gebe
  1. eylül

eylül Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Ata'nin Daha Önce HİÇ YayinlanmamiŞ FotoĞraflari

Konu, 'Atamızın Resimleri' kısmında eylül tarafından paylaşıldı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün bugüne kadar hiç bir yerde yayınlanmamış fotoğrafları, Merhum Muharip Gazi Nurettin Peker’in arşivinden alınarak TRT’nin aylık dergisi “Televizyon”da yayınlandı. Muharip Gazi Peker’in oğlu Orhan Peker tarafından verilen fotoğraflardan birinde Atatürk, 1911 yılında cephede diğer subaylarla görünüyor. Yunan ve Bulgar ayaklanmaları döneminde Mustafa Kemal’in genç bir subayken silah arkadaşlarıyla Balkanlar'da bir molada görüntülendiği fotoğrafın bilgi notunda Atatürk, “5. Kolordu Erkan-ı Harbiye Şube-1 memuru, Erkan-ı Harp Kolağası (Kıdemli Kurmay Yüzbaşı) Selanikli Mustafa Kemal Bey” ifadesi ile tanıtılıyor. ​
    [​IMG][​IMG]

2. ramsess

ramsess Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Ata'nin Daha Önce HİÇ YayinlanmamiŞ FotoĞraflari
    emeğine sağlık canım çok duygulandım

Ata'nin Daha Önce HİÇ YayinlanmamiŞ FotoĞraflari konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. emin olun bu hayvanları daha önce hiç görmedınız

emin olun bu hayvanları daha önce hiç görmedınız

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. malatya daha önce denizmiş

malatya daha önce denizmiş

450 binden fazla kişiyi barındıran koskoca Malatya ili bundan 5 milyon yıl önce denizmiş... Maden Tetkik ve Arama (MTA) Orta Anadolu 4. Bölge Müdürlüğünün diri fay hatlarına yönelik olarak yürüttüğü çalışmalarda, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Elazığ ve Hakkari'nin eski bir denizin açılma ve kapanma bölgesinde yer aldığı belirlendi. MTA Orta Anadolu 4. Bölge Müdürü Yunus Ay, AA...
  3. bunları daha önce görmüşmüydünüz

bunları daha önce görmüşmüydünüz

melkler bunları daha önce gördünüzmü bilmiyorum ama sizinle paylaşmak istedim özellikle ikizlere bayıldım umarım sizde beğenirsiniz Dünya'da sadece Kabe uzaydan bakılınca beyaz gözüküyormuş. Kabe'nin etrafı siyah bir kumaşla kaplıdır. Kabe'yi oluşturan duvarlar siyah renkli granit taşlardandır ve üst kısmında örtü olmadıgı için uzaydan yada her nereden bakarsanız bakın üst kısmı acıkta...
  4. Kinoa (Quinoa) Bitkisini Daha Önce Hiç Duydunuz mu ?

Kinoa (Quinoa) Bitkisini Daha Önce Hiç Duydunuz mu ?

kinoa bitkisi quinoa nedir Sevgili melekler, yeryüzünde milyarlarca çeşit bitki ve hayvan cinsi var olduğunu ve bizim bunların henüz bir kısmını keşfedebildiğimizi hepinizi biliyorsunuzdur. İşte bu ucu bucağı olmayan çeşitlilikte benim ilk kez duyduğum, Orta ve Güney Amerika'da tüketilen bir bitkiden bahsetmek istiyorum sizlere. Üstelik bu bitki ülkemizde bazı büyük marketlerde de satılan...
  5. Daha Önce Hiç Görmediğiniz Atatürk Fotoğrafları

Daha Önce Hiç Görmediğiniz Atatürk Fotoğrafları

Atatürk'ün Görülmemiş Fotoğrafları Atatürk'ün Hiç Görülmemiş Resimleri Sevgili melekler, Atatürk'ün Hiç Görülmemiş Resimleri ile süslediğimiz bu sayfamızda daha önce gün yüzüne çıkmamış resimler bulacaksınız. Atatürk'ün Görülmemiş Fotoğrafları ile onu bir kez daha anıyor Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet ve saygıyla anıyoruz...

Sayfayı Paylaş