gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Atatürk'ün Öğretmenlerle İlgili Olarak Söylediği Sözler

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu konu, Atatürk 'ün öğretmenlerle ilgili söylediği sözler hakkında bilgiler vermektedir.

Sevgili melekler, Atatürk 'ün eğitim ve öğretime verdiği önemi ve eğitim hakkında ki görüşlerini hepimiz biliyoruz. Ulu önder bu vatanı emanet edeceğimiz nesillerin çağdaş, eğitimli, ilim ve irfan dolu nesiller olmasını istiyordu.
    Bizler de bu yol üzerinde giderken kendisini rahmet ve saygıyla anıyor, Ata 'nın öğretmenler hakkında söylediği sözleri liste halinde sizlerle paylaşıyoruz..

Cumhuriyet sizden "fikri hür vicdanı hür irfanı hür" nesiller ister.

Yeni kuşak en büyük cumhuriyetçilik dersini bu günkü öğretmenler topluluğundan ve onların yetiştirecekleri öğretmenlerden alacaktır.

Dünyanın her yerinde öğretmenler insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer üyeleridir.

Öğretmenler sizin başarınız Cumhuriyet'in başarısı olacaktır...

Öğretmenler!... Cumhuriyet fikren ilmen fennen bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir.

Öğretmenler! Erkek ve kız çocuklarımızın aynı suretle bütün tahsil derecelerindeki talim ve terbiyelerinin pratik olması mühimdir. Ülke çocuğu her öğrenim aşamasında ekonomik yaşamda verimli etkili ve başarılı olacak surette donatılmalıdır.

Öğretmenler her fırsattan istifade ederek halka koşmalı halk ile beraber olmalı ve halk öğretmenin çocuğa yalnız alfabe okutur bir varlıktan ibaret olmayacağını anlamalıdır.

Öğretmenler; yeni nesli Cumhuriyetin fedakar öğretmen ve eğitimcileri sizler yetiştireceksiniz yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti sizin becerinizin ve fedakarlığınızın derecesiyle orantılı olacaktır. Cumhuriyet: fikren ilmen fennen bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli muhafızlar ister. Yeni nesli bu özellik ve yetenekte yetiştirmek sizin elinizdedir.

Okullarda öğretim vazifesinin güvenilebilir ellere teslimini ülke çocuğunun o görevi kendine hem bir meslek hem bir ülkü sayacak üstün ve saygı değer öğretmenler tarafından yetiştirilmesini sağlamak için öğretmenlik diğer serbest ve yüksek meslekler gibi aşama aşama ilerlemeye ve her halde zenginlik sağlamaya uygun bir meslek haline getirilmelidir. Dünyanın her tarafında öğretmenler insan toplumunun en öz verili ve saygı değer unsurlarıdır.

Öğretmenler! Cumhuriyet fikren bilimsel fennen bedenen kuvvetli ve yüksek sicilli korucular ister. Yeni kuşağı bu nitelik ve yetenekte yetiştirmek sizin elinizdedir.

Öğretmenler; Yeni nesli Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır…

2. selcan öztekin

selcan öztekin Forum Okuru

3. eda soytekinn

eda soytekinn Forum Okuru

Atatürk'ün Öğretmenlerle İlgili Olarak Söylediği Sözler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Atatürk'ün Sporla İlgili Söylediği Sözler

Atatürk'ün Sporla İlgili Söylediği Sözler

atatürkün sporla ilgili söylediği sözler ben türk gençliğinin spor yaparak güçlü olmasını isterim sözünün açıklaması atatürkün sporla ilgili söylediği özdeyişler Mustafa Kemal Atatürk'ün sporla ilgili söylemiş olduğu sözleri sizler için sunuyorum. Ben sporcunun çevik ve namuslusunu severim. Spor, ahlaktır. Türk gençliği, sağlıklı yetişip spor yaparsa ulusumuzun geleceği güvence altındadır....
  2. Atatürk'ün Hoşgörü İle İlgili Olarak Söylediği Sözler

Atatürk'ün Hoşgörü İle İlgili Olarak Söylediği Sözler

atatürkün güzel sözleri atatürkün hoşgörü sözleri atatürkün hoşgörü ile sözleri Mustafa Kemal Atatürk'ün söylediği ve hala günümüzde hala dersler alınması gereken birçok sözü var melekler :) Hemen herkes şu anda pek çoğunu sayabilir. Bu makalemizde ulu önderin hoşgörü ile ilgili olarak söylediği sözlere yer vereceğiz.. ” Vicdan hürriyeti, her fert, istediğini düşünmek, istediğine...
  3. Atatürk'ün söylediği sanat ile ilgili sözleri arıyorum

Atatürk'ün söylediği sanat ile ilgili sözleri arıyorum

Merhabalar, Atatürkün söylediği sanat ile ilgili sözler arıyorum, çok acil !!
  4. Atatürk'ün 23 Nisan İle İlgili Söylediği Sözler

Atatürk'ün 23 Nisan İle İlgili Söylediği Sözler

Bu konu Atatürk'ün ulusal egemenlik çocuk bayramı 23 Nisan ile ilgili söylediği özlü sözlere yer vermektedir. Dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram ulusal egemenlik ve çocuk bayramı olan 23 Nisan dır. Mustafa Kemal çocukları ve gençleri çok severdi. 23 Nisan' çocuklara armağan ederek her sene kutlanmasını istedi. Ulusal egemenlik ve çocuk bayramı olan 23 Nisan için ulu önderimiz...
  5. Atatürk'ün Cumhuriyet İle İlgili Söylediği Sözler

Atatürk'ün Cumhuriyet İle İlgili Söylediği Sözler

Atatürkün cumhuriyet sözleri, Atatürkün cumhuriyet hakkında söylediği sözler, Atatürk sözleri, cumhuriyet ile ilgili özlü sözler, cumhuriyet sözleri Mustafa Kemal Atatürk'ün Cumhuriyet ile ilgili söylemiş olduğu sözler arayanlar için sizlere Atamızın cumhuriyet hakkında söylemiş olduğu özlü sözleri melekler mekanı olarak sizler için paylaşıyoruz. “Türkiye devletinin şekl-i hükûmeti...

Sayfayı Paylaş