gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Atatürk'ün Fenerbahçe Hakkında Söylediği Sözler Buyrun

Konu, 'Mustafa Kemal Atatürk' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Atatürk'ün Fenerbahçe ile İlgili Sözleri
    Atatürk'ün Fenerbahçe Hakkında Söylediği Sözleri

Fenerbahçeli mi Galatasaraylı mı diye kafalarda soru işaretleri yaratan ve kulüpler tarafından paylaşılamayan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Fenerbahçe Hakkında Söylediği Sözleri sizlerle paylaşarak bu konuya son noktayı koyuyoruz, yorum sizin...

Atatürk'ün 3 Mayıs 1918 günü Fenerbahçe Spor Kulübünü ziyaret ederek Kulüp Şeref Defterine Fenerbahçe Spor Kulübümüzü öven sözlerini yazdığı sayfa;

"Fenerbahçe Kulübünün her tarafa mazhar-i takdir olmus bulunan asari mesaisini isitmis ve bu Kulübü ziyaret ve erbab-i himmeti tebrik etmeyi vazife edinmistim. Bu vazifenin ifasi ancak bugün müyesser olabilmistir. Takdirat ve tebrikatimi buraya kayd ile mübahiyim."

5.5.1334 (3.5.1918)
    ORDU KUMANDANI
    Mustafa Kemal Atatürk

Atatürk, 10 Ağustos 1928 günü, 3-3 berabere biten Gazi kupası maçından sonra üçü Galatasaraylı ve ikisi Fenerbahçeli olan bes kişinin önünde aynen şunları söyledi:

" - Burada üçe üçüz...Çünkü ben de Fenerbahçeliyim! "

Atatürk'ün Fenerbahçe Hakkında Söylediği Sözler Buyrun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Atatürk'ün Ölürken Söylediği Son Söz..

Atatürk'ün Ölürken Söylediği Son Söz..

Her insanın karşılaşacağı ölüm gerçeğinin son saniyeleri geldiğinde, o sırada yanında bulunanlardan Dr. Neşet Ömer bey “Dilinizi göreyim efendim. Lütfen dilinizi dışarıya doğru çıkartın” diye telaşlanırken, Atatürk, Dr. Neşet Ömer beye bakarak “VE ALEYKÜMÜSSELAM” diyerek gözlerini kapatmıştır. (Kılıç Ali’nin Anıları Sh 659. Hulusi TURGUT) Peki, o sırada Atatürk’ün yanında bulunanlar telaş ve...
  2. Atatürk'ün Sporla İlgili Söylediği Sözler

Atatürk'ün Sporla İlgili Söylediği Sözler

atatürkün sporla ilgili söylediği sözler ben türk gençliğinin spor yaparak güçlü olmasını isterim sözünün açıklaması atatürkün sporla ilgili söylediği özdeyişler Mustafa Kemal Atatürk'ün sporla ilgili söylemiş olduğu sözleri sizler için sunuyorum. Ben sporcunun çevik ve namuslusunu severim. Spor, ahlaktır. Türk gençliği, sağlıklı yetişip spor yaparsa ulusumuzun geleceği güvence altındadır....
  3. Mustafa Kemal Atatürk'ün Fatih Sultan Mehmet Han Hakkında Söylediği Güzel Sözler

Mustafa Kemal Atatürk'ün Fatih Sultan Mehmet Han Hakkında Söylediği Güzel Sözler

Atatürk'ün Fatih Sultan Mehmet Hakkında Söyledikleri Fatih Sultan Mehmet Hakkında Atatürk'ün Sözleri Sevgili melekler, Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (S.A.V) 'in Fatih Sultan Mehmet hakkında ki sözlerini daha önce paylaşmıştık. Bu sayfamızda da merak edenler için Atatürk'ün Fatih Sultan Mehmet Hakkında Söyledikleri konumuzla sizlerleyiz... Atatürk'ün Fatih Sultan Mehmet'in...
  4. Atatürk'ün Öğretmenlerle İlgili Olarak Söylediği Sözler

Atatürk'ün Öğretmenlerle İlgili Olarak Söylediği Sözler

Bu konu, Atatürk 'ün öğretmenlerle ilgili söylediği sözler hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, Atatürk 'ün eğitim ve öğretime verdiği önemi ve eğitim hakkında ki görüşlerini hepimiz biliyoruz. Ulu önder bu vatanı emanet edeceğimiz nesillerin çağdaş, eğitimli, ilim ve irfan dolu nesiller olmasını istiyordu. Bizler de bu yol üzerinde giderken kendisini rahmet ve saygıyla anıyor,...
  5. Atatürk'ün 23 Nisan İle İlgili Söylediği Sözler

Atatürk'ün 23 Nisan İle İlgili Söylediği Sözler

Bu konu Atatürk'ün ulusal egemenlik çocuk bayramı 23 Nisan ile ilgili söylediği özlü sözlere yer vermektedir. Dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram ulusal egemenlik ve çocuk bayramı olan 23 Nisan dır. Mustafa Kemal çocukları ve gençleri çok severdi. 23 Nisan' çocuklara armağan ederek her sene kutlanmasını istedi. Ulusal egemenlik ve çocuk bayramı olan 23 Nisan için ulu önderimiz...

Sayfayı Paylaş