gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

aşure gününde hangi dualar okunmalı ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Aşure gününe az bir zaman kaldı muharrem ayındayız. Acaba diyorum aşure günüde hangi dualar okumak gerekir, var mı bilgi sitenizde ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, Şihabeddini Sühreverdi hazretleri, Muharrem ayının birinde okunan şu duâyı bir kimse aşure günü okursa, ölümden emir kılar. Ölümü mukadder olan bu duâyı okuyamaz, demiştir.

Bismillâhirrahmânirrahîm

Elhamdülillahi Rabbilâlemîn.Vessalâtü vesselâmü alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihi ecmaîn. Allâhümme entel ebediyyül kadîm. Elhayyülkerîm. El hannânül mennân vehâzihî senetün cedîdetün es elüke fîhel ısmete mineşşeytânirracîm vel avne alâ hâzihin nefsel emmârati bissû’i veliştigâle bimâ yugarribunî ileyke yâ zel celâli vel ikrâm. Birahmetike yâ erhamerrâhımîn. Ve sallallâhü ve selleme alâ seyyidinâ ve nebiyyinâ muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ve ehli beytihî ecmaîn.

Her kim Muharrem ayının birinci ve onuncu Aşûra günleri sabahleyin üç kere bu duâyı okursa Allah Zü'l-celâl Hazretleri'nin o kimseyi tâ gelecek senenin Muharrem ayına kadar cemî' belâlardan emîn ve muhafaza buyuracağı rivâyet olunmaktadır.

Yetmiş defa okunacak dua

Daha Sonra okunacak dua

aşure gününde hangi dualar okunmalı ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hastanın yanında hangi dualar okunmalı ?

Hastanın yanında hangi dualar okunmalı ?

Selamlar. Teyzem çok hasta ve elimden birşey gelmiyor. Ölümcül değil çok şükür ama işte endişe ediyorum. Benim sormak istediğim hastanın yanında hangi dualar okunmalı ?Bari öyle yardım etmiş olayım :(
  2. Hangi dualar hergün okunmalı ?

Hangi dualar hergün okunmalı ?

Yer gök dua ile durur derdi anneannem. Çok doğru.Ben de sizden öğrenmek istiyorum bana da cevap verin lütfen.Hangi dualar hergün okunmalı ?
  3. Cuma günleri hangi dua okunmalı ?

Cuma günleri hangi dua okunmalı ?

Cuma günleri mübarek gün biliyorsunuz ve o günlerde okumanın efdal olduğu dua hangisi araştırıyorum.Sizce cuma günleri hangi dua ya da dualar okunmalı ?
  4. Kurban Kesilirken Hangi Dualar Okunmalı?

Kurban Kesilirken Hangi Dualar Okunmalı?

kurban kesilirken, kurban kesme duası, kurban kesme Sevgili melekler, bu yıl Kurban Bayramı ekim ayına denk geliyor. 4-5-6-7 ekim günlerinde ihya edeceğimiz Kurban Bayramı şimdiden hepinize hayırlar getirsin. Kurban Bayramında durumu müsait olan müslümanlar kurban kesecekler. Bayram namazının ardından gerçekleştirilecek olan kurban kesme işleminde hangi dualar okunmalı aşağıdak makalede...
  5. Dualar neden 40 gün okunmalıdır?

Dualar neden 40 gün okunmalıdır?

Sual: Bir çok duanın kırk gün okunması bildiriliyor. Kırk günün önemi nedir? CEVAP Kırk sayısı, çoğunluğu bildiren işlerde asgari en büyük sayıdır. Bir duayı çok okumak istenirse, en az kırk kere okumalıdır. Beş vakit namaz, sünnetleri ile beraber kırk rekattır. Fatiha, beş vakit namazın, her rekatında okunur. Böylece, her gün en az, kırk kere okunur. Tırnak kesmek, koltuk, kasık...

Sayfayı Paylaş