gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

atatürk'ten azınlıklar için güzel bir ders

Konu, 'Mustafa Kemal Atatürk' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

İşte bu dönemde Atatürk ile İnönü arasında yaşanan bir olay ders niteliğinde. Başbakan İnönü saat 18.00 sularında Florya Köşkü'nde Atatürk'ü ziyaret etmiş:

- "Hayırdır İsmet... Habersiz geldin." - İ.İ : Paşam, azınlıklar meselesi... Konuyu Meclis'e getireceğiz.. . Ne diyorsunuz?

- ATATÜRK: İsmet bugün geç oldu... Yarın sabah erkenden gel, konuşalım..

İnönü çıkınca Atatürk "bütün görevlileri" toplamış: - Sadece laleler kalsın... Bahçedeki diğer bütün çiçekleri sökün, atın... Derhal! İsmet İnönü sabah gelmiş, bahçenin "halini" görmüş ve "görevlilere" sormuş:
    - Ne oldu böyle?
    - Görevli: Gazi Paşa Hazretleri emrettiler, söktük.

Başbakan İnönü, Cumhurbaşkanı Atatürk'ün odasına girmiş:

- Paşam, bahçenin durumu nedir?

- ATATÜRK: Azınlıkları söküp attım İsmet.
    İnönü"anladım" dercesine başını öne eğmiş:
    - "İsmet, ben "Ne Mutlu Türküm Diyene" sözünü boş yere söylemedim....

Kendini Türk hisseden herkes bu vatanın öz evladı... Ben hayatta olduğum sürece bu böyle bilinsin... Ve sakın azınlıklar ile ilgili bir kanun çıkarılmasın."

2. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Çok güzel bir hikaye gerçekten anlayana...
    Teşekkürler..

atatürk'ten azınlıklar için güzel bir ders konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Güzel bir sırt için

Güzel bir sırt için

güzel bir sırt için en güzel sırt Güzel bir sırt için yapmanız gereken egzersizler oldukça basit. Bu egzersizleri haftada üç kez yapmanız yeterli; Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın, dizleriniz hafif bükük olsun. Sol elinize 5 kiloluk dambilleri alın ve kalçanızdan yere eğilin. Sol dirseğinizi yukarı kaldırırken, orta sırt bölgenizi sıkın. Bir saniye aynı şekilde kalın ve sonra başlama...
  2. Güzel bir boyun için

Güzel bir boyun için

·İki yemek kaşığı buğday özünü bir yumurta sarısı ile karıştırın, mutfak fırçasıyla boynunuza sürün ve bir beze sarın, gece boyunca cildinizi beslesin. ·Enerji kremleri cilt hücrelerindeki ATP oranını yükseltir. Hücrelerin yenilenmesini sağlayan bu kermelri boynunuza aşağıdan yukarı doğru yedirerek masaj yapın. ·Gerdan oluşmasını önlemek için. Baş ve işaret parmağınızla çene altından...
  3. Atatürk'ün dersinde ve sohbetinde bulunanlar

Atatürk'ün dersinde ve sohbetinde bulunanlar

Yüce Atatürk'ün 15 Eylül 1928 Cumartesi günü saat 14.30'da Harf Devrimi nedeniyle, Sinop'a teşrifleri ve kara tahta başında Yeni Alfabenin esaslarına ait ilk dersi verişleriyle ilgili bu tarihi kaynaklardan başka; Her 15 Eylül'de yapılan kutlama günlerine biraz daha aydınlatıcı bilgiler katmak, halkı ve gençliği Atatürk sevgisine biraz daha yaklaştırmak maksadıyla, Eylül 1972 yılında, O...
  4. Güzel Bir Balayı İçin Tüyolar

Güzel Bir Balayı İçin Tüyolar

Balayı, yeni evli çiftlerin düğün sonrası hayattan kaçamak yaptıkları ve evliliklerini kutladıkları en özel ve karı-koca olarak çıktıkları ilk tatildir. Bu nedenle çiftlerin belkide evlilik merasiminde düğün kadar önem verdikleri bir başka noktadır. Peki, siz karı-koca olarak çıkacağınız ilk tatile hazır mısınız? İşte size bu kararda destek olabilmek için hazırladığımız birkaç püf...
  5. Atatürk'ün Öğretmenler İçin Söylediği Güzel Sözler

Atatürk'ün Öğretmenler İçin Söylediği Güzel Sözler

öğretmenler günü sözleri, 24 kasım öğretmen günü sözleri, eğitim ile ilgili sözler Her yıl 24 Kasım tarihin de öğretmenler günü kutlanır. Atatürk eğitime ve eğitimin temelini atan öğretmenlere çok değer verirdi. Mustafa Kemal Atatürk'ün öğretmenler için söylediği birbirinden anlamlı ve değerli güzel sözleri bizler de sizler için paylaşıyoruz. Öğretmenler!... Cumhuriyet, fikren, ilmen,...

Sayfayı Paylaş