gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Atatürk'ün Dedesi Hakkında Bilgi Almak İsteyenler

Konu, 'Mustafa Kemal Atatürk' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Mustafa Kemal Atatürkün Dedesi Mustafa Kemal Atatürkün Dedesinin İsmi

Yüce önder Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatı hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isteyen meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için Mustafa Kemal Atatürkün Dedesinin İsmi ve nereli olduğu ile ilgili bilgileri paylaşıyoruz ...

Atatürk'ün dedesi Kızıl Ahmet Efendi Karaman'ın Kızıllar kasabasından(Taşkale) Yunanistan'a göç etmiş.

Kızıl hafız ahmet efendi.konya karamandaki kızıl oğuz veya kocacık yörükleri denilen cemaatten.aile bir tarihte balkanlara göç etmiş. kızıl oğuzlar muhtemelen üçokların bir kolu. kirli sarı kızılımsı saç rengi ve beyaz ten bu boyda var.

Atatürk'ün Dedesi Kızıl Ahmet Efendi adında Kızıl lakabı Karaman şehrinin kızıllar kasabası'ndan gelmektedir.

Müslüman Oğuz Türk'ü Yörük Türkmen boylarından oluşan ailelerinin kimler olduğunu kayıtlarda belirtmektedir.

Bu kayıtlarda, Ulu Önder Atatürk'ün atalarının, Anadolu'dan Konya ve Aydın yöresinden geldiği yazılmaktadır. Atatürk'ün dedeleri; Anadolu'dan Rumeli'ye gidip, Makedonya'nın Manastır Vilayeti'nin derbei bala sancağına bağlı bulunan Kocacık Nahiyesine yerleşen ailelerden olan Hafız Ahmet Alüş Efendi derlerdi.Kocacık Nahiyesinin tamamen Türk'tür.

Atatürk kocacık Nahiyesine yerleşen ailelerden olan Hafız Ahmet Efendi'nin torunudur. Hafız Ahmet Efendi'nin saçları kırmızı olduğu için adına Kırmızı Hafız Efendi derlerdi. Ulu Önder Atatürk'ün dedesi kırmızı Hafız Efendi kocacık Nahiyesinde ilkokul eğitmenliği yapmakta idi.

Atatürk'ün Dedesi Hakkında Bilgi Almak İsteyenler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Atatürk'ün Fikir hayatı hakkında bilgiler

Atatürk'ün Fikir hayatı hakkında bilgiler

Atatürkün fikir hayatı Atatürkün fikir hayatı özet ve hayatı ile ilgili anıları Atatürk, olaylara ve geleceğe ait görüşleri ile her alanda büyük ve etkili düşünceleri olan ''büyük bir fikir adamı''dır. Gençlik yıllarından itibaren Osmanlı Devleti'nin içinde bulunduğu durumla yakından ilgilenmiştir. XX. yüzyılın başları, Türk milleti için çok acı olayların geliştiği bir dönemdir. Atatürk'ün...
  2. Atatürk'ün Hayatı Hakkında Kısa Bilgi

Atatürk'ün Hayatı Hakkında Kısa Bilgi

Atatürk'ün Hayatı Hakkında Kısa Bilgi istiyorum! Merhaba arkadaşlar ben Atatürk'ün Hayatı Hakkında Kısa Bilgi arıyorum ve bu konuda da sizden yardım bekliyorum, eminim ki bana yardımcı olacaksınız.
  3. Atatürk'ün Hayatı Hakkında Bilgi

Atatürk'ün Hayatı Hakkında Bilgi

Atatürk'ün Hayatı Hakkında Bilgi Atatürk'ün Hayatı Hakkında Kısa Bilgiler Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler... Bu yazımızda Atatürk'ün hayatı hakkında kısa bilgi edinmek istyeyen tüm arkadaşlarımızı düşündük ve Atatürk'ün hayatı hakkında kısa bilgiler sunuyoruz. Mustafa Kemal Atatürk 1881 yılında Selanik’te doğdu. İlk öğrenimini ve askerî öğrenci...
  4. Mustafa Kemal Atatürk'ün Bütünleyici İlkeleri Hakkında Bilgi Almak İsteyenlere...

Mustafa Kemal Atatürk'ün Bütünleyici İlkeleri Hakkında Bilgi Almak İsteyenlere...

Atatürk'ün Bütünleyici İlkeleri Hangileridir Atatürk'ün Bütünleyici İlkeleri Hakkında Bilgi Mustafa Kemal Atatürk hakkında en son paylaştığımız Balıkesir hutbesi başlıklı konumuzun ardından bu kez Atatürk'ün Bütünleyici İlkeleri Hakkında Bilgi vermek istiyoruz sizlere melekler.... Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti'nin temelini oluşturan bütünleyici İlkeleri...
  5. Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed'in Dedesi Hakkında Bilgiler

Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed'in Dedesi Hakkında Bilgiler

Peygamber Efendimizin Dedesi Peygamber Efendimizin Dedesi Kim Sevgili melekler, Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (s.a.v.) hayatı hakkında pek çok bilgi verdik şimdiye kadar. Merak edenler ya da unutanlar için bu konumuzda da Peygamber Efendimizin dedesi hakkında bilgiler veriyoruz sizlere... Peygamber Efendimizin Dedesi Abdülmuttalib'dir. Altı yaşında iken annesini kaybeden...

Sayfayı Paylaş