gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Aşure Ayının Anlamı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Aşure Ayının Anlamı nedir kim bu konuda bilgi verebilir?

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Aşure Ayının Anlamı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bereket Ve GÜnahlarin BaĞiŞlandiĞi Ay AŞure Ayi

Bereket Ve GÜnahlarin BaĞiŞlandiĞi Ay AŞure Ayi

Allah'ın ayı, günü ve yılı olmaz, ancak Allah'ın rahmetine ermenin önemli bir fırsatı olduğu için Peygamberimiz tarafından bu şekilde ifade edilmiştir. Âşura Günü ise Muharrem'in 10. günüdür. Âşura Gününün Allah katında ayrı bir yeri vardır. Bugünde Cenâb-ı Hak on peygamberine on çeşit ikramda bulunmuş ve kudsiyetini arttırmıştır. Bu günlerde oruç tutmak çok faziletlidir. Hicrî Senenin ilk ayı...
  2. Ayda Yılda Bir Deyiminin Anlamı

Ayda Yılda Bir Deyiminin Anlamı

Ayda Yılda Bir Deyiminin Anlamı nedir lütfen çarçabuk bana Ayda Yılda Bir Deyiminin Anlamını yazın hanımlar
  3. Muharrem Ayı Aşure günü Anlamı

Muharrem Ayı Aşure günü Anlamı

Aşure Ayının önemi nedir Muharrem Ayı Aşure günü Anlamı Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda Muharrem Ayı'nın bereketi olan aşure gününün anlamını hep birlikte öğreniyor ve konu hakknıda gerekli bilgileri ediniyoruz. Muharrem Ayı ve Aşure Günü Şehrullahi'l-Muharrem olarak meşhur olan, yani Allah'ın ayı Muharrem olarak bilinen Muharrem ayı, İlahi bereket ve feyzin, Rabbani ihsan ve...
  4. Muharrem ayının anlamı ve önemi

Muharrem ayının anlamı ve önemi

Bana muharrem ayının anlamı ve önemini anlatan bir makale yazabilirmisiniz? Bekliyorum, acil..
  5. Aşure günü nedir?

Aşure günü nedir?

Arapçada “aşere” on, "âşir" onuncu demektir. Halkımız onuncu gün mânasına gelen “âşir”i, aşure şeklinde telâffuz ederek Muharrem’in onuncu gününe aşure günü ismi vermiş, böylece tarihe de aşure günü olarak geçmiştir. Aşure gününün içinde bulunduğu ayın adı Muharrem'dir. Bu ay hicri takvimin başı olmakla önem kazanmıştır. Bunun yanında, bazı tarihî olaylara mazhar olmakla da ayrı bir...

Sayfayı Paylaş