gebe
  1. THESECRET

THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    63

Asus Zenfone cep telefonuna ne kadara sahip olurum ?

Konu, 'Cep Telefonu Haberleri' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

asus zenfone cep telefonu kaç tl,asus zenfone telefonun teknik özellikleri,5 inçlik zenfone telefona ne kadara sahip olabilirim,asus zenfone telefonlar kaç liradan satılacak Asus_Türkiye_Zenfone_16.jpg
    ASUS’un akıllı telefon pazarına girişi PadFone’larla olmuştu. Fakat PadFone sonuçta farklı bir konseptin parçasıydı ve akıllı telefon pazarında iddialı olmak için yeterli değildi. Bu sebeple ASUS, geçtiğimiz aylarda Zenfone ailesini duyurdu. Yurt dışında yaz aylarının başında piyasaya sürülen Zenfone’ların Türkiye’ye gelişini de merakla bekliyorduk. Lansman tarihi biraz gecikti ve Ağustos ayına sarktı. Nihayet dün gece Zenfone’larla tanışma fırsatı bulduk.

ASUS’un Zenfone modelleri 3 farklı ekran boyutuyla geliyor. 4 – 5 ve 6 inçlik modeller hem boyut hem de fiyat seviyesi açısından birbirlerinden ayrılıyorlar. Açıkçası biz buradaki yaklaşımın başarılı olduğunu düşünüyoruz. 4-5-6 inçlik boyutlar arasından her tüketici kendine uyanı bulabilir. Burada en çok satan ise 5 inçlik model olacak gibi görünüyor.
    Z2580′de 2.0 GHz’e kadar yükseliyor. Bunun dışında diğer tüm özellikler aynı: 2 çekirdek, HyperThreading ile 4 izlek işleyebilme, SGX544MP2 grafik yongası (frekansları modele göre değişiyor), 32nm üretim süreci. Bu slaytta intel, işlemcilerin 32bit RAM desteklediğini belirtse de ASUS, Zenfone modellerinde 64-bit RAM kullandığını dile getirdi. Dolayısıyla Zenfone’un da iPhone 5S gibi 64-bit bir sisteme sahip olduğu belirtildi.

Modellerden tek tek bahsetmek gerekirse; 4 inçlik Zenfone 4′te 1.2 GHz hızında çalışan intel Atom Z2520 görev yapıyor. Bu işlemci günümüz koşullarında biraz güçsüz gibi görünebilir fakat önemli olan çekirdek sayısı ve çalışma frekansı değil, çekirdeklerin tasarımı. Intel bu konuda kendine çok güveniyor. Biz de kısa süre test etme imkanı bulduğumuz telefonda deneyimin oldukça akıcı olduğunu gördük. 4 inçlik ekran 800 x 480 piksellik bir çözünürlük sunuyor. Bu çözünürlük, bu ekran boyutunda idare eder diyebiliriz. Önde kamerası bulunmayan cihaz arkada ise 5 MP kamera sunuyor. ASUS Zen arayüzü, değiştirilebilir pil ve arka kapakların yanı sıra Android 4.3 işletim sistemiyle gelen cihaz 449 TL gibi çok uygun bir fiyatla yakında Turkcell bayilerinden alınabilecek.
    5 inçlik Zenfone 5, fiyat ve performans açısından her şeyin ortasında yer alıyor. Bu modelde intel’in en güçlü işlemcisi olan 2.0 GHz hızındaki Z2580 görev yapıyor. Bu sayede çok akıcı bir performans sağlanıyor. Çok kapsamlı şekilde test etme fırsatı bulamadık fakat sanki bu model 4 inçlik modelden biraz daha hızlı gibi. 5 inç ekranda sunulan 1280 x 800 piksel çözünürlük rakiplerinin biraz gerisinde kalıyor. Önde 2, arkada 8MP’lik bir kamera sunuluyor. 1GB RAM, Android 4.3 işletim sistemi, değiştirilebilir arka kapaklar (pil değiştirilebilir değil) ve Zen arayüzüyle gelen ASUS Zenfone 5, 699 TL’lik iddialı bir fiyatla Teknosa ve Kliksa üzerinden satışa sunuldu.

ASUS Zenfone 6 ise Zenfone 5′e benzer özelliklere sahip fakat daha büyük bir ekran taşıyor. 6 inçlik ekranın da 1280 x 800 piksel çözünürlük sunması biraz hayal kırıklığı yaratıyor. Bu modelde de 2.0 GHz’lik Atom Z2580 görev yapıyor ve 2GB bir RAM ile eşleştirilmiş. Önde 2MP kamera yer alırken arkada 13MP’lik bir kamera görev yapıyor. Çift SIM kart desteği, değiştirilebilir arka kapak (pil değiştirilebilir değil), Zen arayüzü ve Android 4.3 işletim sistemiyle gelen bu model de Teknosa ve Kliksa’da 799 TL’lik fiyatla satılacak.

BEYZA21 bunu beğendi.
Asus Zenfone cep telefonuna ne kadara sahip olurum ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Islanan Cep telefonuna ne yapmak gerekir?

Islanan Cep telefonuna ne yapmak gerekir?

cep telefonu islanirsa, yapilmasi gerekenler, yararli bilgiler, sac kurutma kullanmayin, kurtarmanin yolu, ile ilgili tüm bilgileri burada bulabilirsiniz Elinizden hiç düşürmediğiniz cep telefonunuz suya düşürebilir ya da yağmurda ıslanabilir. Peki cep telefonunuz ıslanırsa, ne yapacağınızı biliyor musunuz? Herkesin yaptığı gibi telefonu kurutmak için kesinlikle saç kurutma...
  2. Cep telefonumu suya düşürdüm ne yapmalıyım

Cep telefonumu suya düşürdüm ne yapmalıyım

Of ya arkadaşlarım of yaaa cep telefonumu bugün havuzda yüzerkene suya düşürdüm. E garanti kapsamınada girmez şimdi ben ne yapayım ya :S
  3. Cep Telefonumuz Islanmışsa Ne yapmamız Gerekir?

Cep Telefonumuz Islanmışsa Ne yapmamız Gerekir?

Bu konu; Islanan cep telefonuna ne yapmak gerekir? hakkında bilgi vermektedir. Meleklerimiz elimizden hiç düşürmediğimiz cep telefonumuz suya düşse veya yağmurda ıslansa ne yapmamız gerek biliyormuyuz.Islanan cep telefonuna ne yapmak gerekir bilmeyenler varsa faydalı bilgiler bölümümüzde bu konuya yer verdik. İşte ıslanan telefonu kurtarmanın yolu; Herkesin yaptığı gibi telefonu...
  4. araba kullanırken cep telefonuyla konuşmanın cezası ne kadar ?

araba kullanırken cep telefonuyla konuşmanın cezası ne kadar ?

Hep görüyoruz ama cezası vardır muhtemelen, trafikta araba kullanırken cep telefonu ile konuşmanın cezası ne kadar şu anda ?
  5. Cep telefonu nun zararları nelerdir ?

Cep telefonu nun zararları nelerdir ?

Teknolojinin en büyük iletişim araçlarından dır telefon.Geçmişten günümüze hızla değişime uğrayan telefon hayatımızın bir parçası olmuş adeta.Mobil uygulamaların olduğu ,3 G , GPS, WiFi, Bluetooth gibi gelişmiş bağlantı seçenekleri olan akıllı telefonlar günümüzde çok popüler.Bir çok faydası olan ,hayatımızı kolaylaştıran bu telefonların elbette zararı da var.Cep telefonlarının zararlarını...

Sayfayı Paylaş