gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Atatürk neden öldü hakkında bilgi

Konu, 'Mustafa Kemal Atatürk' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Atatürk Neden Öldü Atatürk Niçin Öldü Hakkında Bilgi

Merhaba Sevgili Melek'lerim... Bu sayfamızda Atatürk niçin öldü diye soran misafirimizin sorusunu yanıtlıyor ve Atatürk'ün ölümüne dair merak edieln bilgileri katarıyoruz.

Atatürk'ün ölümüne ilişkin çeşitli iddialar vardır.Bir karaciğer rahatsızlığına dair hemen herkes hemfikirdir. Ancak hastalığın adı konusundaki tartışmalar günümüzde bile devam etmektedir. Atatürk'ün sağlığı 1937 yılından itibaren bozulmaya başladı.

7 Kasım 1938 günü üçüncü ve son defa Atatürk'ün karnından su alınması işlemi yapıldı. 8 Kasım 1938 akşamı saat 19.00'da Atatürk doktoru Neşet Ömer İrdelp'e bakarak "aleykümesselam" dedi ve son büyük komaya girdi.

9 Kasım günü ve gecesi bu ağır koma devam etti. Atatürk, 10 Kasım 1938 perşembe sabahı saat 9'u 5 geçe, İstanbul Dolmabahçe Sarayı'nda hayata gözlerini yumdu.

Atatürk neden öldü hakkında bilgi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Atatürk Çiçeği hakkında bilgi

Atatürk Çiçeği hakkında bilgi

Atatürk Çiçeği Atatürk çiçeği (Euphorbia pulcherrima), noel yıldızı ve ponsetya olarak ta bilinmektedir. Sütleğengiller (euphorbiaceae) familyasındandır ve kışın çiçeklenen bir süs bitkisidir. Ana yurdu Meksika ve Orta Amerika’dır; nemli, yağmurlu dere yataklarında ve kayalık yamaçlarda yetişir. Batı dillerindeki ponsetya adını bitkiyi 19.yüzyılda Meksika’ dan ABD’ ye götüren ve...
  2. Atatürk Devrimleri Hakkında Bilgiler

Atatürk Devrimleri Hakkında Bilgiler

atatürk devrimleri atatürk devrimleri nelerdir atatürkün devrimleri Büyük kumandan, Cumhuriyetimizin mimarı Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyetin kurulmasıyla birlikte ülkede yapmayı planladığı birçok değişikliği yürürlüğe koymaya başladı melekler :) Yurdun ve halkıon çağdaşlaşması ve modernleşmesi adına uyguladığı bu yenilikler Atatürk devrimleri adıyla anılır. Bu makalemizde okul yıllarında...
  3. Atatürkün Özgeçmişi hakkında bilgi istiyorum

Atatürkün Özgeçmişi hakkında bilgi istiyorum

Merhaba arkadaşlar hepinize keyif dolu neşesi bol bir gün geçirmenizi diliyorum ve ricada bulunacağım konuya geçiyorum mümkünse Atatürkün Özgeçmişi hakkında bilgi verebilir misiniz bana?
  4. Atatürk inkılapları hakkında kısa bilgi

Atatürk inkılapları hakkında kısa bilgi

merhaba arkadaşlar dönem ödevi için atatürk ınkılpları hakkında kısa bilgi istiyorum mesela harf ınkılabı hakkında kısaca ve öz bilgi diğer ınkılapları da kısa şekilde analatcak biçimde şimdiden teşekkürler
  5. Atatürk tam olarak saat kaçta vefat etti?

Atatürk tam olarak saat kaçta vefat etti?

Karnından Tenekelerle Su Çıkarılmasına Rağmen Izdırabı Dinmiyordu Prof. Dr. Fissinger, Prof. Marcchionini, Ord. Prof. Dr. Erich Frank, Prof. Bergmann, Dr. Eppinger, Dr. Chabrol, Dr. Chiray gibi dünya çapındaki doktorların ve Türkiye’deki en meşhur mütehassısların(uzmanların) bütün ihtimamlarına(özenlerine), çırpınmalarına, didinmelerine rağmen M. Kemal’in hastalığı bir türlü iyileşmemiş,...

Sayfayı Paylaş