gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Atatürk'ün Babası Ne Zaman Öldü biliyor musunuz

Konu, 'Çöplük' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba arkadaşlar acaba Atatürk'ün Babası Ne Zaman Öldü bilen var mı ? Atatürk'ün Babası Ali Rıza Bey Ne Zaman Öldü biliyorsanız bana ölüm tarihi ile ilgili kısa bilgi verin lütfen!

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Atatürk'ün Babasının Ölüm Tarihi

Ali Rıza Bey Ne Zaman Öldü

Atatürkün babası Ali Rıza Bey tıpkı Mustafa Kemal gibi Selanik doğumludur. Selanik’te Abdi Hafız Mektebi’nde okuduğunu ve Vakıflar İdaresi’nde “ikinci katip” olarak memuriyet yaptığını bildiğimiz Ali Rıza Efendi, sonradan Rüsumat İdaresi’ne girmiş ve “Gümrük Memurluğu” görevlerinde bulunmuştur.

Atatürkün babası Ali Rıza Efendi’nin ölüm tarihi ile ilgili olarak farklı görüşler ortaya atılmaktadır. mUstafa Kemal anılarında Şemsi Efendi mektebine kaydedildikten hemen sonra öldüğünü söylerken, kız kardeşi ise diğer kardeşleri Naciye (1889) kırk günlük iken babasının vefat ettiğini anlatır. Bu anlatılanlara göre Ali Rıza Efendi 1899 ya da 1900 doğumludur.

Atatürk'ün Babası Ne Zaman Öldü biliyor musunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. SBS Tercileri Ne Zaman Yapılacak biliyor musunuz

SBS Tercileri Ne Zaman Yapılacak biliyor musunuz

Merhaba arkadaşlar aranızda SBS Tercileri Ne Zaman Yapılacak bilen var mı bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlarım lütfen bana SBS Tercileri Ne Zaman Yapılacak yazın.
  2. Sage Stallone neden öldü biliyor musunuz

Sage Stallone neden öldü biliyor musunuz

Ünlü yönetmen ve oyuncu Sage Stallone evinde ölü bulunmuş adam daha 36 yaşındaydı yanılmıyorsam nasıl ölmüş acaba Sage Stallone ölüm nedeni neymiş siz biliyor musunuz?
  3. Atatürk'ün Babası Nereli biliyor musunuz

Atatürk'ün Babası Nereli biliyor musunuz

Selam arkadaşlar acaba aranızda Atatürk'ün Babası Nereli bilen var mı bilgisi olan varsa bana Atatürk'ün Babası Ali Rıza Bey hakkında bilgi verirse sevinirim.
  4. Ne Zamana Kadar Niyet Edilir biliyor musunuz

Ne Zamana Kadar Niyet Edilir biliyor musunuz

kızlar oruca acaba Ne Zamana Kadar Niyet Edilir bu konuda yani dini konularda bilgisi olan arkadaşlarım varsa aranızda lütfen Ne Zamana Kadar Niyet Edilir bilgi versin bana
  5. Salamworld Ne Zaman Açılacak biliyor musunuz

Salamworld Ne Zaman Açılacak biliyor musunuz

merhaba arkadaşlar bunu dini sosyal paylaşım sitesi olan Salamworld Ne Zaman Açılacak biliyor musunuz bilen varsa bana Salamworld Ne Zaman Açılacak yazsın.

Sayfayı Paylaş