gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

Atatürk'ten bir anı

Konu, 'Mustafa Kemal Atatürk' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

atatürk ten bir anı atatürkün 20 tane anısı İngiliz kralı VIII. Edward İstanbul'a Atatük'ü ziyarete geldiği zaman, Atatürk kendisine bir akşam ziyafeti vermişti. Ziyafetten önce,
    -"Bana İngiltere sarayında verilen ziyafetler ne şekilde olur,
    onu bilen birisini, yahut bir aşçı bulunuz !...dedi.

Ve nihayet bu sofra merasimini bilen bir zattan öğrenerek sofrayı o
    şekilde düzene koydular... Akşam kral sofraya oturunca kendisini kral sarayında zannederek memnun oldu. Atatürk'e dönerek:

- "Sizi tebrik eder ve teşekkür ederim. Kendimi İngiltere'de
    zannettim" diyerek memnuniyetini bildirdi. Sofraya hep Türk
    garsonlar hizmet etmekte idi. Bunlardan bir tanesi heyecanlanarak,
    elindeki büyük bir tabakla birdenbire yere yuvarlandı. Yemekler de
    halılara dağıldı.

Misafirler utançlarından kıpkırmızı kesildiler. Fakat Atatürk Kral'a
    :
    - "Bu millete her şeyi öğrettim, fakat uşaklığı öğretemedim!"
    dedi. Bütün sofradakiler Atatürk'ün bu sözlerine hayran oldular.
    Atatürk garsona da "vazifene devam et" emrini verdi.

2. aSqimSin

aSqimSin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    :789: Mustafa Kemal Atatürk gerçekten hangi lafı nerede ve ne zaman söyleyeceğini çok iyi bilen bir insan. Sana sonsuz teşekkür ediyorum. +rep az kalır bunun yanında ama idare et. :kiss:

3. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    Saygiyla ve Rahmetle aniyorum Atamizi....

Tskler cnm, bu olagan üstü paylasim icin...

Atatürk'ten bir anı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kıbrıs'ı verelim de kurtulalım diyenlere Atatürk'ten bir anı:

Kıbrıs'ı verelim de kurtulalım diyenlere Atatürk'ten bir anı:

Günlerden birgün İtalyan büyükelçisi Ata ile görüşmek ister ve huzura davet edilir. O günün muhtelif ekonomik-siyasi konuları hakkında konuşulduktan sonra büyükelçi: '' Ekselans dün Roma ile yaptığım bir görüşmede hükümetimizin Hatay'ı almak istediği kararını size iletmem söylendi.'' der. Odada bir an sessizlik olur. Ata büyükelçiye birşeyler daha ikram eder ve iki dakika odadakiler ile...
  2. AtatÜrk'Ün Bİr Saatİ Vardi

AtatÜrk'Ün Bİr Saatİ Vardi

Atatürk'ün bir sözü vardı Yediveren gül gibi açardı Atatürk'ün bir atı vardı Etilerden beri yaşardı Atatürk'ün bir resmi vardı Buğday tarlası gibi ağardı Atatürk'ün bir saati vardı Durmadı.
  3. Atatürk'ün komik bir anısı

Atatürk'ün komik bir anısı

atatürk ile ilgili komik anılar atatürkün çocuklarla anıları atatürkün komik anıları atatürk ün çocuklarla ilgili Atatürk'ün En sevdiği hikayelerdenmiş. Arada kendi anlatır, arada baskasna anlattırır, hep gülermiş. Yeşilaycı bir profesör bir konferans veriyor. Bir ara dinleyicilere sormus: "Bir eşegin önüne iki kova koysanız. Biri su dolu, biri rakı. Hangisini içer?" Cevabı...
  4. Atatürk'ün Mezarının açıldığı an**resimli**

Atatürk'ün Mezarının açıldığı an**resimli**

atatürkün mumyalanmış hali atatürk mumyalanması atatürkün mezarı atatürk ün mumyalanmış hali mezardaki 8 Kasım 1953 Pazar gecesi saat 23.00'da Prof. Dr. Kamile Şevki Mutlu'nun ev telefonu çaldı. Prof. Mutlu* Ankara Tıp Fakültesi Histoloji ve Ambriyoloji Kürsüsü Başkanı'ydı.Patalogdu. Arayan ise Ankara Valisi Kemal Aygün'dü... Aygün* "Hocam" dedi* "10 Kasım günü Atamızın naaşını...
  5. atatürk'ten bir anı

atatürk'ten bir anı

Bir Anı ... İzmir kurtulmuş, çok tatlı bir yorgunluk, Ankara'ya hareket edecekler... Trene binerler ve kompartımana çekilirler. Ertesi gün, yaveri, Atatürk'ün kompartımanının kapısını çalar. Atatürk, yorgun, bitkin bir halde kravatını yıkamaktadır. Yaveri; 'Paşam bu ne hal, hiç uyumadınız herhalde, niye böylesiniz?' der. 'Çocuk, kompartımanıma yastıkla battaniye koymayı...

Sayfayı Paylaş