gebe
  1. suskun_gız

suskun_gız Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0

Ataol Behramoğlu Şiir Dinletisi: İki Ağıt

Konu, 'Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler' kısmında suskun_gız tarafından paylaşıldı.

iki ağıt ataol behramoğlu iki ağıt ataol behramoğlu şiirleri video Ataol Behramoğlu: Şiir Ahmet Kanneci: Gitar

Ataol Behramoğlu yeni şiir kitabı “İki Ağıt”ta yer alan şiirlerini şiir severlere sunacak. İki bölümden oluşan “İki Ağıt”ın “Şili’ye Şiirler” başlıklı ilk bölümünde, Pablo Neruda-Salvador Allende- Victor Hara adlarının çevresinde Şili devrimi ve sonrasındaki trajedi işleniyor. Bu şiirler toplamı, Behramoğlu’nun, Neruda’nın önce şiiri, sonra kendisiyle tanışmasının da öyküsüdür. Kitabın ikinci bölümünde, “Savada Boğulan Türkler” başlığı altında toplanan şiirlerde, bir gazete haberinden yola çıkılarak, ülke dışında yaşanan bir trajedinin izi sürülmektedir. “İki Ağıt” projesine, ünlü gitar sanatçımız Ahmet Kanneci, Güney Amerika’dan ve ülkemizden ezgilerle katılıyor.

Ahmet Kanneci Ünlü gitar virtüözü Javier Garcia Morenonun "Dünya'nın en büyük yorumcusu" olarak gösterdiği Ahmet Kanneci üç kıtada sayısız festivale katıldı ve birçok ünlü sanatçıya eşlik etti. Kanneci, Avrupa'daki çalışmalarını tamamlayıp Türkiye'ye döndükten sonra dört ayrı konservatuvar ve üniversitede gitar bölümlerini kurdu.
    24 Ocak 2008, Perşembe 20:00

Ataol Behramoğlu Şiir Dinletisi: İki Ağıt konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ağıt

Ağıt

Ölünün ardından bağırarak ağlamak iyi değildir. Ölünün ardından ücret karşılığı ağlayan kadınları görmek durumun değişmesine, evin harap olmasına, çirkin amelleri işlemeye delalet eder.Rüyada bir ölü için agit söylendigini görmek, o yerde bir felaketin meydana gelecegine isarettir. Sizin sevdiginiz bir kimse için bir agitta bulunmaniz bir yakininizin ölecegine delalet eder.
  2. Ataol Behramoğlu - Yıkılma Sakın

Ataol Behramoğlu - Yıkılma Sakın

Ataol Behramoğlu - Yıkılma Sakın kötü şey uzakta olmak dostlarından, sevdiğin kadından yasaklanmak bütün yaşantılara seni tamamlayan, arındıran kapatıldığın dört duvar arasında sağlıklı, genç bir adam olarak neler gelmez ki insanın aklına sevinçli, özgür günlere dair kalmıştır yüzlerce yıl uzakta onunla ilk kez öpüştüğün şehir acı, zehir zemberek bir hüzün kalbinden gırtlağına...
  3. Ataol Behramoğlu - Yaşadıklarımdan Öğrendiğim Bir Şey Var

Ataol Behramoğlu - Yaşadıklarımdan Öğrendiğim Bir Şey Var

ataol behramoğlu yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var atam behramoğlu yaşadığımdan öğrendiğim birşey var ataol yaşadıklarımdan birşey Ataol Behramoğlu - Yaşadıklarımdan Öğrendiğim Bir Şey Var yasadiklarimdan ogrendigim bir sey var: yasadin mi, yogunluguna yasayacaksin bir seyi sevgilin bitkin kalmali opulmekten sen bitkin dusmelisin koklamaktan bir cicegi insan saatlerce...
  4. Ataol Behramoğlu - Çok Sevdim Bir Zamanlar Seviyorum Yinede

Ataol Behramoğlu - Çok Sevdim Bir Zamanlar Seviyorum Yinede

Ataol Behramoğlu - Çok Sevdim Bir Zamanlar Seviyorum Yinede cok sevdim bir zamanlar, seviyorum yine de alip basimi gitmeyi yollar boyunca seyretmek bir bozkir aksamini camindan bir otobusun masal sehirlerini gecerken hizla cok sevdim bir zamanlar, seviyorum yine de urpertili, simsicak tenini kadinlarin salmak serin sulara govdemi dusup gitmek ardina siirin ve askin cok sevdim...
  5. ağıt

ağıt

Kahrediyor gardaş kızıl göz meni, Bu kızıl zincirden gel de çöz meni, Bir kızıl kurşuna verdik Özmen’i Şehit oldum Allah döktüm kanımı İntikam almadan alma canımı. Cemil yüreğimde derin bir sızı, Alnıma yazılmış bu kara yazı Nerde gardaş nerde Dursun Önkuzu? Şehit oldum Allah döktüm kanımı İntikam almadan alma canımı. Ozan Arif söyler derdim büyüdü, Yiğit Yusuf’umun suçu...

Sayfayı Paylaş