gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

aşure günü kutlama mesajları

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Sevdiklerimin aşure gününü kutlamak için kutlama mesajlarınız var mı? Varsa çok sevinirimmmm :))

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Aşure Gününüz ve Geceniz Mübarek Olsun
    Kimki Aşure Gününde Alışveriş Yaparsa Bereketi Bol Olur

Aşure Gününde Sadaka Veriniz

Aşure Gününüz Mübarek Olsun Dualarınız kabul Olsun

Aşûre Orucu'nun önceki yılın günahlarına kefaret olacağını Allah’ın rahmetinden umarım.

Aşure Gününüz Mübarek Olsun Dualarınız ibadet ve orucunuz kabul olsun

Aşure Gününüz Mübarek Olsun.. Tuttuğunuz Oruçlar ve Dualarınız Makbul ve Kabul Olsun

Rabbim bu mübarek günde affedilmemiş günahımızı bırakmasın.

İbn-i Mesud (R.A) anlatıyor: Resulullah (S.A.V) buyurdular ki:

Kim ailesine aşüre günü geniş (cömert) davranırsa Allah da ona senenin geri kalan günlerinde geniş davranır. (Beyhaki)

Katâde (R.A) anlatıyor: Resûlullah (S.A.V) buyurdular ki:

Her aydan da üç gün oruç tutmak sünnet olduğu için, kişi bu aşure gününü de vesile ederek üç gün oruç tutarsa çok efdaldir.

Aşure gününü de taatla geçirmek suretiyle değerlendirmek lazımdır. Yalnız bu aşure gününü bir gün önce ve bir gün sonra oruç tutmakla üç güne tamamlamak daha efdaldir. Sadat-ı Kiram bu oruç üzerine devam etmişlerdir.

Ey nefsim İşlemiş olduğun günahların keffaretini isteseler, hangi mal ve zenginlik ile ödeyebilir ve gücün yetebilir. Allah-u Zülcelal sana bu fırsatı sunuyor. Aşure günü tuttuğun üç günlük oruç seni bütün senenin günahlarından kurtaracak.

Akıllı ol ey nefsim Ve bu fırsatı kaçırma. Senin bu kadar günahlarının arasında bu tür fırsatlara ihtiyacının ne kadar büyük olduğunu unutma. Tevbe et ve Allah'a dön.

Aşure Gününde Yaptığınız Tüm İbadetler Kabul Olur İnşallah

Allah Aşure Gününde Tutulan Oruçları Kabul Etsin

Aşure Günü; Mübarek günlerden biriside aşure günüdür, bu günlerde oruç tutmak sünnet-i müekkeddir. Aşure Günü'nün orucunun bütün bir senenin günahına keffaret olduğu hadis-i şerifde beyan edilmiştir. Kişinin bu günde ehline bol harcaması ve ihtiyaçları olan müslümanlara da bol sadaka vermesi icab eder.

aşure günü kutlama mesajları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. öğretmenler günü için kutlama mesajları lazım acil

öğretmenler günü için kutlama mesajları lazım acil

Kızlar 24 kasım öğretmenler gününe uygun kutlama mesajları arıyorum. Öğretmenlerime değişik kutlama mesajları atmak istiyorum yardım edecek biri var mı?
  2. Cuma günü için kutlama mesajları yazar mısınız

Cuma günü için kutlama mesajları yazar mısınız

Gurbetteyim, ailemden uzak çalışıyorum.Cumadan cumaya mutlaka mesaj atarım.Bu cuma da atabilmem için değişik cumna kutlama mesajları rica ediyorum sizden..
  3. 2013 Kadınlar Günü Resimli Kutlama Mesajları

2013 Kadınlar Günü Resimli Kutlama Mesajları

Bu konu kadınlar günü resimli kutlama sözlerine yer vermektedir. 2013 8 Mart Dünya kadınlar gününe özel resimli kutlama mesajları ve sözlerini sizler için paylaşıyorum. Kadınların sadece bir gün değil her gün hak ettikleri değeri görmelerini dileyerek tüm üyelerimizin ve ziyaretçilerimizin şahsım ve yönetim adına kadınlar gününü kutlarım.
  4. Yepyeni Doğum Günü Kutlama Mesajları 2014

Yepyeni Doğum Günü Kutlama Mesajları 2014

doğum günü mesajları, doğum günü kutlama mesajları, doğum günü sözleri Sevgili melekler, en sevdiğiniz arkadaşınızın doğum günü ve onunla bu güzel günde bir araya gelebilme imkanınız yok. Ne yapackasınız? En güzeliş ona cep telefonundan ya da sosyal medya aracılığıyla güzel bi,r kutlama mesajı atmak. İşte sizin için derlediğimiz doğum günü mesajlarından bazıları... Kısa bir mesaj...
  5. Aşure günü mesajları

Aşure günü mesajları

Müslüman aleminin senelik Hicri Yılbaşı bayramı kabul edilen Aşure Günü faziletleri saymakla bitmez. Bu önemli günde müslümanlar yakınlarına ve sevdiklerine Aşure gününün önemine binaen anlamlı güzel tebrik mesajları yollamaktadır.İşte aşure gününe ait mesajlar ELLERİNİZ AÇıK ,KALBİNİZ SEVGİ DOLU OLSUN GÖZLERİNİZDE İKİ DAMLA YAŞ OLSUN SAĞNAK SAĞNAK Yağan RAHMET DERGAHıNDAN BİR DAMLA DA...

Sayfayı Paylaş