gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Astım Hastalığı ile Doğum Yapmak

Konu, 'Doğum ve Doğum Çeşitleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

astım hastalığı, doğum, astımlı anne, neler yaşar, neler yapmalı, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz [​IMG]

Sevgili melekeler,
    Astım hastalığı, tüm hamile kadınların hemen hemen % 1 ‘ini etkiler. Eğer astımınız varsa hamile kal*ma aşamasında ve hamilelik sırasında, krizleri başlatan etmenlerden özellikle uzak durmaya dikkat edin. Hamile kal*madan önce astımı kontrol altına almaya çalışın.

Doğum ve Sonrası
    Doktorunuz doğum esnasında sizi ve bebeğinizi monitörize ederek her şeyin yo*lunda olduğundan emin olmak isteyecektir. Bu esnada da astım ilaçlarınıza de*vam etmeniz gerekecektir. Eğer sezaryen planlanmışsa, doktorunuz genel anes*tezinin sizin için uygun olup olmadığını tekrar gözden geçirecektir. Gerekirse epidural-spinal anestezi ile ağrı kontrolü sağlanabilir. Aynı şekilde, vajinal do*ğum planlanmışsa, ağrısız olması için size önerilerde bulunulacaktır.

Bebeğinizi dünyaya getirdikten sonra, astım ilaçlarınızı veya dozlarını değiştir*meniz gerekebilir. Kimi hamile kadınlar, hamilelikleri süresince astımlarında değişiklik veya düzelme gözlemledikleri için bu tedavi disiplininden hemen kopuverir. Ancak unutmayın ki, var olan bir hastalık için önlem almazsanız, daha sonra kötüleşebilir. Dolayısıyla doktor ziyaretlerini doğum sonrasında da aksat*mayın.

Astımı olan anneler, doğumdan hemen sonra bebeklerini anne sütü ile emzirme*ye geçebilir. Teofilin kullanıyorsanız, süte geçip çocuğunuzu huzursuz edebile*ceğini bilmelisiniz. Aynı durum antihistaminik ilaçlar için de söz konusu.. Ay*rıca bu ilaçlar süt üretimini azaltabilir. Elbette ki sigara içmemeniz, hatta içilen ortamlarda bile bulunmamanız gerektiğini tekrar hatırlatmamıza gerek yok sa*nırız!

Astım Hastalığı ile Doğum Yapmak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sezeryan Ameliyatla Doğum Yapmak

Sezeryan Ameliyatla Doğum Yapmak

sezeryan doğum kaç saat sürer bebek doğurma ameliyatı oyunları sezeryan oyunları doğum ameliyatı oyunu oyunu Sezeryan doğum, bebeğin anne karnından rahmin açılarak çıkartılmasıdır. Normal doğumun mümkün olmadığı zamanlarda ya da annenin ve bebeğin sağlığını tehdit eden her durumda sezeryan doğuma gereksinim duyulmaktadır. Sezeryan doğuma karar verildiğinde, 38.haftadan sonra hamilelik...
  2. Doğumu yaşayın, sancıyı asla….

Doğumu yaşayın, sancıyı asla….

DOĞUMU YAŞAYIN, SANCIYI ASLA…. EPİDURAL ANALJEZİ YÖNTEMİYLE AĞRISIZ NORMAL DOĞUM Çağımızın en konforlu doğum yöntemi Epidural Analjezi ile doğum ağrıları sancı şeklinde değil, basınç olarak algılanır. Böylece anne yorgun düşmeden doğumunu sonrası hemen bebeğini kucağına almanın zevkini yaşar. Ağrısız Doğum (Epidural Analjezi) nedir? Doğum ağrısı en şiddetli ağrılardan biridir. Ağrının...
  3. Parfüm Astım Hastalığını Tetikliyor!

Parfüm Astım Hastalığını Tetikliyor!

parfümün zararları, astım sebepleri, astım nedenleri Sevgili melekler, gerek ülkemizde gerekse dünyada ne yazıkki hızla yayılan astım hastalığının bir numaralı düşmanlarından biri parfümler. Yaz kış kullanılan parfümler ne yazıkki astımı tetikliyor. Parfümlerin çoğu güvenli olarak lanse edilse de alerjik bünyelilerde özellikle keskin kokulu olan parfümler astımı tetikleyebiliyor. İşte Göğüs...
  4. Astım Hastalığını Tetikleyen Unsurlar

Astım Hastalığını Tetikleyen Unsurlar

astım nedir,astın nedenleri nelerdir,,astım belirtileri nelerdir,astım tedavisi,astım hakkında bilgiler Astım; solunum yolları ile vücudumuza giren uyarıcıların solunum yolunu oluşturan bronşları şişirmesi, kasılması, balgam gibi yapışkan sıvılar ile solunum yollarının tıkanması ve nefes alış verişinin zorlanmasına neden olan solunum yolu hastalığıdır. Bu solunum yolu hastalığının...
  5. Astım hastalığını nasıl yenebilirim?

Astım hastalığını nasıl yenebilirim?

Astım tedavisi olan, tedaviyle tamamen kontrol altına alınabilen bir hastalıktır. Astım tedavisi, etkin bir süreçtir ve -ağır yapısal değişikliklerin oluştuğu olgular haricinde- hasta, tedaviyle tamamen normal bir yaşam sürer hale gelebilir. Ancak bu durum, ilaç ve ilaç dışı (tetik faktörlerden kaçınma) tedavi önerilerimize uyumla sağlanabilir. Tedavinin kesilmesi ve tavsiyelere uyulmaması...

Sayfayı Paylaş