeTatlı, güzel, hoşa gidecek sözdür.
  3. Kurabiye

Kurabiye

Büyük bir hava meydanının bekleme salonunda, genç bir bayan uçağına binmek üzere bekliyordu Uçağın hareketine saatler olduğu için zaman geçirmek için bir kitap ve bir paket küçük kurabiye satın aldı. Dinlenmek ve kitabını okumak için VIP salonunda bir koltuğa yerleşti. Kurabiye paketinin durduğu sehpanın yanındaki koltuğa bir adam oturdu; dergisini açıp okumağa başladı....
  4. Aspirinin İCadı

Aspirinin İCadı

aspirin, nedir, nasıl yapılır, neye iyi gelir, faydaları, hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar. Aspirin, keşfedildiği günden bu yana tıp dünyasında şaşkınlık yaratıyor. Her geçen gün yeni bir hastalığa iyi geldiği belirlenen 108 yıllık Aspirin’in gerçek öyküsü daha eski: Aspirin, tam 3 bin 500 yıl önceye kadar gidiyor. Tıp tarihçileri 1897 yılını Aspirin’in doğum...
  5. aspirin verdim

aspirin verdim

evet itiraf ediyorum.bizim kümesimiz vardı.küçük yavru bir civcivin ayağı kırılmıştı bende iyileşir diye aspirin verdim hayvana.aradan bir gün geçti .sabah baktım civciv ölmüştü.gerçekten kötü niyetim yoktu.

Sayfayı Paylaş