gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Atatürk hayatı boyunca kaç kitap okumuştur ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Sizce Atatürk hayatı boyunca kaç kitap okumuştur ? Böyle bir bilgi var mı acaba ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, Atatürk, okumayı öylesine severdi ki bu alışkanlığını cephede de sürdürdü. Ortalama insan ömrüne göre kısa bir yaşamı oldu. 57 yıllık yaşamı boyunca toplam 3 bin 397 kitap okudu. Bizzat kendi notları ve işaretlerinin bulunduğu harita ve belgeler bu sayıya dahil değil. Bu sayı, kendi alanında uzman bir aydının ortalama okuması gereken bir kitap sayısıdır.

Atatürk’ün okuduğu kitaplara ilişkin bir araştırma, Anıtkabir Derneği’nce 24 cilt halinde derlenerek kitaplaştırıldı. Bu kitapların orijinallerinden bin 741′i Çankaya Köşkü’nde, 2 bin 151′i Anıtkabir’de, 102’si İstanbul Üniversitesi Kütüphanesi’nde, 3′ü de Samsun Halk Kütüphanesi’nde koruma altındadır…

Atatürk hayatı boyunca kaç kitap okumuştur ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. boyunuz kaç cm tım??

boyunuz kaç cm tım??

boyunuz kaç cm tım?? hadi cekınmeden yazın?!!! yoksa kilolarınızıda sorarım?!
  2. Atatürk Kaç Kitap Okudu?

Atatürk Kaç Kitap Okudu?

Okuyan bir toplum olmadığımız kesin. Gazete ve kitap satışları ortada. Nüfus artıyor. Onlar azalıyor. Oysa Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal’in en büyük özlemi okuyan bir Türkiye’ydi. Sağlığında hem çok okudu hem de okumayı hep teşvik etti. Ölümünden sonra ise pek çok şey gibi okuma konusundaki duyarlılığı da unutuldu gitti. Bazen öylesine aykırı tutumlar ile karşılaşıyoruz ki...
  3. Atatürk'ün okul hayatı okuduğu ilkokul ve hangi okullarda okumuş,

Atatürk'ün okul hayatı okuduğu ilkokul ve hangi okullarda okumuş,

Selamlar bir araştırmam için Ulu Önderimiz Atatürk, ilkokul orta okul ve lise okullarını hangi illerde okumuş,y okullarının ismi ve örenimi ile ilgili gelişmeleri içeren bir yazı var ise benimle paylaşır mısınız lütfen. Teşekkür ediyooom.
  4. Atatürkün Hayatı

Atatürkün Hayatı

Oğlumun performans ödevi için araştırma yaparken aşağıdaki bilgilere ulaştım. Ne yapayım ben araştırıyorum. Bu performans ödevlerinden emin olun gına geldi. Çocuklarımızın bağzıları daha bilgisayarı bile kullanmayı bilmezken mecburen biz anne babalar bu ödevler için pc de zaman geçirmek zorunda kalıyoruz. ATATÜRK'ün HAYATI Mustafa Kemal Atatürk 1881 yılında Selânik'te Kocakasım Mahallesi,...
  5. Beren Saat Kaç Boyunda

Beren Saat Kaç Boyunda

Beren Saat Kaç Boyunda? Selam kızlar Beren Saat Kaç Boyunda acaba bilen var mı aranızda? Kısa gibi geldi bana ama boyunun ölçüsünü öğrenince kesin anlayacağız :)

Sayfayı Paylaş