Aşure Ayı Duası

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Aşure Ayı Duası
Aşure Ayı Duası istiyorum sizden biliyorum daha çok var ama duasını yinede paylaşın :)

Aşure Ayı Duasının Manası

Elhamdulillahi Rabbil Alemin...Vessaletü Vesselamü Ala Seyyidina Muhammedin Ve Ala Elahi Ve Sahbihi Ecmain...

Allahümme Entel Bediyül Gadim....El Hayyul Kerim...El Hannanül Mennan...Ve Hezihi Senetün Tecidetün Es Elüke Fihel İsmete Mineşşeytanirracim....

Vel Avna Ala Hezihil Nefsil Emmareti Bissü İ Vel İştiğale Bima Yugarribüni İleyke Ya Zel Celali Vel İkram...

Bi Ramhmetike Ya Erhamer Rahimin...Ve Salllahü Ala Seyyidina Ve Nebiyyina Muhammedin Ve Ala Elahi Ve Sahbihi Ve Ehli Beytihi Ecmain...

Manası

Hamd Alemlerin Rab Bi Olan Allah A Mahsustur...Salatü Selam Onun Biricik Rasül Ü Efendimiz Sav Ve Onun Aline Eshabına Olsun..

Kendinden Evvel Hiçbir Varlık Olmıyan...Varlığı,Hayatı,Kullarına Keremi,Ziyade Merhameti,Nimetler Bagışlaması Sonsuz Ve Devamlı Olan Sensin Allah Im...

İşte Bu Yeni Yıldır Ki,Bu Yıl Boyunca Huzurundan Kovulmuş Şeytandan Beni Korumanı,Daima Kötülüğü Emreden Nefsime Galip Olmam İçin Yardımını Ve Beni Sana Yaklaştıran İşlerle Meşgul Olmamı,Senden Dilerim..Ey Celal Ve İkram Sahibi Allah Im....

Ey Erhamur Rahimin Olan Rab Bim Rametinin Bereketiyle Duamızı Kabul Et...
Allah In Selamı Hz Muhammed Mustafa (Sav) In Ve Onun Alinin Ashabının Ehli Beytinin Üzerine Olsun..

Geri