gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Atamızın Karnından Su Alınması

Konu, 'Mustafa Kemal Atatürk' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Profesör Fissenger 4. kez İstanbul'a gelmişti. Fissenger saraya gelir gelmez Atatürk'ü baştan aşağıya tekrar muayene etti. Atatürk artık ıstıraba dayanamıyor; karnında toplanan suyun verdiği sıkıntıdan kurtulabilmek için bir an evvel alınmasını istiyordu. Hastalık artık iyice ilerlemiş son ve en tehlikeli dönemine girmişti. Birinci ponksiyon 7 Eylül 1938'de Profesör Fissenger ve Profesör Neşet Ömer İrdelp nezaretinde, Operatör Mim Kemal Öke tarafından yapıldı. Kılıç Ali Anlatıyor: "Ponksiyondan sonra derhal odalarına girdim. Gördüğüm manzara şuydu. Atatürk adeta birdenbire zayıflamış, çok zayıflamıştı. İki kolunu başının altına alarak arka üstü yatıyorlardı. Karnını büyük bir sargı ile sarmışlardı. Odadan içeriye girer girmez yanlarına koştum.
    " Geçmiş olsun paşam!" diyerek başının altına aldığı kollarının pazusunu öptüm. Bana doktorların duyamayacağı kadar yavaş bir sesle ;
    "Çıkan suyu gördün mü? Bu kadar bir su kabı insanın karnının üstüne konsa nasıl tahammül eder ? Bak ben ne haldeyim, nasıl tahammül etmişim ?"
    "Geçmiş olsun Paşam, bunların hepsi geçecek." dedim ve gözyaşlarımı kendilerine göstermeden ve teessürümü hissettirmemek için bir fırsat bularak doktorların arkasından sıyrılıp hemen odadan dışarı çıktım."
    Atatürk'ün artık tam bir istirahate ihtiyacı vardı. Fazla konuşmaması ve yanlarında konuşulup kendilerinin yorulmaması lazımdı. Bu konuya doktorları büyük önem veriyorlardı.
    kaynak.özgürdünya

Atamızın Karnından Su Alınması konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Atatürk'ün karnından su alınması

Atatürk'ün karnından su alınması

Profesör Fissenger 4. kez İstanbul'a gelmişti. Fissenger saraya gelir gelmez Atatürk'ü baştan aşağıya tekrar muayene etti. Atatürk artık ıstıraba dayanamıyor; karnında toplanan suyun verdiği sıkıntıdan kurtulabilmek için bir an evvel alınmasını istiyordu. Hastalık artık iyice ilerlemiş son ve en tehlikeli dönemine girmişti. Birinci ponksiyon 7 Eylül 1938'de Profesör Fissenger ve Profesör Neşet...
  2. Sabahları Aç Karnına Su İçmek

Sabahları Aç Karnına Su İçmek

Sabahları Aç Karnına Su İçmek zararlı mı? Arkadaşlar sabah uyanınca aç karınla su içmek zararlı mı yoksa kilo verdirirmi?
  3. Aç Karnına Su İçmek zararlımıdır

Aç Karnına Su İçmek zararlımıdır

Sabahları Aç Karnına Su İçmek iyi mi Sabahları Aç Karnına Su İçmek zararlımıdır Merhaba Sevgili Melek'ler... Misafirimz sormuş, sabahları aç karınla su içsem bir sakıncası olur mu diye... biz de bu yazımızda hem misafirimizin sorusunu yanıtlıyor hemde sizlerin bilgi edinmesini istiyoruz. Sabah yataktan kalkar kalkmaz ve de aç karnına bir bardak su içmek ise tüm organizmayı...
  4. Anne Karnında Suyu Biten Cocuk Yaşar Mı?

Anne Karnında Suyu Biten Cocuk Yaşar Mı?

anne karnında bebeğin suyunun azalması,anne karnında bebeğin suyu azalarsa,anne karnında bebeğin suyunun azalması zararlımıdır,anne karnında bebeğin suyunun azalması hakkında bilgiler Bebeğin Suyunun Azalması Oligohidroamnios Anne karnındaki bebek (fetus), amniyon sıvısı adı verilen bir sıvı içinde bulunur. Bu sıvı, rahim içindeki bebeği dışarıdan gelecek travmalara karşı koruduğu gibi,...
  5. Anne karnındaki bebeğin suyu nasıl oluşuyor?

Anne karnındaki bebeğin suyu nasıl oluşuyor?

anne karnında bebeğin suyu nedir,anne karnında bebeğin suyu azalırsa ne olur,anne karnında bebeğin suyunun fazla olması,anne karnında bebeğin suyunun azaldığı nasıl anlaşılır,anne karnında bebeğin suyu hakkında bilgiler Gebelikte (hamilelikte) anne rahminde bebeğin içinde bulunduğu suya amnion sıvısı denir. Bu suyun miktarında azalma olmasına olgohidramnios denir veya tamamen bitmesine...

Sayfayı Paylaş