gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Atatürkün Okuduğu Okullar hangileridir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlar ulu önder Mustafa kemal Atatürkün Okuduğu Okullar hangi okullardır lütfen bana bu konuda acil tarafından bilgi verin.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Atatürkün Okuduğu Okullar Sırayla
    Mustafa Kemal Atatürk'ün Okuduğu Okullar

Önce mahalle mektebine başladı. Sonra Şemsi Efendi Okuluna yazıldı.
    1894 de Selanik'te Sivil Rüştiye (ortaokul) Mektebine girdi. Fakat orta öğretimini burada tamamlamadı.Askeri Rüştiye'nin üçüncü sınıfına kayıt oldu. Mustafa Kemal Rüştiyeden sonra Manastır Askeri idadisini, daha sonra İstanbul'daki Harp Okulu'nu bitirip Harp Akademisi'ne girdi. Buradan yüzbaşı olarak ordu saflarına katıldı.

- Mahalle mektebi
    - Şemsi efendi okulu
    - Selanik mülkiye idadisi
    - Selanik askeri rüştiyesi
    - Manastır askeri idadisi
    - İstanbul Harp okulu
    - Harp akademisi

Atatürkün Okuduğu Okullar hangileridir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. AtatÜrkÜn OkuduĞu Ve YazdiĞi Kİtaplar

AtatÜrkÜn OkuduĞu Ve YazdiĞi Kİtaplar

atatürk ün okuduğu ve yazdığı kitaplar atatürkün okuduğu ve yazdığı kitaplar atatürkün okudugu yazdıgı atatürk geometri kitabını hangi şartlarda yazmıştır ATATÜRKÜN KİTAPLIĞINDAKİ TÜRKÇE VE OSMANLICA KİTAPLARDAN BAZILARI: Ahmet Vefik Paşa : Lehçe-i Osmani Mehmet Salahi : Kamus-u Osmani Avram Galanti : Türkçede Arabi ve Latin Harfleri ve İmla Meselesi Mehmet Ali : Tahsil-i Lisan-ı Alman...
  2. ‘Atatürk Köşesi’ özel okulda kalktı

‘Atatürk Köşesi’ özel okulda kalktı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan yönetmelik değişikliğiyle, “Atatürk Köşesi”nin özel öğretim kurumlarının yönetim bölümünde bulunması zorunluluğu ortadan kaldırıldı. Özel okulların hangi mekânlarında kılık - kıyafet kurallarına uyulmasının zorunlu olduğuyla ilgili cümle yeni yönetmelikten çıkarılarak, “Özel öğretim kurumlarındaki eğitim personeli, diğer personel, öğrenci ve...
  3. Hangi Atatürk

Hangi Atatürk

Atatütrk bir birey miydi yoksa bir millet mi...Siz karar verin... “Mustafa Kemal’in gözünde, eylemin ‘meşruluğu’ demek, halkça onaylanmış olması demektir. Yoksa Kongreleri, Büyük Millet Meclisi’ni anlamak ve açıklamak mümkün olamazdı. Şu sözlerini bir de: ‘…Bir devreye yetiştik ki, onda her iş meşru olmalıdır. Millet işleri de ancak milli kararlara dayanmakla, milletin genel duygularına...
  4. Atatürk 'ün Okuduğu Kitaplar

Atatürk 'ün Okuduğu Kitaplar

atatürk ün okumaya verdiği önem ve okuduğu kitaplar Kuşkusuz ki Ulu önder Atatürk yaşamı boyunca -savaş meydanlarında bulunduğu cepheler dahil- bulduğu her fırsatta kitap okuma konusuna hassasiyetle eğilmiş, okumaya önem vermiş, okuduğu bu yapıtlar onun ilmi, fikri, insani yönüne ve kültürel alt yapısına çok büyük değerler kazandırmıştır.Atatürk'ün Kitaplığında yer alan Türkçe ve Osmanlıca...
  5. Atatürk'ün okul hayatı okuduğu ilkokul ve hangi okullarda okumuş,

Atatürk'ün okul hayatı okuduğu ilkokul ve hangi okullarda okumuş,

Selamlar bir araştırmam için Ulu Önderimiz Atatürk, ilkokul orta okul ve lise okullarını hangi illerde okumuş,y okullarının ismi ve örenimi ile ilgili gelişmeleri içeren bir yazı var ise benimle paylaşır mısınız lütfen. Teşekkür ediyooom.

Sayfayı Paylaş