gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Atatürk'ün Ölürken Söylediği Son Söz..

Konu, 'Mustafa Kemal Atatürk' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Her insanın karşılaşacağı ölüm gerçeğinin son saniyeleri geldiğinde, o sırada yanında bulunanlardan Dr. Neşet Ömer bey “Dilinizi göreyim efendim. Lütfen dilinizi dışarıya doğru çıkartın” diye telaşlanırken, Atatürk, Dr. Neşet Ömer beye bakarak “VE ALEYKÜMÜSSELAM” diyerek gözlerini kapatmıştır. (Kılıç Ali’nin Anıları Sh 659. Hulusi TURGUT) Peki, o sırada Atatürk’ün yanında bulunanlar telaş ve çaresizlik içerisinde kıvranırlarken ve hiç gereği yokken Atatürk’ün “VE ALEYKÜMÜSSELAM” demesinin anlamı ne olabilir diye bir soru akla gelebilir. Böyle bir sorunun yanıtını Kur’an ayetlerinden öğrenelim. İşte Kur’an’ın söyledikleri:

“Rabbimiz Allah’tır” dedikten sonra dosdoğru yolu izleyenlerin ölümleri anında melekler yanlarına gelirler: ‘Korkmayın, üzülmeyin, size söz verilen cennetle sevinin. Dünya yaşamında da, ahiret yaşamında da biz sizin dostunuzuz. Cennet’te canınızın çektiği ve istediğiniz her şey, esirgeyen ve bağışlayan Allah’ın bir ikramı olarak size sunulur’ diye kulaklarına fısıldarlar.” (Fussilet Suresi 30,31,32)
    “ İyiliklerini içeren kitabı sağ tarafından verileceklere, melekler: ‘SELAMÜN ALEYKE’ derler.” (Vakıa Suresi 90,91)

Atatürk'ün Ölürken Söylediği Son Söz.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Atatürk ' ün Ölürken Söylediği Son Söz...

Atatürk ' ün Ölürken Söylediği Son Söz...

ATATÜRK'ÜN SON SÖZLERİ Her insanın karşılaşacağı ölüm gerçeğinin son saniyeleri geldiğinde, o sırada yanında bulunanlardan Dr. Neşet Ömer bey “Dilinizi göreyim efendim. Lütfen dilinizi dışarıya doğru çıkartın” diye telaşlanırken, Atatürk, Dr. Neşet Ömer beye bakarak “VE ALEYKÜMÜSSELAM” diyerek gözlerini kapatmıştır. (Kılıç Ali’nin Anıları Sh 659. Hulusi TURGUT) Peki, o sırada Atatürk’ün...
  2. Atatürk'ün Sporla İlgili Söylediği Sözler

Atatürk'ün Sporla İlgili Söylediği Sözler

atatürkün sporla ilgili söylediği sözler ben türk gençliğinin spor yaparak güçlü olmasını isterim sözünün açıklaması atatürkün sporla ilgili söylediği özdeyişler Mustafa Kemal Atatürk'ün sporla ilgili söylemiş olduğu sözleri sizler için sunuyorum. Ben sporcunun çevik ve namuslusunu severim. Spor, ahlaktır. Türk gençliği, sağlıklı yetişip spor yaparsa ulusumuzun geleceği güvence altındadır....
  3. Atatürk'ün Hoşgörü İle İlgili Olarak Söylediği Sözler

Atatürk'ün Hoşgörü İle İlgili Olarak Söylediği Sözler

atatürkün güzel sözleri atatürkün hoşgörü sözleri atatürkün hoşgörü ile sözleri Mustafa Kemal Atatürk'ün söylediği ve hala günümüzde hala dersler alınması gereken birçok sözü var melekler :) Hemen herkes şu anda pek çoğunu sayabilir. Bu makalemizde ulu önderin hoşgörü ile ilgili olarak söylediği sözlere yer vereceğiz.. ” Vicdan hürriyeti, her fert, istediğini düşünmek, istediğine...
  4. Atatürk'ün Fenerbahçe Hakkında Söylediği Sözler Buyrun

Atatürk'ün Fenerbahçe Hakkında Söylediği Sözler Buyrun

Atatürk'ün Fenerbahçe ile İlgili Sözleri Atatürk'ün Fenerbahçe Hakkında Söylediği Sözleri Fenerbahçeli mi Galatasaraylı mı diye kafalarda soru işaretleri yaratan ve kulüpler tarafından paylaşılamayan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Fenerbahçe Hakkında Söylediği Sözleri sizlerle paylaşarak bu konuya son noktayı koyuyoruz, yorum sizin... Atatürk'ün 3 Mayıs 1918 günü Fenerbahçe Spor...
  5. Atatürk'ün 23 Nisan İle İlgili Söylediği Sözler

Atatürk'ün 23 Nisan İle İlgili Söylediği Sözler

Bu konu Atatürk'ün ulusal egemenlik çocuk bayramı 23 Nisan ile ilgili söylediği özlü sözlere yer vermektedir. Dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram ulusal egemenlik ve çocuk bayramı olan 23 Nisan dır. Mustafa Kemal çocukları ve gençleri çok severdi. 23 Nisan' çocuklara armağan ederek her sene kutlanmasını istedi. Ulusal egemenlik ve çocuk bayramı olan 23 Nisan için ulu önderimiz...

Sayfayı Paylaş