gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Astım hastalarının kullandığı sprey orucu bozar mı?

Konu, 'Ramazan özel bölüm' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

astim spreyi orucu bozarmi astım spreyi orucu bozar mı astım oruç bozarmı oruç bozarmı Astım hastalarının nefes almakta güçlük çektiği anlarda kullandıkları bir sprey vardır bunu hepiniz bilirsiniz peki oruçlu bir astım hastası eğer zor bir anında bu spreyi kullanırsa orucu bozulur mu işte cevabı:

Nefes almakta zorluk çeken astımlının boğazına pompaladığı hava orucu bozmaz. "Çünkü bu bir hayati ihtiyaçtır. Üstelik yutulan hava zerrecikleri içeriye gittiği doğru olsa bile akciğerden ileriye geçmediği, mideye ulaşmadığı, gıda ve susuzluk ihtiyacını karşılamadığı ileri sürülmektedir. Bu sebeple de orucu bozmamaktadır."

Astım hastalarının kullandığı sprey orucu bozar mı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kusma orucu bozar mı?

kusma orucu bozar mı?

kusmak orucu bozarmı kusmak orucu bozar mı kusma bozarmı bozarmi oruçluyken Kendiliğinden kusmakla oruç bozulmaz. Ancak kişinin kendi isteği ve müdahalesiyle meydana gelen kusma, ağız dolusu olması halinde, orucu bozar. Nitekim Hz. Peygamber "Oruçlu kimseye kusmak gelir de kendisine hakim olamazsa ona kaza gerekmez. Her kim de kendi isteği ile kusarsa orucunu kaza etsin"...
  2. İğne yaptırmak, hastaya serum ve kan vermek orucu bozar mı?

İğne yaptırmak, hastaya serum ve kan vermek orucu bozar mı?

serum orucu bozar mı serum orucu bozarmı kan vermek bozarmı enjeksiyon bozarmi Hastalık esnasında verilen serum yapılan iğne gibi şeyler orucu bozar mı? Merak ediyorsanız buyrun cevabı: İğnenin orucu bozup bozmayacağı, kullanılış amacına göre değerlendirilebilir. Ağrıyı dindirmek, tedavi etmek, vücudun direncini artırmak, gıda vermek gibi amaçlarla enjeksiyon yapılmaktadır. Gıda ve keyif...
  3. Haram Orucu Bozar mı?

Haram Orucu Bozar mı?

haram, orucu bozarmı, orucu bozan durumlar, nelerdir, hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar. Soru ve cevaplarla Haram işlemek sizlerle paylaşıyoruz melekler :D: Sual: Oruçluyken günah işlemek, gıybet etmek orucu bozar mı? CEVAP Orucu bozmaz; fakat özellikle oruçluyken günahtan daha çok sakınmalıdır. Hadis-i şerifte, (Gıybet etmek, söz taşımak, yalan yere yemin etmek,...
  4. yıkanmak orucu bozar mı

yıkanmak orucu bozar mı

yıkanmak orucu bozar mı Yıkanmak orucu bozar mı melekler yada banyo yapmak yada duş almak yada denize girmek yani su ile temasta oruca bişey oluyor mu
  5. Astım Hastalarının Oksijen Spreyi Orucu Bozar mı?

Astım Hastalarının Oksijen Spreyi Orucu Bozar mı?

astım hastalarının kullandıı sprey orucu bozar mı orucu bozan haller orucu bozmayan haller Sevgili melekler, her Ramazan ayı geldiğinde akla bazı sorular takılır kalır. Cevap bekleyen bu sorulardan biri de astım hastalarının kullandıkları spreyin orucu bozup bozmayacağıdır. İşte Diyanet'in bu konudaki açıklaması... Akciğer hastalarının kullandıkları spreyden, bir kullanımda 1/20 ml....

Sayfayı Paylaş