gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Atatürk'ün Bir Gözü Kör Müydü bilen var mı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

kızlar duydum ki Atatürk'ün Bir Gözü Kör olmuş peki bu doğrumu doğruysa neden bunu derslerde işlemedik gerçekten de Atatürk'ün Bir Gözü Kör Müydü bilen varsa yazsın bana

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Atatürk'ün Bir Gözünün Kör Olması

Atatürk'ün Bir Gözü Gerçekten Kör Müydü

Uzun yıllardır ağızdan ağıza dolaşan bir söylentiydi Mustafa Kemal'in bir gözünün kör olduğu. Ta ki bir kaç yıl evvel Can Dündar Atatürk ile ilgili yazdığı bir yazıda bu konuya yer verene kadar. İşte o yazı:

"Atatürk'ün çok bilinmeyen bir manevi oğlu vardı. Adı Abdürrahim Tuncak.. 1999 yılında 90 yaşında öldü... Mustafa Kemal'e ikizi kadar çok benziyordu.

1917'de Kemal Paşa'nın Suriye Cephesi'nde yakalandığı bir kum fırtınasında kör olduğu haberi gelince Zübeyde Hanım Abdürrahim'i kaptı ğı gibi Halep'e koşmuştu. Neyse ki Paşa'nın göz lerinin durumu o kadar ciddi değildi."

Bu hikaye de geçtiği gibi bir kum fırtınasında Mustafa Kemal'in gözü yaralanıyor ama durum ciddi değil. Yani kör olmuyor.

Atatürk'ün Bir Gözü Kör Müydü bilen var mı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. aşkın gözü kör mü?

aşkın gözü kör mü?

Fırat'ın bir yakasında yaşayan bir delikanlı ile öbür yakasında yaşayan güzel bir kadın varmış. Birbirlerine aşık olmuşlar. Delikanlı her gece Fırat'ın sularında yüzerek karşı yakaya geçer sevgilisine ulaşırmış. Şafak sökmesine yakın delikanlı sevgilisine öpücük kondurup Fırat'ın azgın sularına girip öbür yakaya geçermiş. Bu gecelerce böyle sürüp gitmiş. Yine bir gece delikanlı Fırat'ı...
  2. Bilen var mı??

Bilen var mı??

Evet meleklerim güzel ve trajik bir zeka sorusuyla karşınızdayım:DBu sorunun cevabını hemen netten bakıp bulmaya çalışan ve bulup cevabı yazan arkadaşlar lütfen onun yerine kendi kafanızdan geçen cevabı yazın:DDoğru olsun yada olmasın yazın:DMaksat eğlenmek:D :n028: İŞTE SORU Bir oğlan ve bir kız kardeşlermiş bunların tam önünde bir şelale varmış annesi ve babası bu şelalenin arkasındaymış...
  3. 571 de Bir Güneş Doğdu ilahisinin sözleri bilen var mı

571 de Bir Güneş Doğdu ilahisinin sözleri bilen var mı

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. Aziz Yıldırımın FB Başkanlığı Düştü mü bilen var mı

Aziz Yıldırımın FB Başkanlığı Düştü mü bilen var mı

Arkadaşlar ben bişey duydum Aziz Yıldırımın FB Başkanlığı Düşmüş bu haber doğru mu Aziz Yıldırımın FB Başkanlığı Düştü mü bilen var mı ?
  5. Atatürk'ün Boyu Ne Kadardır bilen var mı acaba

Atatürk'ün Boyu Ne Kadardır bilen var mı acaba

kızlar ben Atatürk'ün Boyu Ne Kadardır gerçekten de çok merak ediyorum tahmin ettiğim ve hayal ettiğim Atatürk'ün Boyu uzun ama gerçekten Atatürk'ün Boyu Ne Kadar işte onu da bilen varsa yazsın ya

Sayfayı Paylaş