gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Atatürk’ün Eşitlik Anlayışı

Konu, 'Mustafa Kemal Atatürk' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

atatürk ve eşitlik atatürkün eşitlik anlayışı atatürkün modacısı ATATÜRK’ÜN EŞİTLİK ANLAYIŞI
    Çağdaş insan, görevlerini en verimli biçimde yürüten, mal ve hizmet üretmeyi insanlık onurunun gereği olarak gören, insanları mevkilerine göre değil hizmetlerine göre değerlendirebilen insandır. Atatürk yaşamı boyunca insanları bu esasa göre değerlendirmiş, görevini sorumluluk bilinciyle yürüten insanları hem takdir etmiş, hem de onlara saygı duymuştur.

Atatürk, devlet hizmetinde çalışanların görevleri süresince sevecen, adil olmalarını, keyfi ve zorbalık türü davranışlardan kaçınmalarını istemiştir. İstemekle kalmamış her türlü keyfi uygulamanın karşısında olmuş, özellikle de yöneticileri, hak ve adaletten ayrılmamaları, kendilerine özel muamele gösterilmesini beklememeleri yönünde uyarmıştır. Aşağıdaki anekdot Atatürk’ün ayrıcalıklı muameleye karşı oluşunu yansıtan örneklerden birisidir.

Atatürk, bir gün Dolmabahçe’den gizlice çıkar Topkapı Sarayı Müzesine gelir. Müzeyi gezmek ister. Kendisini kapıcıya tanıtır, fakat kapıcı henüz saat 9 olmadı, memurlar da gelmedi, Atatürk değil, kim olursan ol, bekleyeceksin, der.

Hiç şüphe yok ki, kapıcı Atatürk’ü tanımamış ve bu sözlere birden fazla muhatap bulunduğu için gelenin Atatürk olabileceğine inanmamıştır. Fakat bu anekdotta önemli olan nokta Atatürk’ün kapıcının sert cevabı karşısında ısrar etmeyerek, bir kenara çekilip, saatin 9 olmasını ve memurların gelmesini beklemesidir.

2. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48
    Cevap: Atatürk’ün Eşitlik Anlayışı
    ya mükemmel bir insanmış ya keşke onu görebilseydik..işte bizim ATAMIZ ....emeğine sağlık canım süperrr:):)

Atatürk’ün Eşitlik Anlayışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. reklam anlayışı

reklam anlayışı

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Atatürk’ün Eşitlik Anlayışı...

Atatürk’ün Eşitlik Anlayışı...

eşitlik ile ilgili sözler eşitlikle ilgili sözler atatürkün eşitlikle sözleri atatürk ün eşitlik ile sözleri Atatürk birgün dolmabahçe’den gizlice çikar Topkapi sarayi müzesine gelir. Müzeyi gezmek ister. Kendisini kapiciya tanitir, fakat kapici henüz saat 9 olmadi, memurlar da gelmedi Atatürk degil, kim olursan ol, bekleyeceksin der. Hiç süphe yokki , kapici atatürk'ü tanimamis ve birden...
  3. Erdoğan'dan eğitimde eşitlik sözü

Erdoğan'dan eğitimde eşitlik sözü

Erdoğan'dan eğitimde eşitlik sözü Başbakan, yeni eğitim ve öğretim yılı nedeniyle düzenlenen törende konuştu. Erdoğan, eğitimde imkan eşitliğini sağlama konusunda söz verirken, yenilikleri anlattı. nkara'da yeni öğretim yılı açılış törenlerine katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2008 yılı bütçesinden en fazla payı Milli Eğitim Bakanlığına vereceklerini söyledi. Başbakan Erdoğan,...
  4. Anlayış

Anlayış

Rüyada anlayisli oldugunu görmek çok iyidir. Gizli islerde uzagi görmege, bazi islerin sonunu görmege ve ileriyi kesfetmeye delalet eder. Kendisinin anlayisli ve uzagi görür oldugunu gören, bir takim gizli seyleri kesfeder. Rüyada ileriyi görüs, aynen tabir olunur.
  5. Atatürk’ün Cumhuriyet Anlayışı

Atatürk’ün Cumhuriyet Anlayışı

Atatürk’ün ilkelerinden biri olan Cumhuriyetçilik devlet idaresinde millî egemenliği, millî iradeyi ve hür seçimi esas kabul eden ilkenin adıdır. Bu ilkenin yönetim biçimi ve siyasal rejim olarak ifadesi cumhuriyettir. Bu tarz yönetim, millî egemenlik kavramını en iyi temsil edecek, en iyi uygulatacak bir devlet şekli olup demokrasinin de en gelişmiş şeklidir. Dolayısıyla, lâiklik,...

Sayfayı Paylaş