gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Atamızın son saatleri

Konu, 'Mustafa Kemal Atatürk' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

[FONT=Arial Tur, Helvetica, Verdana]Tüm tedavilere rağmen günden güne eriyen Atatürk, 8 Kasım 1938 günü şiddetli bir rahatsızlık daha geçirdi. Saat altı buçuk gibi gelen bu rahatsızlıkta Atatürk'ün midesi bulanmış ve kusmaya çalışmıştı. [/FONT][FONT=Arial Tur, Helvetica, Verdana]Sürekli istifra etmeye çalışan Atatürk, bu sırada Hasan Rıza Beye (Soyak) bakarak "Saat kaç?" diye birkaç kez sormuş, Hasan Rıza Bey her soruşunda "Saat 7 efendimiz" diyerek cevap vermişti. [/FONT] [FONT=Arial Tur, Helvetica, Verdana]Bu sırada kendisine haber verilen Neşet Ömer Bey de gelmişti. Abravaya ile Atatürk'e gereken tedavileri yapıyorlar ve bazı önlemler alıyorlardı. Neşet Ömer Bey bir ara "Dilinizi göreyim efendim." diye seslendi. Atatürk dilini yarıya kadar dışarı çıkardı. Neşet Ömer Bey "Biraz daha uzatınız efendim." diye seslenince, Atatürk, Neşet Ömer Bey'e bakarak ; [/FONT] [FONT=Arial Tur, Helvetica, Verdana]- "Vealeykümüsselam" diyerek gözlerini kapattı. Atatürk son kez komaya girmişti. [/FONT]
    [FONT=Arial Tur, Helvetica, Verdana]9-10 Kasım gecesini rahatsız geçiren Atatürk artık derin bir uykuda gibi yatıyor ve ölümü bekliyordu. 10 Kasım 1938 günü saat 8 gibi bir ara gırtlağından Hı Hı Hı sesleri çıkarmıştı. [/FONT]
    [FONT=Arial Tur, Helvetica, Verdana]Saat dokuzu beş geçe gözlerini son kez açarak, etrafına baktı ve hemen kapattı. [/FONT]
    [FONT=Arial Tur, Helvetica, Verdana]Büyük Önder Atatürk ölmüştü.[/FONT]

Atamızın son saatleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Atamızın son saatleri!

Atamızın son saatleri!

SON SAATLER Tüm tedavilere rağmen günden güne eriyen Atatürk, 8 Kasım 1938 günü şiddetli bir rahatsızlık daha geçirdi. Saat altı buçuk gibi gelen bu rahatsızlıkta Atatürk'ün midesi bulanmış ve kusmaya çalışmıştı. Sürekli istifra etmeye çalışan Atatürk, bu sırada Hasan Rıza Beye (Soyak) bakarak "Saat kaç?" diye birkaç kez sormuş, Hasan Rıza Bey her soruşunda "Saat 7...
  2. Atamızın Son rüyası

Atamızın Son rüyası

Prof. Afet İnan, olayı şöyle anlatıyor: O geceyi rahatsız geçirdi. İlk hafif komayı o zaman atlatmıştı. Ertesi sabahki açıklamasında: 'Demek ölüm böyle olacak' diyerek uzun bir rüya gördüğünü anlattı. 'Salih'e söyle, ikimizde kuyuya düştük, fakat o kurtuldu' dedi.' Atatürk'ün, burada "kuyuya düşme" sembolü ile gördüğü rüya vizyonu, kendisinin de söylediği gibi ölümünün habercisiydi....
  3. atamızın son anları..resımli..

atamızın son anları..resımli..

atatürkün hasta fotoğrafları 1938 yılının sıcak yaz ayları sirozun büyük ızdıraplarıyla geçiyordu. Hastalığın hızla ilerlemesi üzerine, hekimler ilk suyun alınmasına karar vermişlerdi. Suyu doktor Fijense ve Neşet Ömer de hazır oldukları halde operatör M. Kemal almıştı. “Kalın trakarlar kullanarak hissi, lokal olarak iptal edici ilaçlarla kendisine acı hissettirmeden tam 10.5 kilo su aldık....
  4. SoN 1 SaaTiN KaLSa...??

SoN 1 SaaTiN KaLSa...??

son 1 saatiniz kalsa napardınız son 1 saatiniz kalsa ne yapardınız meleklerim bilmiyorum denk geldi mi sizede,çok güzel,çok anlamlı bi video izlemiştim netten.beni tanıyan tanır 'hayat boş' der dururum,çok genç yaşta bi akrabamızı kaybettik,o ölüm beni öyle etkiledi ki işte bu yüzden herşey okadar boş o kadar yalan geliyor... hayat kısa belki tahminimizden de kısa.izlediğim videonun yazısını...
  5. Kıyamet Saatinde son durum

Kıyamet Saatinde son durum

merhaba millet Kıyamet Saatinde son durum nedir hatta bu kıyamet saati nedir bilen var mı?

Sayfayı Paylaş