gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Atatürk!e Verilen İlginç Hediye

Konu, 'Mustafa Kemal Atatürk' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

atatürk hediyelik atatürke verilen seccade atatürke hediye edilen seccade atatürklü hediyeler atatürk hediyelikleri [​IMG]

EnCey ve juju bunu beğendi.
  2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ce: Atatürk!e Verilen İlginç Hediye
    paylaşımın için tşkler

3. İzmirella

İzmirella Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Seccade üzerındekı Kehanet...

SECCADE ÜZERıNDEKı KEHANET
    Bilindiği gibi Hint halkı Atatürk´ü ve Türk halkını yanlız bırakmamıştı.Kurtuluş savaşından yıllar sonra ,1929 yılında Bir hintli Mihrace Atatürk´ü Pera Palas´taki 101 No´lu odasında ziyarete gelmişti.Mihrace´nin Atatürk´ü hangi nedenle ziyaret ettiği ve adı ve ziyaret sebebi hala bilinmiyor.Mihrace´nin ziyaretindeki bir sır da getirdiği hediyede yatmaktadır.Bu hediye altın sırmalı, hint işi ipek bir seccadedir.

Seccadenin üzerinde bir şamdanın asılı olduğu düz bir kemeri,her iki yanında birer güvercin bulunan beş kubbeli bir diğer kemerin çevrelediği görülmektedir.Bordür de fillerden oluşmaktadır.
    En ilginç yer ise her iki kemerin arasında orta kısımda dal kıvrımları ve güllerin çevrimi ile oluşan boşlukta romen rakkamlı bir saatin bulunmasıdır ve saat ; 09.08´ i göstermektedir. Atatürk Mihracenin ziyaretinden 9 sene sonra saat 09.05 ´te vefat etmişti.
    Seccade halen Pera Palas´ ta bulunmaktadır.

4. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48
    Cevap: Atatürk!e Verilen İlginç Hediye

çok ama çok ilginç yaa emeğine sğlık ablam

5. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

bu işin içinde bi iş var bu kadarıda tesadüf olamaz herhalde :/:/:/ çok ilginçççç.........

6. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    gerçekten çok ilginç bir hediye...

7. hüzün meleği 26

hüzün meleği 26 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    77
    Ödül Puanları:
    48
  8. RefRa

RefRa Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    378
    Ödül Puanları:
    83
    Ayy tüylerim ürperdi valla okurken ilginç ötesi bişey bunlar

9. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0
    ben biliyordum bunu paylaşımın için tşkler canım

10. EnCey

EnCey Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    468
    Ödül Puanları:
    113
    ayyyh ne kadar enteresan .. Atam benim Allah'ımın bi mucizesi...

Atatürk!e Verilen İlginç Hediye konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ATATÜRK ' e göre..

ATATÜRK ' e göre..

KİTAP OKUMAK “Bir gün Atatürk, tarihle ilgili bir kitap okuyordu. Öylesine dalmıştı ki, çevresini görecek hali yoktu. Bir sürü yurt sorunu dururken devlet başkanının kendini kitaba vermesi Vasıf Çınar’ın biraz canını sıkmış olacak ki Atatürk’e şöyle dediğini duydum : “- Paşam,tarihle uğraşıp kafanı yorma. 19 Mayısta kitap okuyarak mı Samsun’a çıktın?” Atatürk, Vasıf Çınar’ın bu içten...
  2. Bilgeden Tarkan'a ilginç hediye

Bilgeden Tarkan'a ilginç hediye

İLGİNÇ DOĞUM GÜNÜ HEDİYESİ MEGASTAR TARKAN 36. YAŞ GÜNÜNÜ ORTAKÖY REİNA'DA YAKIN ARKADAŞLARIYLA KUTLADI. Reina'nın yazlık bölümünü kapattıran Tarkan, doğumgünü için özel davetiyeler bastırdı. Partiye bir manken ajansından 10 tane de güzel getirildi. Eski sevgilisi Bilge, Tarkan'a evinin bahçesine dikmesi için fidan hediye etti.
  3. Atatürk' e yapılırmı bu .

Atatürk' e yapılırmı bu .

Adamların yaptıgı şeye bakın ya Resmi ne hale getirmişler.. Pazar ekinde Türk düşmanlığı Yunan Elefterotipia gazetesi pazar ekinde Atatürk'ün fotomontajla yırtılmış, uzun sakal eklenmiş bir fotoğrafını kullandı Yunanistan'da yayınlanan Elefterotipia gazetesi dün 116 sayfalık Pazar ekinde Atatürk’ün fotomontajla yırtılmış, uzun sakal eklenmiş bir fotoğraf kullanarak, “Ulusun asırlardır...
  4. atatürk e saygı duruşunda

atatürk e saygı duruşunda

Atatürke bir dk lık saygı duruşu için tüm okulca sıkış tıkış spor salonunda toplanmıştık. Çünkü dışarıda yağmur yağıyordu. Salon da tavanı düşük ve boş olduğundan sağolsun :) hep yankı yapan salondu... Tam 1 dk lık saygı duruşu denildi benim aklıma akşamki fener maçında futbolcunun topa vurayım derken kramponunu on metre havaya uçuruşu gelmesin mi :D:hhh::D Allah ım sık dişi sık dişi bitmiyo...
  5. Sevgilime İlginç Hediye

Sevgilime İlginç Hediye

Sevgilime İlginç Hediye almak istiyorum oldukça ilginç olsun ama ne alsam ki bilmiyorum:S

Sayfayı Paylaş