gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Atatürk Diyor ki - Nurullah Aydın

Konu, 'Kitap Kurdu' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

nurullah aydın [​IMG]

ATATÜRK DİYOR Kİ...

LİDER DEDİĞİN ... Her şeyden önce; Kim olduğunu bilmeli ve kendine güvenmelidir. Her kim olursa olsun insanlara değer vermeli ve mütevazi olmalıdır... Önde yürüyen değil, yol gösteren olmalıdır.
    Yeri geldi mi sıradan bir asker, Yeri geldi mi Başkomutan olmalıdır...
    Fedakar olmalıdır.
    tikelerine ve sözlerine bağlı olmalıdır. Güvenilir ve samimi olmalıdır. Kalbinde ne varsa dilinden de o dökülmelidir. Konuşmayı ve dinlemeyi bilmelidir.
    Sorumluluk almayı bilmeli,
    Astlarına ve dostlarına sonuna kadar güvenmelidir
    Hedefleri gibi,
    Kavgaları gibi,
    Sevdaları gibi;
    Oldu mu VATAN
    Öldü mü EFSANE olmalıdır!
    İşte bu lider, ATATÜRK'dür....

Yazar: Nurullah Aydın
    Yayınevi: Kum Saati Yayıncılık
    Sayfa sayısı: 327
    ISBN: 605-392-063-2
    Basım tarihi: İstanbul / 2008 - Temmuz
    Kategori: Araştırma / Eleştiri / Deneme

Atatürk Diyor ki - Nurullah Aydın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Diyorum ki....

Diyorum ki....

Sana ayırdığım günler adına diyorum ki,seninle çok şey paylaştım,içimden doğru sevdim seni,çarpmadım bölmedim ,yanımdaydın sağımdaydın solumdaydın ama...ama...bu gece hüküm gecesi, sadece şu an konuşuyorum,herşeyi terk edip yıldızların arasından bir yıldız gibi kayıp gideceğim,ruhumun en titrek halinde sana ve dostluğuna elveda diyeceğim...sadece sevdiğim renklere sarılacağım...biliyor musun...
  2. Erkekler diyor ki....

Erkekler diyor ki....

ya ne çok şey istiyor bunlarrr:D onlar için ideal kadın nasıl olmalıymış bakalım listede neler diyorlar neler istiyorlar:) Erkeklerin gözüyle 'ideal kadın'ın özellikleri bir listede toplandı. Bu listeye göre, ideal kadın olmak için 15 ayrı özelliğe sahip olmak gerekiyor. Güzellikten alışverişe, vücut tipinden alışkanlıklara kadar pek çok konuda ideal kadının özellikleri şöyle sıralandı: •...
  3. Atatürk diyor ki....23 nisan ın önemi.....

Atatürk diyor ki....23 nisan ın önemi.....

23 nisanın önemi Atatürk diyor ki: “Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir. 23 Nisan 1920, Türk Milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk Halkının...
  4. Lokman Hekim Diyor ki...

Lokman Hekim Diyor ki...

lokman hekim, sozleri, anlamli sozler, ogutler, diyorki, konuyu goruntulemektesiniz
  5. Atatürk hangi ay  doğdu?

Atatürk hangi ay doğdu?

Hepimiz Ata'mızın öldüğü günü biliyoruz. Peki ya doğduğu günü?.. Sayfamız bildiğiniz üzere zaman zaman çeşitli konularda araştırmalar yapmakta ve bunları sizlere aktarmaktadır.Yaptığımız araştırmada gördük ki Ata'mızın doğum tarihiyle ilgili görüş ayrılıkları maalesef hala mevcut. Fakat biz bir insanın doğduğu günü en iyi onu doğunan annesi bilir fikrinden yola çıkarak hem bu araştırmamızı...

Sayfayı Paylaş