gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Atatürkün Avrupaya Gönderdiği Sanatçılar kimlerdir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Hepinize keyif dolu bir pazar günü diliyor ve aranızda Atatürkün Avrupaya Gönderdiği Sanatçılar kimlerdir diye bilgisi olan varsa Atatürkün Avrupaya Gönderdiği Sanatçılar hakkında bilgi rica ediyorum.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Türk Beşleri Kimdir

Atatürkün Avrupaya Gönderdiği Sanatçılar Kimlerdir

Atatürk sanata ve sanatçıya her zaman en yüksek değeri vermiştir. Bunun en önemli göstergelerinden biri de yurt dışına gönderdiği sanatçılardır. Bu sanatçıların hepsine Türkiye cumhuriyeti tarihinde Türk Beşleri denir. Bunlarn en büyük ortak özelliği 1900 lü yılların başında doğmuş olmaları ve yurtdışına bizzat Atatürk tarafından gönderilmiş olmalarıdır.

Bu kişiler:

Ahmet Adnan Saygun
    Ulvi Cemal Erkin
    Cemal Reşit Rey
    Hasan Ferit Alnar
    Necil Kazım Akses

Atatürkün Avrupaya Gönderdiği Sanatçılar kimlerdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. En pahalı ünlü sanatçı kim?

En pahalı ünlü sanatçı kim?

TV programları ünlülerin ek gelir kaynağı halini aldı. Ünlüler bir program için bakın ne kadar ücret istiyorlar? TV programları ünlülerin ek gelir kaynağı halini aldı. Emrah ekrana çıkmak için 40 bin dolar isterken; Bülent Ersoy 5 ile 10 bin dolar arasında değişen ücretler talep ediyor.. Davet edildikleri televizyon programlarından para istemek, ünlüler arasında trend haline...
  2. Kim bu sanatçı

Kim bu sanatçı

Hadi bilin bakalım...resimdeki kim?
  3. Kim bu sanatçı 2

Kim bu sanatçı 2

kim bu Sıra bu resimde..kim bu sanatçı?
  4. Atatürkün Avrupaya Gönderdiği Öğrenciler kimler bilen varsa yazsın

Atatürkün Avrupaya Gönderdiği Öğrenciler kimler bilen varsa yazsın

Selam arkadaşlar aranızda Atatürkün Avrupaya Gönderdiği Öğrenciler kimler bilen varsa lütfen çok acil olarak bana bu sayfadan Atatürkün Avrupaya Gönderdiği Öğrenciler hakkında bilgi versin.
  5. Atatürk portresi yapan ressamlar kimler

Atatürk portresi yapan ressamlar kimler

Ben merak ediyorum Atatürk 'ün canlı canlı portresini yapan ressamlar kimler ? BU şansa hangi ressamlar sahip olmuş ?

Sayfayı Paylaş