gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Atasagun'dan Başbakan'a çağrı

Konu, 'Çöplük' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Eski MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun, 'Ergenekon şeması'yla ilgili hakkında çıkan iddialara net yanıt verdi.
    Suç duyurusunun sahibi İşçi Partisi, Atasagun'un Ergenekon şemasıyla, kamu görevini kötüye kullandığını ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ni alenen aşağıladığını iddia etmişti.

Kanal D Ana Haber Bülteni'nde Mehmet Ali Birand'a konuşan Atasagun, Ergenekon raporunun MİT'in elemanları tarafından hazırlandığını söyledi.

Raporun, Tuncay Güney'in 6 CD'lik ifadesi ve açık yayınlarda çıkan bilgilerin özeti olduğunu belirten Atasagun, "Raporda benim de çok saygı duyduğum kişilerin isimleri vardı. Saçma sapan, ciddiye alınmayacak iddialar da bulunuyordu. Ancak raporu tutamazdım. Tutsam, sumenaltı yapsam, o zaman suç işlemiş olurdum" dedi.

"BENİ KİMSE LEKELEYEMEZ"

Eski MİT Müsteşarı, raporu önce Genelkurmay'a ardından başbakanlığa yolladığını söyledi.

Raporu göndermek için Hilmi Özkök'ün Genelkurmay Başkanı olmasını beklediği iddiasını reddeden Atasagun, "İki olay arasındaki tarihler bile tutmuyor" dedi.

Şenkal Atasagun, Başbakan'dan kendisiyle ilgili mutlaka soruşturma izni vermesini istedi, "Hesabını vermeyeceğim hiçbir faaliyetim yok. Beni kimse lekeleyemez" diye konuştu.

Atasagun'dan Başbakan'a çağrı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Başbakan'a parmağını kesip yolladı!

Başbakan'a parmağını kesip yolladı!

Başbakan'a parmağını kesip yolladı! Japonya’da, protesto amacıyla serçe parmağını keserek bir mektupla Başbakan Shinzo Abe'ye gönderen bir kişi polis tarafından tutuklandı. JAPONYA’da, protesto amacıyla serçe parmağını keserek bir mektupla başbakan Shinzo Abe’ye gönderen bir kişi polis tarafından tutuklandı. Polis, milliyetçi olduğu belirtilen ve ülkenin batısındaki Kurashiki’de...
  2. Çağrı

Çağrı

Bir çağrıcının insanları hayra çağırdığını yahut onları bir şeyden uyardığını görmek hakka uymaya, yola çıkmaya, Makam sahibi birisi tarafından çağrıldığını görmek bir vazife verilmesine, Ayak takımının çağrısına icabet ettiğini görmek zillet ve sıkıntıyya, Gökten bir nida duymak uyarıya, Yerden bir sesle çağrılmak orada meydana gelecek önemli bir olaya, Uzaktan ve meçhul bir ses tarafından...
  3. Toplu görüşmeye çağrı

Toplu görüşmeye çağrı

Madde 17 - Tespit yazısını alan işveren sendikası veya sendika üyesi olmayan işveren veya yetki belgesini alan işçi sendikası, tespit yazısını veya yetki belgesini aldığı tarihten itibaren onbeş gün içinde karşı tarafı toplu görüşmeye çağırır. Çağrı tarihi derhal görevli makama bildirilir. Bu süre içinde çağrı yapılmazsa, yetki belgesinin hükmü kalmaz. (Değişik: 3/6/1986 - 3299/5 md.)...
  4. Çağrı - Kapıyı kapat

Çağrı - Kapıyı kapat

kapıyı kapat sessizce kapıyı kapat sessizce rahatsız ettin yeterince çağrı rahatsız ettin yeterince şarkı sözü Emel Müftüoğlu'nun kızı Çağrı'nın 14 Eylül'de albümü çıkacakmış fakat bir şarkısını tvde dinledim. Çok güzel, şarkı sözleri de burda. Dileyen indirip dinlesin:) Çağrı – Kapıyı Kapat Şarkı Sözleri Özel bir günde kavuştum sana Ses vermedin bile kayboldum yollarında...
  5. Almanya'da Başbakan'a kefen atan gurbetci

Almanya'da Başbakan'a kefen atan gurbetci

PARAMI KAPTIRDIM ZEHİR ZIKKIM OLSUN yozgatlı Hanefi Doğan,binbir zorlukla kazandığı paralarını yeşil sermayeye kaptırmış.Simdi hakkını arıyor.Elinde kefenle,derdini anlatmaya calısıyor. Başbakanın korumalarının salondan çıkardığı Hanefi Doğan ,Kılıçlaroğlunun karsısında rahatca derdini anlattı. ONA KEFENLİ EYLEMCİ DİYORLAR.kardan pay vaadiyle gurbetçi vatandaşlarımızdan para toplayan ve daha...

Sayfayı Paylaş