gebe
  1. narçiçeğimm

narçiçeğimm Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    273
    Ödül Puanları:
    63

Aşure günü duası

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında narçiçeğimm tarafından paylaşıldı.

aşure günü duası aşure günü yapılacak dua.Meleklerim her kim bu duayı Aşüre günü 3 kere okursa ölümden bile emin olur..Zira o sene ölümü takdir edilmiş olanlar bu duayı okuyamazlar..ALLAH bunu ona okutmaz unutturur bu duayı kendimiz ve ailemiz okuyalım

ELHAMDULİLLAHİ RABBİL ALEMİN...VESSALETÜ VESSELAMÜ ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİN VE ALA ELAHİ VE SAHBİHİ ECMAİN...
    ALLAHÜMME ENTEL BEDİYÜL GADİM....EL HAYYUL KERİM...EL HANNANÜL MENNAN...VE HEZİHİ SENETÜN TECİDETÜN ES ELÜKE FİHEL İSMETE MİNEŞŞEYTANİRRACİM....
    VEL AVNA ALA HEZİHİL NEFSİL EMMARETİ BİSSÜ İ VEL İŞTİĞALE BİMA YUGARRİBÜNİ İLEYKE YA ZEL CELALİ VEL İKRAM...
    Bİ RAMHMETİKE YA ERHAMER RAHİMİN...VE SALLLAHÜ ALA SEYYİDİNA VE NEBİYYİNA MUHAMMEDİN VE ALA ELAHİ VE SAHBİHİ VE EHLİ BEYTİHİ ECMAİN...

MANASI ...
    Hamd alemlerin RAB bi olan ALLAH a mahsustur...Salatü Selam onun biricik RASÜL ü Efendimiz sav ve onun aline eshabına olsun..
    Kendinden evvel hiçbir varlık olmıyan...Varlığı,hayatı,kullarına keremi,ziyade merhameti,nimetler bagışlaması sonsuz ve devamlı olan sensin ALLAH ım...
    İşte bu yeni yıldır ki,bu yıl boyunca huzurundan kovulmuş şeytandan beni korumanı,daima kötülüğü emreden nefsime galip olmam için yardımını ve beni sana yaklaştıran işlerle meşgul olmamı,senden dilerim..ey CELAL ve İKRAM sahibi ALLAH ım....
    Ey ERHAMUR RAHİMİN olan RAB bim rametinin bereketiyle duamızı kabul et...
    ALLAH ın selamı hz MUHAMMED MUSTAFA (sav) ın ve onun alinin ashabının ehli beytinin üzerine olsun..

öğretmen ve PaSikA bunu beğendi.
Aşure günü duası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aşure günü

Aşure günü

Ehl-i Beyt-i Nebevi (s.a.v.) için musibet, sair insanlar için önemli olay ve gelişmelerle tabir edilir.
  2. Aşure Günü

Aşure Günü

Asure Gunu Âsura Gunu Hicrî Senenin ilk ayi olan Muharrem ayinin 10. gunudur.Âsura Gununun Allah katinda ayri bir yeri vardir. Bugunde Cenâb-i Hak on peygamberine on cesit ikramda bulunmus ve kudsiyetini arttirmistir. 1. Allah, Hz. Musa'ya (a.s.) Âsura Gununde bir mucize ihsan etmis, denizi yararak Firavun ile ordusunu sulara gommustur. 2. Hz. Nuh (a.s.) gemisini Cûdi Daginin uzerine...
  3. Aşure günü ve aşure gecesi

Aşure günü ve aşure gecesi

aşure Her yıl olduğu gibi bu yılda aşure gününde aşure kazanları kaynayacak:)Herkes aşure yapıp komşularına dağıtıcak:)Peki aşure günü ve aşure gecesi hakkında bilginiz varmı?Neden aşure denilmiş neden mübarek bir gece sayılır?Buyrun meleklerim bilmeniz gereken herşey burda:) Aşure günü ve gecesi Muharrem ayının onuncu günü Aşure günüdür. Muharrem ayı, Kur’an-ı kerimde, kıymet verilen...
  4. Aşure Ayı Duası

Aşure Ayı Duası

Aşure Ayı Duası istiyorum sizden biliyorum daha çok var ama duasını yinede paylaşın :)
  5. Aşure Günü Duası

Aşure Günü Duası

Aşure Günü Duası nedir lütfen bana Aşure Günü Duası nı yazın

Sayfayı Paylaş