gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Atatürk 'ün aile içinde bir lakabı var mıydı ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba. Benim merak ettiğim acaba Atatürk 'ün aile içinde ona verilen bir lakabı varmıydı ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Atatürke hayatı boyunca pek çok isim verilmiştir. Bunlardan bazıları şöyledir:
    Atatürk'e Dönemin Şair ve Yazarlarının Verdiği İsim ve Lakaplar:

Alp, Arslan, Al-Yeleli Arslan, Hakkın Arslanı, Sarı Arslan, Türk Arslanı, Yavuz Arslan, Yurdun Arslanı, Ata Baba, Bozkurt, Büyük Münci, Büyük Önder, Dahi, Dahi-i Teceddüt, Demir-el, Gazi-i Müebbed, Gazi-i Sahib Kemal, Gaziyy'ül-Guzat, Güneş, Güneşler Güneşi, Halaskar, Hazret, Kahraman, Baş Kahraman, Kemal-i Zafer, Baş Kumandan, Kurtarıcı, Millet Esiri, Paşa Baba, Yüce Paşa, Rehber, Server, Şahin, Ülkü Tanrımız, Vatan Fedaisi, Zafer Kartalı.

Hitap İsim ve Lakaplar:
    Başbuğ, Başkumandan, Dahi

Atatürk'e Annesinin Verdiği İsim:
    Sarı Mustafa, Sarı Paşa

Saray ve Çevresindekilerin Verdiği İsim:
    Sarı Gül

Atatürk 'ün aile içinde bir lakabı var mıydı ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. atatürk için söylenen güzel sözler var mı =

atatürk için söylenen güzel sözler var mı =

Ulu önder Atatürk hakkında ünlülerin yada düşünürlerin söylediği güzel sözler var mı =
  2. Atatürkün biyografisi lazım var mı

Atatürkün biyografisi lazım var mı

Bana uzun şekilde Atatürk'ün biyografisi lazım arkadaşlarım. Performans şeyinde kullanacağım teşekkür ediyorum.
  3. baş ağrısı için okuyabileceğim bir dua var mı ölüyorum

baş ağrısı için okuyabileceğim bir dua var mı ölüyorum

Migrenim var ve başımın ağrısından ölüyorum kızlar. İlaçlarımı da içtim ama bana mısın demedi, bu ağrı için okuyabileceğim bir dua var mı yazsanız.. :(
  4. Atatürk 'ün kısa kısa anılarına ihtiyacım var

Atatürk 'ün kısa kısa anılarına ihtiyacım var

Ödevim için acil olarak Atatürkün kısa kısa anıları lazım.Lütfen bana da bi yardımmm....:S
  5. kaş çıkarmak için bir yöntem var mı

kaş çıkarmak için bir yöntem var mı

merhaba benim kaşlarımın aralarında resmen kellikler var kozmetik ürünler aldım neler denedim işe yaramadı sizin farklı bir öneriniz var mı?

Sayfayı Paylaş