gebe
  1. DeRyAaLı

DeRyAaLı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Atatürk'e - Yalçın Korucu (Atatürk'e Şiir)

Konu, 'Atatürk Şiirleri' kısmında DeRyAaLı tarafından paylaşıldı.

ATATÜRK'E
    Selam sana Cumhuriyet'in kurucusu
    Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk
    Laikliği içine sindiremeyenler var içimizde
    Eserlerinden rahatsız olanlar çıktı sahneye
    XXX
    Hoşgörü ortamından cesaret buldular
    Cumhuriyete karşı birlik koldular
    Ektiğin demokrasi çiçeğini soldurdular
    Kurduğun düzeni can evinden vurdular
    XXX
    Osmancı, Cumhuriyetçi diye fitne çıkardılar
    Bunlar daha önceleri de vardılar
    Bu kadar acımasızca saldır kin niye
    Laikliğe sahip çıkmak düşüyor siyaseyçiye
    XXX
    Yardılmış olarak yüce yaradanın kuluyuz
    Kimimiz empatik bazımız sorunluyuz
    nedir bu rahatsızlık bizler bu muyuz
    Hür yaşamayı Atatürk'e borçluyuz

Yalçın KORUCU

ALINTI...

Atatürk'e - Yalçın Korucu (Atatürk'e Şiir) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ağlayalım Atatürk'e

Ağlayalım Atatürk'e

Ağlayalım Atatürk'e Ağlayalım Atatürk'e Bütün Dünya kan ağladı, Süleyman olmuştu mülke, Geldi ecel, can ağladı, Atatürk'ün eserleri, Söyleyecek bundan geri, Bütün dünyanın her yeri Ah çekti, vatan ağladı. Bu ne kuvvet, bu ne kudret, Var idi bunda bir hikmet Bütün Türkler, İnönü İsmet, Gözlerinden kan ağladı. Uzatma Veysel bu sözü Dayanmaz herkesin özü, Koruyalım yurdumuzu,...
  2. Atatürk'e Yazılan Şiirler

Atatürk'e Yazılan Şiirler

atatürk e yazılan şiirler halk şairlerimizin atatürk için yazdığı şiirler halk şairlerinin için yazdığı şairlerinin atatürke şairlerimizin atatürke MUSTAFA KEMALİ DÜŞÜNÜYORUM Mustafa Kemali düşünüyorum Yeleleri alevden al bir ata binmiş Aşıyor yüce dağları, engin denizleri. Altın saçları dalgalanıyor rüzgarda, Işıl ışıl yanıyor mavi gözleri Mustafa Kemali düşünüyorum; Yanmış, yıkılmış...
  3. Atatürk'e Teklif Edilen Soyadları

Atatürk'e Teklif Edilen Soyadları

Atatürk'e Teklif Edilen Soyadları Mustafa Kemal Etel : Attila’nın adının orijinal söylenişidir. büyük nehir manasına gelir. Mustafa Kemal Etil : Attila’nın adının orijinal söylenişidir. büyük nehir manasına gelir. Mustafa Kemal Etealp : Altay dilinde büyük kahraman anlamına geldiği için adaylığa uygun bulunmuştur. Mustafa Kemal Arız : Türk büyüğü alp arızdan esinlenerek önerilmiştir....
  4. Atatürk'e

Atatürk'e

Çok hoşuma gitti oldukça başarılı bir yazı olmuş sizlerinde okumasını tavsiye ediyorum Hiç görmediğin birine aşık olmanın, hiç bakışmadığın birinin o derin gözlerinde kaybolmanın, hiç dokunmadığın bir adamı bu şiddetle özlemenin, senden başka bir açıklaması olabilir mi? Yaşım gençken, yokluğunun ne kadar zor olduğunun farkında değildim. Zaman geçtikçe, hayatı ve yaşadığım şeyleri...
  5. AtatÜrk'e gÖre atatÜrk

AtatÜrk'e gÖre atatÜrk

İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal... İkinci Mustafa Kemal, onu "ben" kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa...

Sayfayı Paylaş