gebe
  1. @şK_MeLeĞ!.

@şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Atatürk ' ün Ölürken Söylediği Son Söz...

Konu, 'Mustafa Kemal Atatürk' kısmında @şK_MeLeĞ!. tarafından paylaşıldı.

ATATÜRK'ÜN SON SÖZLERİ Her insanın karşılaşacağı ölüm gerçeğinin son saniyeleri geldiğinde, o sırada yanında bulunanlardan Dr. Neşet Ömer bey “Dilinizi göreyim efendim. Lütfen dilinizi dışarıya doğru çıkartın” diye telaşlanırken, Atatürk, Dr. Neşet Ömer beye bakarak “VE ALEYKÜMÜSSELAM” diyerek gözlerini kapatmıştır. (Kılıç Ali’nin Anıları Sh 659. Hulusi TURGUT)

Peki, o sırada Atatürk’ün yanında bulunanlar telaş ve çaresizlik içerisinde kıvranırlarken ve hiç gereği yokken Atatürk’ün “VE ALEYKÜMÜSSELAM” demesinin anlamı ne olabilir diye bir soru akla gelebilir. Böyle bir sorunun yanıtını Kur’an ayetlerinden öğrenelim. İşte Kur’an’ın söyledikleri:

“Rabbimiz Allah’tır” dedikten sonra dosdoğru yolu izleyenlerin ölümleri anında melekler yanlarına gelirler: ‘Korkmayın, üzülmeyin, size söz verilen cennetle sevinin. Dünya yaşamında da, ahiret yaşamında da biz sizin dostunuzuz. Cennet’te canınızın çektiği ve istediğiniz her şey, esirgeyen ve bağışlayan Allah’ın bir ikramı olarak size sunulur’ diye kulaklarına fısıldarlar.” (Fussilet Suresi 30,31,32)
    “ İyiliklerini içeren kitabı sağ tarafından verileceklere, melekler: ‘SELAMÜN ALEYKE’
    derler.” (Vakıa Suresi 90,91)

2. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Atatürk ' ün Ölürken Söylediği Son Söz...
    Saol canım ilk kez duyuyorum ellerine sağlık

Atatürk ' ün Ölürken Söylediği Son Söz... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Atatürk´ün Gördüğü Son Rüya :

Atatürk´ün Gördüğü Son Rüya :

ATATÜRK´ÜN GÖRDÜĞÜ SON RÜYA : 26 Eylül 1938 tarihinde Atatürk, rahatsızlığı ile ilgili olarak ilk defa hafif bir koma atlatmıştı.Prof.Dr.Afet ınan,olayı şöyle anlatıyor : "O geceyi rahatsız geçirdi,ilk hafif komayı o zaman atlatmıştı.Ertesi sabahki açıklamasında" : "Demek ölüm böyle olacak" diyerek "uzun bir rüya gördüğünü" söyledi ve "Salih´e söyle ,ikimizde...
  2. Atatürkün Söylediği Sözler

Atatürkün Söylediği Sözler

atatürkün sözleri ve anlamları atatürk sözleri ve anlamları atatürkün söylediği sözler sözlerinin anlamı sözlerinin BİRLİK - BERABERLİK Birlik ve beraberlik; ölümden başka her şeyi yener. Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez. Bugün vatanımızda bir milli kudret varsa, o cereyan, felaketlerden ders alan ulusun kalp ve dimağından...
  3. Atatürk'ün Ölürken Söylediği Son Söz..

Atatürk'ün Ölürken Söylediği Son Söz..

Her insanın karşılaşacağı ölüm gerçeğinin son saniyeleri geldiğinde, o sırada yanında bulunanlardan Dr. Neşet Ömer bey “Dilinizi göreyim efendim. Lütfen dilinizi dışarıya doğru çıkartın” diye telaşlanırken, Atatürk, Dr. Neşet Ömer beye bakarak “VE ALEYKÜMÜSSELAM” diyerek gözlerini kapatmıştır. (Kılıç Ali’nin Anıları Sh 659. Hulusi TURGUT) Peki, o sırada Atatürk’ün yanında bulunanlar telaş ve...
  4. atatürk 'ün en sevdiğiniz sözü?

atatürk 'ün en sevdiğiniz sözü?

çalışmadan yorulmadan atatürk atatürk antalya sözü atatürkün sözleri çalışmadan yorulmadan atatürkün antalya ile ilgili sözleri sözü Arkadaşlar yeni bir konu açıyorum. Atamızın en sevdiğiniz sözü sizin için hangisi? Kuşkusuz her sözü güzel ve anlamlı. Fakat insanın yaşamında hep beğendiği bir söz vardır işte ben de o yüzden bu sözleri paylaşmak istiyorum.... Atamızın en sevdiğiniz sözü...
  5. Atatürk 'ün Sanatla ve Türk Kültürü İle İlgili Olarak Söylediği Özlü Sözler

Atatürk 'ün Sanatla ve Türk Kültürü İle İlgili Olarak Söylediği Özlü Sözler

Bu konu; Atatürk 'ün Sanatla ve Türk Kültürü İle İlgili Olarak Söylediği Özlü Sözler hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, Başkomutan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk 'ün ne kadar ince ruhlu zarif bir insan olduğunu sanata ve sanatçıya verdiği önem ile sanatla ilgili olarak söylediği sözlerden kolaylıkla anlayabiliriz. Akılda en çok kalan sözlerinden biri olan sanatsız kalan bir...

Sayfayı Paylaş