gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

aşure yapmanın püf noktaları nelerdir?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Aşureyi sadece aşure ayında değil yılın her döneminde yiyebiliriz çünkü çok seviyoruz :D Yalnız her defasında tutturamıyorum. Tecrübeli olanlarınız bana aşure yapmanın inceliklerini anlatabilirmi acaba ? Duzcınız olurum vallahi :D

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Muharrem ayının onuncu günü başlayan Aşure Günü, en az 7 farklı malzemeyle yapılan aşureyi sevmeyen yoktur. Ama aşure tarife bakılıp ta yapılacak bir tatlı değildir.Bazı püf noktaları var.Bunları bilmeden yapılırsa güzel olmaz. Bu püf noktaları da ancak sürekli yapılarak, denenerek öğrenilecek şeylerdir.Aşure yapmak bir paylaşımdır.
    Aşurenin rengi açık olsun diye buğdayı birkaç kere yıkayıp suyunu değiştirmek gerekir.

Süt eklendiğinde rengi daha beyaz olabiliyor.

Pirinç unu ya da nişasta katılarak muhallebi kıvamında yapılabilir.

Buğdayın taneleri kayboluncaya kadar pişirilmesi gerekir.

Tarçın rengini koyultuyor. Yenirken ilave edilmesi tavsiye edilir.

Piştikten sonra şekeri çektiği için şekerli seviyorsanız, şeker ilave edebilirsiniz.

aşure yapmanın püf noktaları nelerdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ütü Yapmanın Püf Noktaları

Ütü Yapmanın Püf Noktaları

Kadınların sevmediği işlerin başında gelir ütü yapmak...Şimdi sizlere vereceğim püf noktaları ile ütü yapmayı birazda olsa kolaylaştırabilirsiniz kızlar... Buyrunuz ütü yapmanın püf noktaları :tik: İŞİNİZİ KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN Kolları sıvamadan televizyonda en sevdiğiniz programı izlerken kahvenizi yudumlamaya ne dersiniz? - Kırışıklıkları gidermek için sprey ürünlerden...
  2. aşure yapmanın püf noktaları

aşure yapmanın püf noktaları

Aşure yapmak istiyorum hangi malzemeler gerekli ve püf noktaları nelerdir ?
  3. Ezber Yapmanın Püf Noktaları

Ezber Yapmanın Püf Noktaları

ezber nasıl yapılır ezber nasıl yapılmalı ezber yapmanın püf noktaları Öğrencilerin ve tiyatro, sinema gibi sanat dallarıyla uğraşanların en büyük sorunlarından biri ezber yapmaktır melekler :) Elbette ki bu yetenekleri de olduğundan bu sanatlara gönül vermişlerdir ancak yine de uzun ezberler gözlerini korkutabilir. Ama bunun da bazı püf noktaları var. Makalemizde nasıl kolay ezber...
  4. Aşure yapmanın püf noktaları

Aşure yapmanın püf noktaları

Aşure Nasıl Yapılır Aşure yapmanın püf noktaları Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu sayfamızda iyi bir aşure yapmak için, aşure yapmanın püf nokrtalarını sizlerle paylaşıyoruz. Benim gibi aşure sevenler buraya gelsin :) Aşurenin yapılışı her yöreye göre değişiyor. Ancak genel olarak buğday, nohut, fasulye, kuru üzüm, kayısı, badem ve ceviz gibi 10'a yakın baklagil, meyve ve sert kabuklu...
  5. aşure yaparken nelere dikkat etmeliyiz püf noktaları neler

aşure yaparken nelere dikkat etmeliyiz püf noktaları neler

Ben ilk kez aşure yapacam. Annemden tarif aldım ama tedirginim yine de .Ne de olsa ilk :) Bana marifetli bayanların püf noktalarını yazmalarını rica ediyorum.Aşurem nasıl mükemmel olur ?

Sayfayı Paylaş