gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Atatürk'ün çocuk sevgisiyle ilgili anılarına örnek verir misiniz?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhabalar melekler, Türkiye'nin kurtarıcısı ve okula gittiğimizden hatta doğduğumuzden beridir ismi geçen, resimlerden tanıdığım Atatürk'ün çocuk sevgisi nasıl dı ? Bununla ilgili yazılar yada makaleler var mı ? Paylaşırsanız çok minnettar kalacağım.

Ebru T.
    Saygılar.

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Merhabalar Değerli Ebru T.
    Konu hakkında araştırma yaptık, aşağıdaki makalelerin sizin sorunuzla örtüşeceğini düşünüyoruz.

Saygılar.

Atatürk bir okula gitmişti.her zaman olduğu gibi bütün çocuklar etrafını sardı. hepsi sevinç içinde onu alkışlıyordu. Yalnız küçük bir çocuk;bir kenara çekilmiş,ilgisiz gibi duruyordu bu durum Atatürk'ün gözünden kaçmadı. Onu yanına çağırdı:
    - ''Çocuğum,neden durgunsun? Bir derdin mi var? Hasta mısın?'' dedi.
    Çocuk:
    - ''Bir şeyim yok efendim'' dedi.Arkasını döndü, gözlerinden akan yaşları gizlice sildi.
    Atatürk:
    - ''Niçin ağlıyorsun yavrum? Sen ağlayınca ben çok üzülüyorum'' dedi.
    Küçük çocuk,o vakit yaşlı gözlerini Atatürk'e çevirdi:
    - ''Atam,seni böyle yakından görmek isterdik. Geldin,gördük,sevindik. Ama artık sıramızı savdık.Bir daha seni ne zaman göreceğiz? Ona ağlıyorum.''
    Atatürk oradaki çocuklara baktı:
    - ''Beni ne zaman görmek isterseniz,aynaya bakın.Siz Türk çocukları benim birer parçamsınız.Bende sizin'' dedi.

Atatürk bir okula gitmişti.her zaman olduğu gibi bütün çocuklar etrafını sardı. hepsi sevinç içinde onu alkışlıyordu. Yalnız küçük bir çocuk;bir kenara çekilmiş,ilgisiz gibi duruyordu bu durum Atatürk'ün gözünden kaçmadı. Onu yanına çağırdı:
    Çocuk:
    - ''Bir şeyim yok efendim'' dedi.Arkasını döndü, gözlerinden akan yaşları gizlice sildi.
    Atatürk:
    - ''Atam,seni böyle yakından görmek isterdik. Geldin,gördük,sevindik. Ama artık sıramızı savdık.Bir daha seni ne zaman göreceğiz? Ona ağlıyorum.''
    - ''Beni ne zaman görmek isterseniz,aynaya bakın.Siz Türk çocukları benim birer parçamsınız.Bende sizin'' dedi.

Sanırım açıklamaya gerek olmayacak kadar anlaşılır.

Çocuk:
    Atatürk:

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Atatürkün çocuk sevgisi hikayesi

Merhabalar bir tanede benim bildiğim var bende size onu yazayım.
    Umarım bende size yardımcı olurum.
    Çocuk:
    Atatürk:

Atatürk'ün çocuk sevgisiyle ilgili anılarına örnek verir misiniz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. atatürk'ten anılar

atatürk'ten anılar

atatürkün küçüklük anısı atatürkün küçüklük anıları atatürk ten anılar atatürk ün küçüklüğünden bir anı ün küçüklüğüyle ilgili anı İzmir'de hazırlanan o alçakça suikastın sonuçsuz kalmasından sonra bir gün bize şu olayı anlatmıştı: - "Ziya Hurşit'in beni öldürmeye memur ettiği iki zavallı vardı. Sorguları yapıldıktan sonra bunların birisini yanıma çağırdım. Odada kimse yoktu. Kendisine...
  2. Atatürk'ün Milli Ahlaka Verdiği Önem ve Ahlakla İlgili Sözleri Anıları

Atatürk'ün Milli Ahlaka Verdiği Önem ve Ahlakla İlgili Sözleri Anıları

atatürk ahlak atatürk ahlak sözleri atatürkün ahlak ile ilgili sözleri düşünceleri özdeyişleri anıları ile ilgili bilgiler burada melekler. Mustafa Kemal Atatürk 'ün söylediği sözler içinde ahlak ile ilgili sözleri de büyük önem taşır melekler. En çok bilinen ahlak ile ilgili özdeyişleri başında '' Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim '' sözü gelir, bunu hepiniz duymuşsunuzdur. Bu...
  3. Atatürk'ün milli ahlak ile ilgili anılar

Atatürk'ün milli ahlak ile ilgili anılar

Arkadaşlar öncelikle selam acaba Atatürk'ün milli ahlak ile ilgili anılar nelerdir
  4. Yazılı Özgeçmiş Örneği verir misiniz

Yazılı Özgeçmiş Örneği verir misiniz

Merhaba arkadaşalr benim bir özgeçmiş örneğine ihtiyacım var sizden de bu konuda yardımcı olmanızı rica ediyorum ve mümkünse aranızdan biri bana Yazılı Özgeçmiş Örneği versin lütfen!
  5. Olimpiyatlarla İlgili Bilgiler Verir misiniz ?

Olimpiyatlarla İlgili Bilgiler Verir misiniz ?

Her yapıldığında olimpiyatları ağzımız açık izliyoruz. Bizim ülkemizde de olsa diye iç geçiriyoruz ama çok büyük bir altyapı, hazırlık ve para gerekiyor mutlaka. Onun için bize daha zor gelir. :) Benim sizden isteğim olimpiyatlarla ilgili biraz bilgi vermeniz...Teşekkürler...

Sayfayı Paylaş