gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

astronot olmak için ne yapmalıyım

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

En büyük hayalim astronot olmak.Acaba astronot olabilmek için ne yapmalıyım, hangi okulu okumalıyım, bana yardım edermisiniz ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Öncelikle belirtmek gerekir ki astronot olmak için ülkemizde herhangi bir yerde eğitim verilmemektedir. Astronotluk eğitimi için daha çok Amerika tercih edilmektedir.
    Astronot olmak için çok iyi bir eğitim almanız gerekir. Astronot olmanın ilk şartı, uzay eğitimi almaktır.Astronot olmak için yıllar harcamanız gerekebilir. Öncelikle NASA'ya başvurmalısınız.

Bu aşamada Astronot olabilmek için sahip olunması gereken bazı özellikler şunlardır:

NASA’nın fiziksel testlerinden birini geçmek

Bir jeti 1000 saatten fazla, birinci pilot olarak uçurmak

Pilotlar için 162,5-193 cm arası, diğerleri için 148,5-193 cm arası boy

ABD vatandaşlığı

Tanınmış bir üniversitede derece

Üç yıllık tecrübe

Bu şartları sağladıktan sonra NASA'ya astronot adayı olarak başvuruyorsunuz ve süreç sizin kişisel başarı ve deneyimize göre gelişiyor.

3. office

office Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Gerçekçi cevap istiyorsanız astronot olamazsınız.. Her yıl Amerikada eğitim alan ve bu iş üstüne yoğunlaşan kadar insanın içinde şansınız olacağını düşünmüyorum açıkçası..

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

hayır yanlış yazmışsın ''Bir jeti 1000 saatten fazla, birinci pilot olarak uçurmak'' pilotlar için gerekli ve pilotlar sadece ABD vatandaşı oluyor Türk biri sadece yükleme görevlisi olarak çalışabirlir

astronot olmak için ne yapmalıyım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Astronot uzayda delirirse ne yapmalı?

Astronot uzayda delirirse ne yapmalı?

Astronot uzayda delirirse ne yapmalı? Astronot Lisa Marie Nowak cinayete teşebbüsten tutuklanmıştı Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA), uzayda bir astronotun akli dengesini yitirmesi, çevresi ve ekip arkadaşları için tehlike arzetmeye başlaması durumunda başvurulacak bir yönerge yayımladı. Yeni yönergenin, Lisa Marie Nowak isimli astronotun kısa süre önce sevdiği astronot uğruna...
  2. Polislik için gerekli şartlar, polis olmak için ne yapmalıyım ?

Polislik için gerekli şartlar, polis olmak için ne yapmalıyım ?

polis olmak için hangi okulları okumak gerekir polis olmak için ne yapmalıyım 2011 Ben polis olmak istiyorum. Ama tam olarak polisliğin şartları nelerdir, yada polis olmak için ne yapmalıyım, Nereye baş vurmalıyım gibi sorularıma cevap arıyorum. Umarım yardımcı olursunuz. Teşekkürler.
  3. Romantik olmak için neler yapmalıyım ?

Romantik olmak için neler yapmalıyım ?

Selam arkadaşlar Romantik olmak için neler yapmalıyım bu konuda bana öneri ve fikir verirseniz çok tşk ederim. Kız arkadaşım bana bir türlü romantik olamadığımı, genelde ormantik olduğumu söylüyor ? Yahu bu sonradan edinilen bir edinim midir ? Öyle ise ne yapmam lazım allah için bana yardımcı olun :)
  4. üniversite sınavında başarılı olmak için neler yapmalıyım

üniversite sınavında başarılı olmak için neler yapmalıyım

Bu sene ders notlarım kötü başladı. Gerçi şehir değiştirdiğimizden okuluma da henüz alışamadım ama . Bu yıl üniversite sınavlarına da gireceğim. Nasıl çalışmalıyım, sınavlarda nasıl başarılı olabilirim ?
  5. Tevazu sahibi olmak için ne yapmalı?

Tevazu sahibi olmak için ne yapmalı?

Allahü teâlâ, bütün kitaplarda, kibri kötülemiş ve yasak etmiştir. Kur'an-ı kerimde de, (Allah, kibirli olanları elbette sevmez!) buyurmuştur. (Nahl 23) Aklı olan, kendini ve Rabbini tanıyan, hiç kibredebilir mi? İnsan aşağılığını, acizliğini, Rabbine karşı her an izhar etmek mecburiyetindedir. Bunun için her an her yerde aczini göstermesi, tevazu üzere bulunması gerekir. Hadis-i şerifte de...

Sayfayı Paylaş