gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

AtatÜrk'Ü Duymak

Konu, 'Atatürk Şiirleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Ulu rüzgarlar esmedikçe Yaşamak uyumak gibi. Kışı ne zaman dinç
    Dalgalanırsa bayrak bayrak gibi.

Ne var şu dünyada ekmekten daha aziz?
    Sürdüğün tarlalara sevginle serpildik,
    Ekmek olmak icin önce
    Buğday olmak gibi.

Silinir sözlüklerden sen hatıra geldikçe
    Cılız sözler: usanmak, yorulmak, durmak gibi.
    Kuvvettir yaptıkların her yeni yetişene,
    Bir ışık-kaynak gibi.

En yakınlar zamanla fersahlarca uzak gibi;
    Bir sen varsın kalacak, bir sen ölümsüz
    Daha da yakınsın, daha da sıcak.
    Bıraktığın toprak gibi.

AtatÜrk'Ü Duymak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Atatürk'ü Duymak

Atatürk'ü Duymak

Atatürk'ü Duymak Ulu rüzgarlar esmedikçe Yaşamak uyumak gibi. Kişi ne zaman dinç Dalgalanırsa bayrak bayrak gibi. Ne var şu dünyada ekmekten daha aziz? Sürdüğün tarlalara sevginle serpildik, Ekmek olmak icin önce Buğday olmak gibi. Silinir sözlüklerden sen hatıra geldikçe Cılız sözler: usanmak, yorulmak, durmak gibi. Kuvvettir yaptıkların her yeni yetişene, Bir ışık-kaynak...
  2. güven duymak

güven duymak

Kişinin korktuğu şeylerden kurtulacağı anlamına gelir.
  3. Adı duymak

Adı duymak

Rüyada adınızı duymak veya adınızla çağrılmak, sizi sevindirecek güzel bir haberin müjdecisidir. Tanıdıklar arasında daha çok sevilip sayılmaya yorumlanır. Rüyada adınızı duymak veya adınızla çağrılmak, sizi sevindirecek güzel bir haberin müjdecisidir. Tanıdıklar arasında daha çok sevilip sayılmaya yorumlanır.
  4. Atatürk'ü gördüm

Atatürk'ü gördüm

rüyada atatürkü görmek rüyada atatürk görmek mustafa kemal atatürk ü Yaklaşık 1 hafta önce Atatürk'ü rüyamda gördüm.. Meclis gibi kalabalık bir ortamda toplanmış sohbet ediyorduk. Ben haricimde bir sürü gazeteci ve fotoğrafçı arkadaş vardı. Atatürk'le röportaj yapıyordum yani bir nevi gazeteci olmuştum... Fotoğraf çekiniyorduk. Rüya tabirine baktığımda onunla aynı siyasi görüşe sahip...
  5. Atatürk'ü sevmek

Atatürk'ü sevmek

Konuşma softa Söyleme yobaz Sen ATATÜRK'Ü sevmek Ne demektir bilirmisin Bir dirhem aklın beynin yoksa Sen ATATÜRK'Ü görmek Ne demektir bilirmisin Olmasaydı yaşarmıydın Söyle dini ni imanı nı Kim bilir hangi milletin Olacaktın şimdi evladı Dil uzatmaklamı buldun Söyle ahı isyanı feryadı Sen ATATÜRK'Ü yaşamak Ne demektir bilirmisin ***** esir alırlardı Acımadan bacını teslim Kalırmıydı senin...

Sayfayı Paylaş