gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Aşure gününde olan olaylar

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

aşure gününde neler oldu, aşure gününde olan olaylar hakkında geniş bilgi istiyorum. Birde neden aşure günü kutlanıyor. Saygılar.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sayın misafirimiz, Aşure gününde gerçekleşen olaylar hakkonda bilgi almak için Aşure Günü Gerçekleşmiş Önemli Hadiseler adlı konumuzu inceleyebilirsiniz :) Zilhicce ayı yani Aşure ayı, ibadetlerin çokça yapılması gereken aylardan biridir. Bununla ilgili bilgiler için de Zilhicce Ayı ve Orucu Nedir adlı konumuzu incelemenizi tavsiye ederiz. :) Yalnız şu da unutulmamalıdır ki aşure yapmak bir ibadet değil, bir gelenektir. :)

Aşure gününde olan olaylar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aşure gününün faziletleri

Aşure gününün faziletleri

Aşure gününün önemi aşure gününün fazileti.Meleklerim bildiğiniz gibi muharrem aynın içindeyiz 1 muharrem hicri yılbaşı olmasının yanında bu ayın birçok faziletleri vardır bir çok hadiselerde aşure günü gerçekleşmiştir muharrem ayının fazileteleri saymakla bitmeyecek kadar çok tur aşure gününe yaklaştığımız şu günlerde bende bu ayın ve aşure gününün faziletlerini sizlerle paylaşmak istedim...
  2. Aşure Günü Gerçekleşen Olaylar

Aşure Günü Gerçekleşen Olaylar

Aşure Günü Gerçekleşen Olaylar nelerdir lütfen bu konuda bilgi verin.
  3. aşure gününde hangi olaylar olmuş ?

aşure gününde hangi olaylar olmuş ?

Merhaba, benim merak ettiğim aşure günü hangi olaylar olmuş ? Tarihte yeri olan bu olaylar hakkında neler biliyoruz ? Bu olayların önemi ne ?
  4. aşure gününün faziletlerini anlatırmısınız

aşure gününün faziletlerini anlatırmısınız

Yeterince bilgim yok, aşure günü neden önemlidir, faziletleri nelerdir varsa yazı paylaşırmısınız...
  5. Aşure Gününde Gerçekleşmiş Olaylar Nelerdir?

Aşure Gününde Gerçekleşmiş Olaylar Nelerdir?

aşure günü, aşure gününde neler oldu, aşure günü olan olaylar Sevgili melekler, içinde bulunduğumuz Muharrem ayının 10.günü aşure günüdür. Bu mübarek günde İslami açıdan pek çok önemli olay meydana gelmiştir. Arapça'da 10 manasına gelen "aşara" kelimesinden türeyen Aşure gününde olan olaylar hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz... Aşure gününde hangi olaylar olmuştur:...

Sayfayı Paylaş