gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Ataol Behramoğlu - Çok Sevdim Bir Zamanlar Seviyorum Yinede

Konu, 'A-B Harfli Şarkılar' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

Ataol Behramoğlu - Çok Sevdim Bir Zamanlar Seviyorum Yinede cok sevdim bir zamanlar, seviyorum yine de

alip basimi gitmeyi yollar boyunca

seyretmek bir bozkir aksamini camindan bir otobusun

masal sehirlerini gecerken hizla

cok sevdim bir zamanlar, seviyorum yine de

urpertili, simsicak tenini kadinlarin

salmak serin sulara govdemi

dusup gitmek ardina siirin ve askin

varoldugumu dusunmeyi, urpererek..

karanlik bir odada kucuk bir cocuk gibi

yagmurdan ve yalnizliktan urpererek

dusuncemi genis ve sonsuz olanla birlestirmeyi

hircin ve ele gecmezce atilgan

uysal ve usulcacik benim olan seyi...

ve hep sevecegim beynim ve tenim varoldukca bu dunyada

piril piril olani, her zaman bir guz diriliginde

degismez ve degisken olani sonsuzca...

not:ataol behramoglunun siir albumunden

Ataol Behramoğlu - Çok Sevdim Bir Zamanlar Seviyorum Yinede konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bir zamanlar

Bir zamanlar

Bir zamanlar uzaklarda bir ülkede çok yakışıklı bir prens yaşarmış.... Ancak prens daha küçükken ülkedeki kötü kalpli cadının lanetine uğramış, ve üzerindeki bu lanet yüzünden her yıl sadece 1 kelime konuşabiliyormuş.... Mesela prens 2 kelime söyleyeceği zaman bir yıl boyunca susuyor böylece ertesi yıl da 2 kelime söyleme hakkı oluyormuş... Bir gün bu yakışıklı ama talihsiz prens dere...
  2. Ataol Behramoğlu Şiir Dinletisi: İki Ağıt

Ataol Behramoğlu Şiir Dinletisi: İki Ağıt

iki ağıt ataol behramoğlu iki ağıt ataol behramoğlu şiirleri video Ataol Behramoğlu: Şiir Ahmet Kanneci: Gitar Ataol Behramoğlu yeni şiir kitabı “İki Ağıt”ta yer alan şiirlerini şiir severlere sunacak. İki bölümden oluşan “İki Ağıt”ın “Şili’ye Şiirler” başlıklı ilk bölümünde, Pablo Neruda-Salvador Allende- Victor Hara adlarının çevresinde Şili devrimi ve sonrasındaki trajedi işleniyor....
  3. Ataol Behramoğlu - Yıkılma Sakın

Ataol Behramoğlu - Yıkılma Sakın

Ataol Behramoğlu - Yıkılma Sakın kötü şey uzakta olmak dostlarından, sevdiğin kadından yasaklanmak bütün yaşantılara seni tamamlayan, arındıran kapatıldığın dört duvar arasında sağlıklı, genç bir adam olarak neler gelmez ki insanın aklına sevinçli, özgür günlere dair kalmıştır yüzlerce yıl uzakta onunla ilk kez öpüştüğün şehir acı, zehir zemberek bir hüzün kalbinden gırtlağına...
  4. Ataol Behramoğlu - Yaşadıklarımdan Öğrendiğim Bir Şey Var

Ataol Behramoğlu - Yaşadıklarımdan Öğrendiğim Bir Şey Var

ataol behramoğlu yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var atam behramoğlu yaşadığımdan öğrendiğim birşey var ataol yaşadıklarımdan birşey Ataol Behramoğlu - Yaşadıklarımdan Öğrendiğim Bir Şey Var yasadiklarimdan ogrendigim bir sey var: yasadin mi, yogunluguna yasayacaksin bir seyi sevgilin bitkin kalmali opulmekten sen bitkin dusmelisin koklamaktan bir cicegi insan saatlerce...
  5. Bir zamanlar İSTANBUL...

Bir zamanlar İSTANBUL...

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...

Sayfayı Paylaş