gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Atatürkü gördüm düsümde

Konu, 'Atatürk Şiirleri' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

ATATÜRK'Ü GÖRDÜM DÜŞÜMDE Sizler yaşadıkça çocuklarım Ben de yaşıyorum demek,
    İşte aranızdayım Ahmetler, Mehmetler'le,
    Sizler yaşadıkça çocuklarım
    Elele
    Yanınızdayım
    Daha ferah içim,
    Gök daha geniş denizler daha geniş,
    Vatan ya vatan,
    Vatan sonsuzluktan gelmiş
    Sonsuzluğa açılan yol
    Vatan siz.
    Bilin ki
    Ben de yaşarım,
    Bir sevinç düştü mü içinize
    Bir keder düştü mü içinize
    Bilin ki
    Aranızda ben varım.

Atatürkü gördüm düsümde konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Atatürkü yeterince tanıyormuyuz

Atatürkü yeterince tanıyormuyuz

HAYATIMustafa Kemal Atatürk 1881 yılında Selânik'te Kocakasım Mahallesi, Islâhhâne Caddesi'ndeki üç katlı pembe evde doğdu. Babası Ali Rıza Efendi, annesi Zübeyde Hanım'dır. Baba tarafından dedesi Hafız Ahmet Efendi XIV-XV. yüzyıllarda Konya ve Aydın'dan Makedonya'ya yerleştirilmiş Kocacık Yörüklerindendir. Annesi Zübeyde Hanım ise Selânik yakınlarındaki Langaza kasabasına yerleşmiş eski bir...
  2. Düsündün mü?

Düsündün mü?

DÜŞÜNDÜN MÜ..? Taş altında böcekleri Kırda açan çiçekleri Beyaz, kırmızı renkleri Kim yarattı düşündün mü.? Deryaları denizleri Parmak ucundaki izleri Semadaki yıldızları Kim yarattı düşündün mü.? Senin güzel kaşını Ekmeğini aşını Bedenindeki başını Kim yarattı düşündün mü.? Bakan elâ gözlerini Yükü çeken dizlerini Yazlarını, güzlerini Kim yarattı düşündün mü.? Dağlar, taşlar, ağaçları...
  3. Hangi Agactan Düstünüz?

Hangi Agactan Düstünüz?

Hangi Agactan Düstünüz? 23-31 Aralık : Elma Ağacı 01-11 Ocak : Köknar 12-24 Ocak : Karaağaç 25 Ocak-3 Şubat : Selvi 04-08 Şubat : Kavak 09-18 Şubat : Sedir 19-28 Şubat : Çam 01-10 Mart : Salkımsöğüt 11-20 Mart : Ihlamur 21 Mart : Meşe 22-31 Mart : Fındık 01-10 Nisan : Üvez 11-20 Nisan : Akçaağaç 21-30 Nisan : Ceviz 01-14 Mayıs : Kavak...

Sayfayı Paylaş