gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Atatürk adı bir İngiliz tarafından tescil ettirildi !

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

atatürk haberi atatürk haberleri atatürk adı marka tescili 2011 ile ilgili bilgiler burada melekler. Atatürk adı bir marka olarak müslüman bir İngiliz işadamı tarafından tescil ettirilmiş melekler. Bunun üzerine harekete geçen Türkiye, işadamına dava açmış ancak kaybetmiş. Şimdi dava Avrupa Adalet Divanına götürülmüş. Bildiğiniz üzere Atatürk adı Türkiye'de kanunla korunuyor ve ticari amaçla kullanımı yasak. Atatürk haberi detayları şöyle;

Türkiye’nin, Atatürk’ün adını tescil ettiren İngiliz asıllı müslüman işadamı Muhammed Sujah Jioher Yaqub hakkında açtığı davayı kaybetmesi gündeme damgasını vurdu. Bu kararla Türkiye’de kanunla korunan ‘Atatürk’ adı, İngiliz işadamı tarafından temizlik maddelerinden diş macununa; ilaç ve kozmetik ürünlerinden biraya; tuz ve buzdan süt ürünlerine; çay, kahveden reçele kadar yüzlerce farklı üründe kullanılabilecek. Atatürk adının tescil edilmemesi için hangi hamleler yapıldı, İngiliz işadamının avukatları karşılığında hangi delilleri sundu? Dava süreci hakkında yaşananları Habertürk’e anlatan İstanbul Patent Marka ve Danışmanlık Şirketi avukatı Abdurrahim Ayaz, “Davalı avukatları Türkiye’nin ileri sürdüğü tezleri çürütmek için dedektif gibi çalışmış” dedi ve ekledi: “Dava dosyasının deliller bölümünde Kapalıçarşı’da satıldığı belirtilen Atatürk armalı tişört, atkı ve bayraklar var. Ayrıca süper marketler tek tek gezilmiş, Atatürk Orman Çiftliği’nin ürettiği ve üzerinde AOÇ yazan süt ürünleri fotoğraflanmış.” Ayaz, kararın Türkiye’ye tebliğinden itibaren iki ay içinde itiraz hakkı olduğunu, son kararı Avrupa Adalet Divanı’nın vereceğini söyledi.

Bülent GÜNAL / AHT

2. ŞIPIDIK

ŞIPIDIK Ayın En Güzel Ojeli Üyesi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.073
    Ödül Puanları:
    113
Atatürk adı bir İngiliz tarafından tescil ettirildi ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Adım Mustafa Kemal, soyadım Atatürk,

Adım Mustafa Kemal, soyadım Atatürk,

Adım Mustafa Kemal, soyadım Atatürk, Tarihi biz yazmıştık, tarihe gömülüyordu yüce Türk. Şamar oğlanı omuştuk, önüne gelen bize attı tokatı, Vatan elden gidiyordu, Osmanlının kalmamıştı takatı. gün o gündü: ya Türk olup bilinmek, ya yok olup silinmek, Türksüz dünya olamazdı, hakkımızdı sevinmek. Tek yürek, tek bilek olduk, yıldırım gibi çaktık, Cepheden cepheye koşup, tarihi...
  2. Bir Turkçe kelime 17 İngiliz kelimesine bedel

Bir Turkçe kelime 17 İngiliz kelimesine bedel

ilginç türkçe kelimeler Bir Turkçe kelime 17 İngiliz kelimesine bedeldir." diye övünebilirsiniz.. Çünkü Türkçe'nin en uzun kelimesi olan "Afyonkarahisarlılaştıramadıklarımızdan mısınız ?" sözcüğünü İngilizceye çevirmek için tam 17 kelime kullanmanız gerekiyor, İşte kelimenin İngilizce çevirisi: "Are you one of those people whom we unsuccessfully tried to make resemble...
  3. İngiliz Gizli Belgesinde Atatürk

İngiliz Gizli Belgesinde Atatürk

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünden 15 gün sonra dönemin İngiltere Büyükelçisi Percy Loraine'in Londra'ya özel bir kuryeyle gönderdiği ve üzerine "40 Yıl Boyunca Açıklanmayacak" damgası vurulan mektubun tam metnidir. (Bu kripto metni ilk kez 10 Kasım 1997 tarihinde Kuvay-ı Medya tarafından kamuoyunun bilgisine sunulmuştur...) GİZLİ... Telgraf...
  4. atatürk ün gerçek adı nedir?

atatürk ün gerçek adı nedir?

atatürk ün gerçek adı nedir? bilen lütfen yazsın bana
  5. Atatürkün atının ve köpeğinin adı

Atatürkün atının ve köpeğinin adı

Arkadaşlar selamlar.Atatürkün atı ve köpeği varmış çok sevdiği, onların isimlerini arıyorum ben, yardım edebilirmisiniz bana da ?

Sayfayı Paylaş