gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

ATATÜRK'ün şoförünün sözlerinden

Konu, 'Çöplük' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Seyfettin bey İtalyan sefiri ile Atatürk arasında İtalyanca tercümanlık da yapmış. Konuşmaların bir kısmını mükemmel bir İtalyanca ile anlattı. "Mussoloni bütün dünyaya meydan okuyordu. Rodos adasına 40 bin asker yığmış. İzmir'i istiyor bizden. İtalyan sefiri Povli Atatürk'ün yanına geldi. Atatürk gece adamıydı. Bana 'Sor bakalım niye geldi?' dedi. O da 'Eğer 4 ay içinde İzmir'i bize vermezsen, zorla alacağız' diye cevap verdi. Atatürk, 'Ben yarın cevap vereceğim' dedi. Ben İtalyan sefirine, 'Yarın sabah 9'da gel. Atatürk cevabını o zaman verecek' dedim. İtalyan sefiri ertesi gün sabah 9'u çeyrek geçe geldi. Atatürk işaret parmağını kaldırarak İtalyan sefirine 'söyle o koca herife, o 40 bin askerle İzmir'i alamaz ama ben 4 bin mehmetcikle Roma'ya girerim.' dedi...

ATATÜRK'ün şoförünün sözlerinden konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Atatürk'ün islamiyet hakkındaki sözleri!

Atatürk'ün islamiyet hakkındaki sözleri!

atatürkün islam hakkındaki sözleri atatürk islam sözleri atatürk ve atatürkün dini hakkındaki ün dini ile ilgili Allah birdir,şanı büyüktür. Dinsiz milletlerin devamına imkan yoktur. Türk milleti daha dindar olmalıdır. Hz.Muhammed(s.a.v),Allah'ın birinci ve büyük kuludur. Her sarıklıyı hoca sanmayın. Din bir vicdan meselesidir.Herkes vicdanının emrine uymakta serbesttir. Bizim dinimiz en...
  2. Atatürk'ün sözleri..

Atatürk'ün sözleri..

atatürkün şehitlerle ilgili sözleri atatürkün şehitler için sözleri şehitlere şehitler ile ilgili batı'ya Yaklaştığımızı Zannettiğimiz Takdirde, Asıl Mayamız Olan Doğu 'Maneviyatı'ından Tamamıyla Soyutlanıyoruz "... Hepiniz bilirsiniz ki, Avrupa'nın en önemli devletleri, Türkiye'nin zararıyla, Türkiye'nin gerilemesiyle ortaya çıkmışlardır. Bugün bütün dünyayı etkileyen,...
  3. Atatürk'ün Kendi Sözleriyle İlkeleri

Atatürk'ün Kendi Sözleriyle İlkeleri

atatürkün sözleriyle ilkeleri ATATÜRK’ÜN SÖZLERİYLE ATATÜRK İLKELERİ 1. Türk halkı asırlardan beri hür ve müstakil yasamıs ve istiklali bir lâzımı hayatiye telakki etmis bir kavmin kahraman evlatlarıdır. Bu millet istiklalsiz yasamamıstır, yasayamaz ve yaşamayacaktır. MİLLİYETÇİLİK 2. Yurdumuzu dünyanın en bayındır ve en uygar ülkeleri düzeyine çıkaracagız, milletimizi en genis refah...
  4. Şoför

Şoför

Sokaklarda sefâlet kol geziyordu. Kim kime yardım edecek, destek olacaktı? İşsizlik yaygındı. Çevresi de perişandı. Bir yanı yıkılmaya yüz tutmuş evceğizinin camından yola doğru ümitsizce bakarken bir taksinin kapının önünde durduğunu, içinden de bir yolcunun indiğini gördü. Demek ki taksi şoföründe az çok para olacaktı. Çünkü müşteri indirmişti. Bütün cesaretini ve ümidini toplayarak...
  5. Atatürk'ün Hoşgörü Sözleri

Atatürk'ün Hoşgörü Sözleri

Atatürk'ün Hoşgörü Sözleri var mı? Arkadaşlar merhaba Atatürk'ün Hoşgörü Sözlerini arıyorum bana bu konuda yardım edeceğinizi umuyorum :)

Sayfayı Paylaş