gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Atatürkün Muasır Medeniyet Sözü lazım bana

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlar acil tarafından Atatürkün Muasır Medeniyet Sözü lazım bana Atatürkün Muasır Medeniyet Sözünü bilen varsa aranızda yazsın lütfen Atatürkün Muasır Medeniyet Sözünü

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Atatürkün Muasır Medeniyet Sözü Nedir

Atatürkün Muasır Medeniyet Sözünün Anlamı Nedir

Atatürk’ün manevi mirası Akıl ve Bilim, hedefi ise Muasır Medeniyet tir.

Muasır'ın kelime anlamı, çağdaş yani bulunulan çağın şartlarına uygun demektir. Medeniyet ise uygarlık anlamına gelir ki TDK sözlüğünde Bir ülkenin, bir toplumun, maddi ve manevi varlıklarının, fikir, sanat çalışmalarıyla ilgili niteliklerinin tümü olarak tarif edilir. Uygarlık, ham bilgi (malumat) üzerine değil, farkındalıklar yani özümsenmiş bilgi üzerine kurulur. Atatürk, manevi mirasından da anlaşılacağı üzere, dogmanın (tartışılamaz, sınanamaz mutlak doğru) her türlüsüne karşı olmuştur.

Atatürk'ün muassır medeniyetler den kastı teknolojik,bilimsel,ekonomik ve sanatsal gelişmelerdir.günümüz Türkiye'sinde bazı aklıevveller batıcı olarak Atatürkçü olunacağını sanarak batının saçma kültürel davranışlarını benimsemişlerdir.

Atatürkün Muasır Medeniyet Sözü lazım bana konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Atatürkün Can Alıcı Sözleri lazım bana

Atatürkün Can Alıcı Sözleri lazım bana

Selam millet sizden bir konuda yardım istiyorum bana acil tarafından Atatürkün Can Alıcı Sözlerini yazarsanız çok sevinirim şimdiden paylaşımınız için tşkler.
  2. Atatürkün Liderlik Resimleri lazım bana

Atatürkün Liderlik Resimleri lazım bana

Merhaba arkadaşlar benim sizden bir ricam olacak acaba mümkünse Atatürkün Liderlik Resimlerini paylaşır mısınız bu resimler bana acil olarak lazım
  3. Eflatunun Sözleri lazım bana

Eflatunun Sözleri lazım bana

Merhaba arkadaşlar rica etsem acaba benim için Eflatunun Sözlerini yazar mısınız? Şimdiden Eflatunun Sözleri için çok teşekkür ederim sizlere.
  4. Atatürkün Milli Egemenlik İle İlgili Sözleri lazım bana

Atatürkün Milli Egemenlik İle İlgili Sözleri lazım bana

Merhaba arkadaşlar bana acil tarafından Atatürkün Milli Egemenlik İle İlgili Sözleri lazım bu konuda isteğimi yerine getirirseniz çok sevinirim. şimdiden paylaşımınız için çok tşkler.
  5. Atatürkün Avukatlarla İlgili Sözleri lazım bana

Atatürkün Avukatlarla İlgili Sözleri lazım bana

Selam arkadaşlar bana acil tarafından Atatürkün Avukatlarla İlgili Sözleri lazım bu ricamı yerine getirip Atatürkün Avukatlarla İlgili Sözlerini paylaşıma sunarsanız çok sevinirim. Şimdiden çok mersi.

Sayfayı Paylaş