gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Atatürk Devrimleri Nelerdir ? Yazarsanız sevinirim.

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam arkadaşlar Atatürk Devrimleri Nelerdir bu konuda bilgisi olan var mı aranızda. Bana gerçekten de lazım arkadaşlarım. Haber bekliyorum :) Haber diyorum ya sanki cep telefonumu mailimi verdim de yani bilgi bekliyorum anlayın işte :)))

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Atatürk Devrimleri Nelerdir ? Yazarsanız sevinirim. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Atatürk devrimleri..

Atatürk devrimleri..

ATATÜRK DEVRİMLERİ Atatürk askeri bir dahi ve karizmatik bir lider olduğu gibi, aynı zamanda büyük bir devrimciydi. O dönemlerde, Türkiye Cumhuriyetinin çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşabilmesi ve kültürel açıdan gelişmiş toplumların aktif bir üyesi olabilmesi için, modernize edilmesi çok önemli idi. Mustafa Kemal ülkesindeki yaşamı modernize etmiştir. Atatürk 1924 ile 1938 yılları...
  2. Atatürk Devrimleri / Toplumsal Devrimler - Uluslararası Ölçülerin Kabulü

Atatürk Devrimleri / Toplumsal Devrimler - Uluslararası Ölçülerin Kabulü

atatürk türk toplumunun hayatını nasıl değiştirdi Osmanlı Devleti'nde kullanılan saat, takvim ve ölçüler, Avrupa devletlerinde kullanılanlardan farklıydı. Bu durum, sosyal, ticarî ve resmî ilişkileri zorlaştırıyor, bazı karışıklıklara sebep oluyordu. Osmanlı Devleti'nin son dönemlerinde bu farklılığı gidermek için bazı çalışmalar yapıldı. Fakat yeterli değildi. Cumhuriyetin ilânından sonra bu...
  3. ATATÜRK Devrimlerinin Kısa Kronolojisi

ATATÜRK Devrimlerinin Kısa Kronolojisi

inkılapların kronolojik sırası inkılapların kronolojik sıralaması atatürkün kısa kronolojisi atatürkün yaptığı yeniliklerin sırası atatürk inkılapları kronolojisi Kurduğu yeni Türk devletinin, kahraman milleti için, her biri ayrı bir gaye ve ayrı bir hedef olan, aziz Atatürk'ün yaptığı devrimleri şöyle sıralayabiliriz. 1- 2 Mart 1924'de Büyük Millet Meclisine üç kanun teklif...
  4. Atatürk Devrimleri Hakkında Bilgiler

Atatürk Devrimleri Hakkında Bilgiler

atatürk devrimleri atatürk devrimleri nelerdir atatürkün devrimleri Büyük kumandan, Cumhuriyetimizin mimarı Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyetin kurulmasıyla birlikte ülkede yapmayı planladığı birçok değişikliği yürürlüğe koymaya başladı melekler :) Yurdun ve halkıon çağdaşlaşması ve modernleşmesi adına uyguladığı bu yenilikler Atatürk devrimleri adıyla anılır. Bu makalemizde okul yıllarında...
  5. Orucun Faydaları Nelerdir Maddeler Halinde yazarsanız sevinirim

Orucun Faydaları Nelerdir Maddeler Halinde yazarsanız sevinirim

Merhaba öncelikle hepinize hayırlı ramazanlar diler ve şimdiden tutacağınız oruç kabul olsun diyorum ve ayrıca sizlerden Orucun Faydaları Nelerdir Maddeler Halinde yazmanızı istiyorum.

Sayfayı Paylaş