gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Astım tehdidi anne karnında başlıyor

Konu, 'Gebelik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Eğer bebeğinizin ilerde astım hastası olmasını istemiyorsanız bebeğinize hamileyken mutlaka dikkat etmeniz ve uzak durmanız gereken etkenler vardır Bu etkenler daha anne karnında bebeğe zarar vererek ilerde astım hastası olma riskini arttırıyorlar

Uzmanların yaptığı açıklamanın detayına geçiyorum şimdi.
    İngiliz bilim adamları, sigara içen, polen oranı yüksek ve tozlu ortamlarda yaşayan, hayvan besleyen ve alerjiye yol açacak şekilde beslenen hamile kadınların çocuklarının alerjik hastalıklara veya astıma yakalanma riskinin yüksek olduğunu bildirdi.

Bilim adamları, göbek bağında yüksek oranda antikor bulunan bebeklerin daha büyük risk taşıdığını açıkladı.

Kuzey Staffordshire’daki Stoke-on-Trent Hastanesi bilim adamlarının yaptığı araştırmalar, bebeğin alerji yapan maddelerle anne karnında karşılaşmasının, doğduktan sonra karşılaşmasından daha fazla risk yaratabileceğini söyledi.

Araştırma sonuçlarını, Thorax adlı tıp dergisinde yayımlayan bilim adamları, bu rahatsızlıkların tedavisine bebeğin doğumundan hemen sonra da başlanabileceğini belirtti.

Göbek bağındaki antikor oranı önemli

Bilim adamları, göbek bağında yüksek oranda antikor bulunan bebeklerin daha büyük risk taşıdığını bildirdi. Bu sonuca 1989-1990 yıllarında bin 300 bebeğin göbek bağını inceleyerek ulaşan bilim adamları, geçen 20 yıl içinde 4 kat artış görülen alerji vakalarının önlenebilmesi için araştırmalarını genişleterek sürdüreceklerini açıkladı.

Astım tehdidi anne karnında başlıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Alerji anne karnında başlıyor!!!

Alerji anne karnında başlıyor!!!

Alerji hayatımızda sonradan giren bir rahatsızlık değil.Alerji taa anne karnında başlıyor.Yapılan araştırmalar sonucunda anne karnında astım ve benzeri alerjik hastalıkların tespit edildiği ve bunların anne karnında da atlatıldığı ortaya çıkmış.nasıl olur demeyin.Oluyor valla:D İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, son yıllarda yapılan...
  2. anne karnında bebek fotoları

anne karnında bebek fotoları

4 haftalık bebek görüntüsü 25 haftalık bebek 25 görüntüsü anne karnında 4 haftalık ARKADAŞLAR LÜTFEN RESİMDEN SONRA YORUMLARINIZI BEKLİYORUM
  3. Bebeğin anne karnındaki hareketleri

Bebeğin anne karnındaki hareketleri

bebeğin anne karnındaki hareketleri anne karnındaki bebeğin hareketleri Hamiş Melek'ler ve hamiş kalmak isteyen tüm hanımlar, bebeğin anne karnında ki hareketlerini merak ediyor musunuz? Sizi bilmem ama ben çok merak ediyorum ve benim gibi merak edenler için bu konuya dair bir araştırma yaptım, ee tabi ki sizlerle de paylaşıyorum :) Hiç beklenmeyen bir anda hissedilen bu hareketi hemen...
  4. Anne karnında

Anne karnında

slm anne karnında bebeğin biyerinin kırılma ihtimali varmı:( lütfen cvp
  5. Obezlik anne karnında başlıyor!

Obezlik anne karnında başlıyor!

obezliğin zararları Anne karnında bebek gelişimi Selam kızlar Her anne çoçugu nekadar kilolu olsada hep yedirmek ister değilmi :) Ama işte bire obezlik dşye bir baş belası var Obezliğin temelinin anne karnında atıldığını hatırlatan Prof. Dr. Atabek, ”Birçok hastalığın nedeni haline gelen obezlikle mücadele aslında anne karnında başlıyor. Düşük doğum ağırlıklı olarak dünyaya gelen...

Sayfayı Paylaş