gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Atatürkün Avrupaya Gönderdiği Öğrenciler kimler bilen varsa yazsın

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam arkadaşlar aranızda Atatürkün Avrupaya Gönderdiği Öğrenciler kimler bilen varsa lütfen çok acil olarak bana bu sayfadan Atatürkün Avrupaya Gönderdiği Öğrenciler hakkında bilgi versin.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Atatürkün Avrupaya Gönderdiği Öğrenciler

Atatürkün Avrupaya Gönderdiği Öğrenciler Kimler

Atatürk'ün, Cumhuriyet'in ilk yıllarında eğitim almaları için yurtdışına gönderdiği yüzlerce öğrenciden çok azı hayatta. Çoğu 90'ını aşmış, Türkiye'de büyük başarılara imza atan bu öğrencilerden bir bölümü, yılda iki kez bir araya geliyor..Ulu Önder Atatürk’ün 1933-1937 yılları arasında Türkiye’nin kalkınması ve sanayileşmeye hız kazandırılması için yurtdışına gönderdiği 700 öğrenciden hayatta kalanlar İstanbul’da Filizi Köşkü’nde bir araya geldi

Arka sıra soldan sağa: Nüvit Arıcan, Necip Tolon, Emin Ünalan, Haşim Şensoy, Lütfullah Ulukan, Mustafa Bayram, Tahsin Önalp, Şükrü Topsakal. Oturanlar soldan sağa: Prof. Seyfettin Saraçoğlu, Adnan Erkmenol, Bedrettin Sarp, Suat Seyhun.

Atatürkün Avrupaya Gönderdiği Öğrenciler kimler bilen varsa yazsın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. öğrenci andını kim yazmış

öğrenci andını kim yazmış

andımızı kim yazmıştır türk andı öğrenci andını kim yazdı komik öğrenci andı andımızı yazdı Evet oldukça basit üstelik bunu bilmek için üniversite okumaya hatta öğretmen olmaya gerek yok Öğrenci andının yazarı Dr.Reşit GALİP’tir. Öğrenci Andı "Türküm, doğruyum, çalışkanım, İlkem; küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir. Ülküm;...
  2. Miraç Kandilinde Kimler Affedilmeyecek bilen var mı

Miraç Kandilinde Kimler Affedilmeyecek bilen var mı

Merhaba arkadaşlar diyorlar ki Miraç Kandilinde Affedilmeyecek olaNLAR var mış bende merak ettim bu doğrumu ve ACABA Miraç Kandilinde Kimler Affedilmeyecek biliyorsanız lütfen cevap verin
  3. İngilizlerin Beslenme Alışkanlıkları nasıldır bilen varsa yazsın

İngilizlerin Beslenme Alışkanlıkları nasıldır bilen varsa yazsın

Arkadaşlar ben İngilizlerin Beslenme Alışkanlıklar nasıl diye merak ettim acaba aranızda İngilizlerin Beslenme Alışkanlıklarını bilen varsa bana bu konuda bilgi verebilir mi?
  4. Atatürkün Avrupaya Gönderdiği Sanatçılar kimlerdir

Atatürkün Avrupaya Gönderdiği Sanatçılar kimlerdir

Hepinize keyif dolu bir pazar günü diliyor ve aranızda Atatürkün Avrupaya Gönderdiği Sanatçılar kimlerdir diye bilgisi olan varsa Atatürkün Avrupaya Gönderdiği Sanatçılar hakkında bilgi rica ediyorum.

Sayfayı Paylaş