gebe
  1. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0

Atatürk'e

Konu, 'Mustafa Kemal Atatürk' kısmında ilkimsu tarafından paylaşıldı.

Çok hoşuma gitti oldukça başarılı bir yazı olmuş sizlerinde okumasını tavsiye ediyorum Hiç görmediğin birine aşık olmanın, hiç bakışmadığın birinin o derin gözlerinde kaybolmanın, hiç dokunmadığın bir adamı bu şiddetle özlemenin, senden başka bir açıklaması olabilir mi?

Yaşım gençken, yokluğunun ne kadar zor olduğunun farkında değildim. Zaman geçtikçe, hayatı ve yaşadığım şeyleri gördükçe, daha çok oturuyor içime sensizlik.

Bu duygunun adı aşk olamaz, aşktan ötede duran bir his olmalı! Sadece adı yok!

Seninle ilk tanıştırıldığım günü hatırlıyorum. Duvarda bir resmin duruyordu. Gözlerine takılıp kalmıştım. Bir okyanus gibi derin ve baktığında insanı sarsan gözlerdi seninkiler. Uzun bir süre bakakaldım.

Sonra seni anlattılar, yıllar boyu seni, yaptıklarını, söylediklerini öğrettiler bana. Seni anlamak için adım atmak ve daha fazla öğrenmek gerektiğini, ancak yaşım kemale erdiğinde algılayabildim.

Sana ilk vurulduğum gün, küçücük bir kızdım. O resimde gördüğüm adamı babam gibi, sevgilim gibi, ailem gibi, öğretmenim gibi, pek çok şey gibi sevdim. Seni anladıkça büyüdü aşkım ve ben herkesten önce ve hep sana aşık kaldım.

Sana ve uğrunda bir ömrü feda ettiğin tüm değerlerine karşı çıkanlar oldu, onlarla da savaştım. Kim olduysam, ne olduysam, neye sahipsem, senin sayende olduğunu bilecek kadar öğrendim. Kim, ne yaparsa yapsın, içimdeki o büyük ve tutkulu aşkı söndüremedi.

Her şeyinle benim ve hiçbir zaman benim değildin. Sen yoktan var eden bir sanatçıydın gözümde ve daha pek çok vasfın vardı. Öngörülerin, sezgilerin, dünya görüşün öyle ilerideydi ki! Çocukluğum boyunca seni başka bir gezegenden geldin zannederdim. Ulaşılmazdın, kimse yerini dolduramazdı ve öyle de oldu!

Sen, dünyanın en özel erkeği! Biz sana, senin yaptıklarına, sözlerine, kurduklarına, bize hediye bıraktığın geleceğe, fikirlerine, zekana, onuruna, her şeyine aşığız. Seni çok özlüyoruz ve her geçen gün, ne kadar çirkinleştiğini gördükçe etrafımızın, daha çok üzülüyoruz. Keşke şimdi yanımızda olsaydın…

Sana hasret kalışımızın 72. Yılında, özlem ve saygıyla anıyoruz. Sözlerin kulağımızda, gözlerimiz dediğin gibi hep ileride, yolunda ilerliyoruz. Yine de, bir yanımız hep buruk; seni çok özlüyoruz Atam, çok özlüyoruz….

EnCey bunu beğendi.
  2. *şiker*

*şiker* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    148
    Ödül Puanları:
    0
    seni çok özlüyoruz atamm..ruhun şad olsun

3. '' мάﮒάŁ ''

'' мάﮒάŁ '' Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Gerçekten süperdi ve duyguluydu işte Ataya aşkımız teşekkürler iklimsum

4. AyYuzlu

AyYuzlu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    27
    Ödül Puanları:
    48
    Sana hasret kalışımızın 72. Yılında, özlem ve saygıyla anıyoruz. Sözlerin kulağımızda, gözlerimiz dediğin gibi hep ileride, yolunda ilerliyoruz. Yine de, bir yanımız hep buruk; seni çok özlüyoruz Atam, çok özlüyoruz….

SÜPER YAAA
    SENİ ÖZLÜYORUZ ULU ÖNDER ATATÜRKK

5. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    :) Keşke şimdi de yaşasaydı...

6. EnCey

EnCey Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    468
    Ödül Puanları:
    113
    Bir duygu bu kadar güzel mi anlatılır... Atam nurlar içinde yat

Atatürk'e konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Atatürk'e ait resimler!

Atatürk'e ait resimler!

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Ağlayalım Atatürk'e

Ağlayalım Atatürk'e

Ağlayalım Atatürk'e Ağlayalım Atatürk'e Bütün Dünya kan ağladı, Süleyman olmuştu mülke, Geldi ecel, can ağladı, Atatürk'ün eserleri, Söyleyecek bundan geri, Bütün dünyanın her yeri Ah çekti, vatan ağladı. Bu ne kuvvet, bu ne kudret, Var idi bunda bir hikmet Bütün Türkler, İnönü İsmet, Gözlerinden kan ağladı. Uzatma Veysel bu sözü Dayanmaz herkesin özü, Koruyalım yurdumuzu,...
  3. Atatürk'e Teklif Edilen Soyadları

Atatürk'e Teklif Edilen Soyadları

Atatürk'e Teklif Edilen Soyadları Mustafa Kemal Etel : Attila’nın adının orijinal söylenişidir. büyük nehir manasına gelir. Mustafa Kemal Etil : Attila’nın adının orijinal söylenişidir. büyük nehir manasına gelir. Mustafa Kemal Etealp : Altay dilinde büyük kahraman anlamına geldiği için adaylığa uygun bulunmuştur. Mustafa Kemal Arız : Türk büyüğü alp arızdan esinlenerek önerilmiştir....
  4. AtatÜrk'e gÖre atatÜrk

AtatÜrk'e gÖre atatÜrk

İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal... İkinci Mustafa Kemal, onu "ben" kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa...
  5. Atatürk'e - Yalçın Korucu (Atatürk'e Şiir)

Atatürk'e - Yalçın Korucu (Atatürk'e Şiir)

ATATÜRK'E Selam sana Cumhuriyet'in kurucusu Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk Laikliği içine sindiremeyenler var içimizde Eserlerinden rahatsız olanlar çıktı sahneye XXX Hoşgörü ortamından cesaret buldular Cumhuriyete karşı birlik koldular Ektiğin demokrasi çiçeğini soldurdular Kurduğun düzeni can evinden vurdular XXX Osmancı, Cumhuriyetçi diye fitne çıkardılar Bunlar daha önceleri de...

Sayfayı Paylaş